بین الملل

اتحادیه اروپا تداوم حمایت از افغانستان را مشروط کرد

سخنرانی در کنفرانس آسیای مرکزی و جنوبی ، ازبکستان کنفرانس روابط منطقه ای ازبکستان ، فرصت ها و چالش ها “جوگان بورل” افغانستان برای صلح و امنیت ، ثبات و توسعه در منطقه مهم است ، اما امروز واقعیت دیگری را می بینیم. “ما از شورش طالبان ، افزایش روزافزون تلفات غیرنظامیان و افزایش روزافزون افغان ها که مجبور به فرار از کشور خود هستند ، بسیار نگران هستیم.

وی گفت: ناآرامی در افغانستان گسترش تجارت مواد مخدر و افراط گرایی ، گسترش تروریسم و ​​خشونت در منطقه و به خطر انداختن امنیت ما در اروپا است.

وی گفت: “صلح و ثبات در افغانستان یک هدف مشترک و یک هدف مشترک برای همه ما است و اگر به این هدف نرسیم ، نه تنها افغانستان بلکه همه ما شکست خواهیم خورد.” چالش ها نیاز به پاسخی سریع و هماهنگ داشتند.

در همین راستا ، وی کشته شدن غیرنظامیان و اقلیت ها در افغانستان را یک پیشرفت وحشتناک خواند که ثبات و توسعه اقتصادی را تضعیف می کند. بورل بابیان اینکه “هیچ راه حل نظامی پایدار برای حل بحران افغانستان وجود ندارد ،”

وی گفت: “اتحادیه اروپا از روند صلح جامع در افغانستان حمایت می کند ، اما طالبان باید تعهد خود را نسبت به راه حل مذاکره نشان دهند.”

جوزف بورل وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا برای کنفرانسی با موضوع “روابط قاره ها ، فرصت ها و چالش های آسیای میانه و جنوب آسیا” وارد تاشکند ازبکستان شد و با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و چندین رهبر جهان ملاقات کرد.

311311

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا