حوادث

آمادگی هلال احمر برای اربعین/ بدهی ۲۰۷ میلیارد تومانی یک شرکت هواپیمایی به هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح نیازها و خواسته های مهم این جمعیت از دولت سیزدهم ، تبلیغ 90٪ واکسن های کرونا را در هلال احمر آغاز کرد و جمعیت هلال احمر 407 تن را به طور کامل آماده کرده است. طبق منابع واکسیناسیون دولت و بانک مرکزی ، بدهی شرکت هواپیمایی هلال احمر در بیمارستان های هلال احمر کابل و نجف ایجاد شده است.

به گزارش ESN ، کریم همتی ، در بیانیه مطبوعاتی که صبح امروز در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر صادر شد ، برخی از اقدامات این جامعه را شرح داد و همچنین به برخی از مسائل پیرامون این جامعه پاسخ داد.

اسکان مجدد پناهجویان و پناهجویان افغان در همان نقطه صفر مرزی صورت می گیرد

وی در مورد اوضاع افغانستان و سازمان پناهجویان و پناهجویان گفت: “هماهنگی خوبی در این زمینه وجود دارد و تصمیم گرفته شده است که پناهجویان و پناهجویان در همان نقطه مرزی مستقر شوند.” البته ما هرگز چنین موردی در کشور نداشته ایم.

وی گفت: “ما امیدواریم که همه این مراحل منجر به حل وضعیت آوارگان و پناهجویان شود.”

رئیس جمعیت هلال احمر در پاسخ به سوالی درباره لزوم واکسیناسیون همه افراد از جمله شهروندان کشور گفت: معتقدم واکسیناسیون افرادی که ملاقات می کنیم موثر و مثبت خواهد بود. همانطور که بسیاری از هموطنان ما در اروپا ، آفریقا و … واکسینه می شوند ، نمی توان گفت که این واکسن فقط باید به افراد خاص یا ایرانیان داده شود. مطمئناً ما هرچه از واکسن کرونا بدست آوریم به وزارت بهداشت خواهیم داد و آنها تصمیم خواهند گرفت ، اما آنها با سازمانهای بین المللی برای اختصاص سهمیه واکسن کرونا برای پناهجویان در سراسر جهان همراه شده اند.

ماه سرخ از ابراهیم رایس می پرسد

همتی در پاسخ به درخواست ISN دیگر در مورد رئیس جمهور منتخب جمعیت هلال احمر و دولت بعدی ، گفت: “طبق قانون رئیس جمعیت هلال احمر چهار سال خدمت می کند و برنامه ها و اقدامات وی انجام می شود. در این راستا. واقعیت این است که رئیس جمعیت هلال احمر ارتباط نزدیک با رئیس جمهور دارد و باید هماهنگی خوبی بین این دو وجود داشته باشد.

“ما هیچ سوال شخصی از رئیس جمهور منتخب در این زمینه نداریم ، و اگر او تصمیم گرفت با ما کار نکند ، ما آماده هستیم تا مسئولیت را به مدیر بعدی واگذار کنیم ، اما تا آخرین لحظه ما به مبارزه با فساد خواهیم پرداخت و سرمایه اجتماعی این مردم را تقویت و تقویت کند.

وی افزود: “اما س questionsالات و س questionsالات زیادی از دولت سیزدهم وجود دارد و آنها س questionsالات عمومی هستند ، نه س personalالات شخصی.” ما ذخایر هلال احمر را بیش از 50 درصد افزایش داده ایم و امیدوارم دولت بعدی ادامه یابد زیرا هنوز کمبودها و کاستی هایی در این زمینه وجود دارد.

خرید و نوسازی کشتی های ماه سرخ تا پایان سال 1401 ادامه خواهد داشت

وی افزود: “طراحی مجدد و نوسازی هلال احمر که شامل وسایل نقلیه و تجهیزات کمکی است ، تا پایان سال 1401 ادامه خواهد داشت و امیدوارم این روند برای دولت بعدی ادامه داشته باشد تا بتوانیم تحویل دهیم. برای امکانات عمومی ماه سرخ. “به روز رسانی و تجهیز ، به ویژه در زمینه نجات

وی همچنین به ENA با بیان اینکه بودجه پشتیبانی جمعیت هلال احمر 300 برابر افزایش یافته است گفت: بودجه جمعیت هلال احمر 300 برابر افزایش یافته و از 10 میلیارد به 312 میلیارد تن در سال رسیده است. . در واقع ، این تعداد می تواند در حمایت از گروه های آسیب پذیرتر موثر باشد. س Anotherال دیگری که ما از دولت آینده می پرسیم ادامه این روند است.

حیمتی همچنین بر لزوم تقویت سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر و افزایش اعتماد عمومی به این نهاد تأکید کرد.

هلال احمر همچنین منابع درآمد خود را ذکر کرد و گفت: “به عنوان مثال ، شرکت های هواپیمایی باید یک درصد از فروش خود را به جمعیت هلال احمر یا سایر مواردی که رئیس جمهور باید عجله کند ، انتقال دهند. من می خواهم رئیس جمهور بعدی به این موارد توجه کند: رئیس جمهور می تواند ماه سرخ را به شکوه سابق خود برگرداند.

همتی در پاسخ به این س ifال که آیا تاکنون جلسه ای بین جمعیت هلال احمر و رئیس جمهور منتخب برگزار شده است ، گفت: ما هنوز ملاقات نکرده ایم. البته ، ما به زودی با رایس ملاقات خواهیم کرد تا گزارشات مربوطه و نظرات خود را مورد بحث قرار دهیم.

207 میلیارد بدهی توماس برای هلال احمر

به گفته همتی ، یک درصد از فروش بلیط هواپیما باید به هلال احمر اختصاص یابد.در یک مورد ، این شرکت 207 میلیارد تن قرمز به این شرکت بدهکار بود. جمعیت هلال شکایت کرد که ما این کار را برای پرداخت ماه قرمز انجام دادیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره واردات داروهای ویژه گفت: تهیه این داروها برای دو یا سه ماه آینده با پولی که به آنها می دهیم کافی است و پیش بینی های لازم انجام شده است. توجه “

وی در مورد سازماندهی افرادی که می خواهند برای واکسیناسیون به ویژه در ارمنستان از کشور خارج شوند ، گفت: ما واکسن ها را به دو شکل وارد می کنیم و ارزی که در این زمینه داده می شود این است که واکسن وارد کنیم و به وزارت بهداشت بدهیم زیرا بعضی از کشورها مجموعاً به ما می دهند و چیزی به ما می دهند.

وی گفت: “ما هنوز شاهد هزینه بالای واکسن در برخی از مناطق تهران هستیم ، خواه این واکسن باشد یا آب تصفیه شده.” طبیعت بنابراین ، توصیه ما به همه خرید واکسن های صحیح مورد تأیید وزارت بهداشت است.

بیش از 90٪ واکسن های تاج توسط ماه قرمز وارد شده است

رئیس جمعیت هلال احمر در پاسخ به س aboutالی درباره واردات واکسن کرونا گفت: “ستاد ملی مبارزه با فساد کرونا به ما اجازه واردات 10 میلیون دوز واکسن را داده است.” ما تاکنون 5.9 میلیون دوز واکسن کرونا وارد کرده ایم ، به عبارت دیگر هلال احمر فقط 90 درصد واکسن های وارداتی را وارد کرده است.

وی گفت ، طی چهار هفته آینده مشاوره ها و هماهنگی ها ، واکسن های تاج بیشتری به کشور وارد می شود.

همتی همچنین با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در فرآیند واکسیناسیون دخیل است ، گفت: “همانطور که در تأمین واکسن ها مهم است ، در تأمین واکسن ها نیز مهم است.” بنابراین ، ما توانایی تأمین 160 مرکز ایمن سازی در این راستا را به دامداران کشور داریم و در صورت لزوم بیش از 500 مرکز ایمن سازی را برای واکسیناسیون در نظر گرفته ایم. از آنجا که برخی از این مراکز قبلاً تأسیس شده است ، اجازه دهید این مراکز را به این ستاد ارائه دهیم. به عنوان مثال ، دانشگاه شهید بهشتی افراد مختلفی از هلال احمر را از چندین نقطه از جمله تهران پارس واکسینه کرده است.

جامعه ماه سرخ آمادگی کامل برای چهارم

همت گفت: “ما آماده هستیم تا در هر زمان و به هر طریقی که عراق بخواهد و بتواند در راهپیمایی اربعین شرکت کنیم.”

وی گفت: بیشتر این اردوها برای آموزش ، تفریح ​​و ورزش جوانان در سراسر كشور طراحی شده است.

راه اندازی بیمارستان هلال احمر در کابل و نجف

وی گفت: علاوه بر بیمارستان دبی ، جمعیت هلال احمر در مجموع 300 مرکز در خارج از کشور دارد ، اما متأسفانه بسیاری از این مراکز از کار افتاده اند. سالها و برخی رئیس نداشتند ، بنابراین همه اینها را سازماندهی کردیم

همتی همچنین از تاسیس مراکز درمانی کابل و نجف جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: “با آرام شدن اوضاع ، مرکز کابل عملیاتی شده و مرکز نجف که دو برابر بیمارستان دبی است ، تأسیس می شود.” گروه های اول نیز در آنجا نشسته اند و به دلیل مسائل مشترک بین دو کشور ، این مرکز به زودی به طور رسمی راه اندازی می شود.

وی اظهار داشت: هدف از تأسیس مراکز درمانی در خارج از کشور ارائه خدمات انسانی است و در بسیاری از موارد تعرفه های دریافتی این مراکز حتی از تعرفه های کشور میزبان کمتر است.

تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و دانشگاه آزاد برای استفاده در بیمارستان های کابل و دبی

همتی همچنین تفاهم نامه ای را بین جمعیت هلال احمر و دانشگاه آزاد اسلام منتشر کرد و گفت: “بیمارستان های دبی و کابل به زودی به عنوان مکان های عمومی تحصیل خدمت خواهند کرد.”

وی در مورد فعالیت برخی از شرکت های مرتبط با جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر شرکت های زیادی دارد که برخی از آنها در گذشته حاشیه این جمعیت را داشته اند. متأسفانه برخی از این شرکت ها حتی تا پنج سال هیئت مدیره نداشتند و جلسات هیئت مدیره هرگز برگزار نمی شد و در زمان ما سازمان یافته بودند.

وی گفت: “با اقداماتی كه امروز انجام داده ایم ، این شركت پتانسیل و آمادگی لازم را دارد تا با سهادو وارد بورس شود.” فقط در سال 1999 ، شرکت نساجی هلال بیش از 55000 چادر 3 نوع تولید کرد. این شرکت همچنین بیش از 90،000 پتو تولید می کند که بیشتر آنها در ماه سرخ و تجهیزات نظامی تجارت می شود.

همتی همچنین قرارداد این شرکت با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را اعلام کرد و اظهار داشت: “6500 پتو و چادر مطابق قرارداد 300 میلیارد دلاری تولید و تحویل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می شود.” این شرکت پس از 15 سال بحث و جدال ، 15 دی وی دی بزرگ را از شهرداری گرفت و به انبارهای خود اضافه کرد. خوشبختانه شرکت نساجی هلال از تولید نخ گرفته تا پتو و چادر همه کارها را انجام می دهد.

در پاسخ به سوالی در مورد بارگیری واکسن ماه سرخ در اتاق کنفرانس مطبوعاتی دیگر ، سرنوشت نامشخص است ، گفت: “این اصلاً درست نیست. “در ابتدای تولید ، برنامه ریزی شده بود که این واکسن با 150،000 دوز واکسن pifidus توسط اهدا کنندگان و جمعیت هلال احمر وارد شود ، اما لغو شد. از آن زمان ، هیچ اهدائی دریافت نشده است ، با وجود حمایت کمیته بین المللی سرخ صلیب و صلیب سرخ. بر اساس این گزارش ، بیش از 5.9 میلیون واکسن در طول هلال احمر وارد شده است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) 200000 پناهجو را در این کشور واکسینه می کند

وی در مورد واکسیناسیون پناهندگان گفت: “کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) قول داده است که 200000 پناهجو را در کشور ما واکسینه کند.

وی در مورد منابع مالی واردات واکسن وبا گفت: “منابع واکسیناسیون توسط دولت و بانک مرکزی وارد می شود. خیرین در این زمینه به هلال احمر كمك نكرده اند. ”

همت گفت: “ما در این زمینه تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت و در عین حال امیدواریم روند تولید واکسن های محلی موفقیت آمیز باشد.”

ادامه دارد …

دکمه بازگشت به بالا