اجتماعی

تهران و ۳۱ مخاطره احتمالی

هر روز حوادث زیادی در تهران رخ می دهد ، آتش سوزی بزرگ و کوچک ، طوفان ، رعد و برق ، زمین لرزه ، حوادث پمپ بنزین و غیره.

احمد باطری در مصاحبه با دانا نیوز وی در مورد میزان آگاهی و آمادگی مردم تهران در برابر حوادث و بحران های احتمالی در پایتخت گفت:

وی گفت: “برخی از شهروندان تهرانی حتی نمی دانند که در تهران چه خطراتی دارد.” در شهری که شهروندان نمی دانند چه انتظاری باید داشته باشند ، مطمئناً آمادگی آن را ندارند.

رئیس اجرایی سازمان غیردولتی ایرانی نجات گفت: “تهران می تواند در تهران یک زلزله فاجعه بار ایجاد کند ، اما این یکی از فاجعه هایی است که تهران را تهدید می کند.” در نتیجه ، شهروندان در طی حوادثی مانند پلاسکو رفتار نامناسبی داشتند و نیروهای امدادی برای رسیدن به ساختمان تلاش می کردند.

43 بلایای طبیعی و مصنوعی در جهان وجود دارد. “سیلها ساخت بشر و طبیعی است ؛ آنها در اثر باران ایجاد می شوند و سد توسط بشریت باز می شود. زلزله ، رانش زمین ، توفان و غیره از حوادث احتمالی تهران است. 31 فاجعه طبیعی و مصنوعی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: “ما این خطرات را قبل ، حین و بعد از آن نمی دانیم.

وی گفت: “شهر تهران فاقد مقاومت و زیر ساخت برای مقابله با بلایا است.” ما حتی نمی بینیم کسی در این کارگاه مشغول کار باشد که فکر کند طوفان یکی از فاجعه های تهران است.

وی افزود: بنابراین ، تهران تقریباً برای رویدادها آماده نیست ، زیرا مردم تهران چه در دانشگاه ، چه در مدرسه و چه در رسانه ها با این مسئله روبرو نیستند. تعداد وقایع رخ داده برخی از شهروندان حتی تفاوت لغزش و زمین خوردن را نمی دانند و باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

به گفته مدیرعامل سازمان نجات ایران ، در سال 1995 تصمیم بر آن شد که سندی برای آمادگی در برابر بلایای شهر تهران تهیه شود ، جایی که پنج حادثه گزارش شد. این خطرات برای هر محله نوشته شده است ، کدام محله بیشتر در معرض خطر این خطرات است. متأسفانه این کار به درستی انجام نشده است.

وی گفت: “در این شرایط خطر بالایی از تصادف داریم.” به عنوان مثال ، ملارد زلزله زد و تردد در تهران مسدود شد.

شهرری با اشاره به انبار نفت گفت: طبق مصوبه ، قرار بود انبار نفت به بهره برداری برسد اما این اتفاق نیفتاد.

وی در مورد حوادث تهران گفت: مانند سایر شهرهای تهران بلایای طبیعی مانند زلزله ، سیل ، رانش زمین ، رانش زمین ، رعد و برق ، طوفان ، طوفان و … بهمن سال گذشته در تهران اتفاق افتاد ، اما برخی حتی فکر نمی کردند این اتفاق در تهران بیفتد. یا به عنوان مثال ، وقتی تهدید سیل تهران را تهدید می کند ، برخی می پرسند که چگونه می تواند ناشی از سیل در تهران باشد.

باكتریا ادامه داد: “پمپ بنزین هایی وجود دارد كه می تواند توسط موشك آسیب ببیند.” اینها حادثه را اتفاق می اندازد. حوادث رانندگی در تهران نیز رخ می دهد. آتش سوزی در ساختمان ها ، مناطق چرا و غیره نیز در تهران است.

در پایان ، مدیر کمیته نجات سازمان ملل متحد برای ایران ، بر اهمیت آموزش ایمنی در تمام سنین تأکید کرد: ایمنی را باید در مدارس آموخت.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا