اجتماعی

تعرض به حریم بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

یک ساختمان شش طبقه جلوی آرامگاه دکتر آفی دادبلیلی را می گیرد. اکنون پرونده به دادگاه منتقل شده و دو طبقه ساختمان در حال تخریب است.

علیار عاصمی زاده – شورای خاخام سازمان های غیردولتی را برای میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی هماهنگ می کند وی به دانا نیوز گفت: “مجتمع اراضی جهان شیخ صفی آلدین دردابیلی توسط مجوز ساخت و ساز مجاز از سوی شهرداری اردبیل نقض شده است.” ما حتی نمی توانیم از میراث جهانی به عنوان یک میراث جهانی یونسکو محافظت کنیم.

وی می گوید: اداره میراث فرهنگی و گردشگری منطقه اردیبیل با اقدامات قانونی ساخت و ساز ساختمان را مسدود کرده است. البته ما این تخلفات را از طریق دستگاه های خاص و اجرایی رصد می کنیم. اداره میراث فرهنگی شهرداری اعلام کرد پس از صدور مجوز نامه تحقیقاتی را ارسال کرده است و دفتر سه روز پس از دریافت درخواست ، پروانه ساخت را صادر کرده است. س Heritageال میراث. فرهنگ نادیده گرفته می شود

Alyreza ous T – عضو شورای شهر اردبیل در مورد نقض منظره پیچیده جهان ، شیخ حافظ آلدین دو اردبیلی به ENA گفت که شهرداری پروانه ساختمانی صادر کرده و باید اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی اردبیل مورد تحقیق قرار گیرد. معمولاً هرگونه ساخت و ساز در قسمت اول بناهای تاریخی قابل قبول نیست ، اما در این پروژه هیچ گونه تهاجمی به حریم خصوصی صورت نگرفته است ، حریم خصوصی منظر نقض شده و پرونده به دادگاه منتقل شده است.

وی افزود: “پس از بازرسی قانونی از اداره میراث فرهنگی اربیل ، با دستور دادگاه ساخت این ساختمان شش طبقه متوقف شد اما سرانجام پس از ارزیابی و رای دادگاه ساخت و ساز ادامه یافت.”

وی در مورد نقض حریم خصوصی این بنای یادبود این جهان ، و نظارت شورای شهر اردبیل ، می گوید: این ساختمان در وهله اول و دوم ساخته نشده است ، با توجه به اینکه این منظر ، فقط شهرداری را نقض می کند. محتوای حروف را ضبط کنید. . شهرداری باید تمرکز می کرد. از طرف دیگر ، اداره میراث فرهنگی و گردشگری منطقه ای باید احساساتی تر و سریعتر پاسخ دهد و مانع پیشرفت این کار نشود.

“پرونده باید با حکم دادگاه و قاضی پیگیری شود. البته ما همچنین به شورای شهر رسیدگی خواهیم کرد ، اما اگر دو طبقه آخر این ساختمان تخریب شود ، باید مطابق با دستور دادگستری ، “اوستی گفت.

این عضو شورای شهر اردبیل معتقد است که نماینده میراث فرهنگی ، شهرداری و اداره میراث فرهنگی و گردشگری در این ساختمان شش طبقه احداث شده توسط کمیسیون ماده 5 اردبیل حضور دارد. هر دو شکست می خورند و مسئولیت پذیر هستند.

ولی مهدی حیدریوند – مدیر جدید پایگاه داده جهانی شیخ ک. صفی الدین اردبیلی برخلاف ادعاها ، دادستان به ENA گفت که تخلف شهرداری به طور کامل بررسی شده و دو طبقه از شش طبقه پیچیده ساختمان باید تخریب شود.

او داستان را به شرح زیر بیان می کند: در اول ماه مه 1999 ، موضوع ساخت این ساختمان مسکونی در ماده پنج کمیسیون قانون شهرداری مطرح شد و از شهرداری خواست تا حضور نماینده میراث فرهنگی را در جلسه مورد بررسی قرار دهد. از اداره میراث فرهنگی س Askال کنید. لین در اول ماه مه 1999 ، ماده 5 کمیسیون دوباره تشکیل جلسه داد و در مورد لزوم تحقیق تصمیم نهایی گرفت. شهرداری در تاریخ 13 و 17 ژوئن 2016 دو درخواست از اداره میراث فرهنگی ارائه داده است ، اما بیانیه مشترکی را ارائه داده است. ما پاسخ شهرداری را در دو نامه در روز پانزدهم Cordad 99 و روز دوم Mardad 99 ارائه خواهیم داد.

او افزود: در نامه ای به تاریخ 6 ژوئن 1999 ، وی مجاز بود که پیچیدگی های این دنیای پیچیده را بررسی کند. ما یک یا دو ماه فرصت داشتیم به آنها پاسخ دهیم ، اما شهرداری دقیقاً سه روز پس از نامه اول ، در تاریخ 9 ژوئیه 99 تحقیق می کند. مسئله این نیست که شهرداری ابتدا مجوز بگیرد ، سپس میراث فرهنگی را به رسمیت بشناسد. این گفته درست نیست تخلفات شهرداری در این مورد کاملاً واضح است.

هیدریوند گفت: “پس از اعطای پروانه ساخت توسط شهرداری ، اداره میراث فرهنگی مطلع شد كه طبقه پنجم و ششم به ساختمان اضافه می شود.” اداره میراث فرهنگی و جهانگردی در دو نامه دیگر به شهرداری اردبیل در تاریخ 21 و 25 مه 1400 اعلام کرده است که این ساختمان برخلاف قوانین در شش طبقه محل برگزاری در حال ساخت است. اردبیلی و باید متوقف شود. به دنبال حکم دادگاه ، ساخت و ساز به مدت دو ماه متوقف شد و پس از آن دادگاه کار خود را از سر گرفت. از زمان اقدام قانونی تاکنون هیچ کار ساختمانی در طبقات پنجم و ششم انجام نشده است و ساختمان در این بخش متوقف شده است.

به گفته وی ، مقبره شیخ صفی الدین دوردیبیلی یادبود جهانیان است و نه فقط مردم اردبیل یا ایران ، بلکه اکنون چهره “الله” زیر سوال رفته است. تنها مانع این مقبره ساختمان شش طبقه است که از باغ کاملاً مشخص است ، درست همانطور که سالها پیش به برج جهانی رسیده و در نهایت در چندین طبقه فرو ریخته است. درخواست فوری و جدی ما این است که دو طبقه آخر این ساختمان مطابق قوانین تخریب شود.

مدیر کل جدید میراث جهانی ، شیخ صفی الدین دردابیلی ، بر لزوم اقدامات قانونی تأکید کرد. ساخت و ساز توسط دادگاه اول به حالت تعلیق درآمد و دادگاه عالی دستور داد که کار ساخت و ساز تا طبقه چهارم ادامه یابد. ما در حال حاضر شاهد تخریب دو طبقه هستیم ، زیرا دادگاه در حال نگهداری طبقه سوم است و هزینه تخریب زیر سوال است.

میراث جهانی شیخ ا. صفیدین-آدین-اردبیلی ، مقبره شاه اسماعیل و شیخ ا. صفیدین. طی سی و چهارمین کنوانسیون در برزیل در فهرست میراث جهانی ثبت شد. .

* اسناد و مکاتبات این گزارش متعلق به دانا نیوز است و از آن محافظت می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا