حوادث

هشدار ورود موج شدید گرما به غرب آمریکا

دما در غرب کالیفرنیا و نوادا در حال افزایش است ، بنابراین سوابق جدید دما می تواند در برخی مناطق تکرار شود ، مقامات به مردم هشدار دادند که روزهای خود را در آب و هوای سردتر سپری کنند

به گزارش ISN ، غرب ایالات متحده گرمترین ماه ژوئن را از زمان شروع ثبت تاکنون مشاهده کرده است و کانادا نیز اخیراً جهش شدیدی در این رکورد داشته است.

دره صحرا در کالیفرنیا دمای روز جمعه 54.4 درجه فارنهایت (130 درجه فارنهایت) را ثبت کرد که انتظار می رود امروز و فردا تکرار شود.

آژانس ملی هواشناسی آمریکا اعلام کرد دمای هوا در شهر توریستی پم اسپرینگز در صحرای جنوب کالیفرنیا روز شنبه به 120 درجه فارنهایت (48.8 درجه فارنهایت) رسیده است. طبق گفته این شرکت ، پم اسپرینگز امسال چهار بار درجه حرارت 120 درجه فارنهایت را ثبت کرده است.

به میلیون ها نفر در آمریکای غربی گفته شده است که گرما می تواند خطرناک باشد. آژانس ملی هواشناسی از ساکنان خواسته است که مقدار زیادی آب بنوشند و وقت خود را در مناطق مطبوع بگذرانند.

رکورد ثبت شده توسط Dat Valley در روز جمعه مشابه رکورد آگوست سال 2020 بود – برخی معتقدند این بالاترین درجه حرارت ثبت شده در زمین است. لین در سال 1913 دما به 56.7 درجه فارنهایت (134 درجه فارنهایت) کاهش یافت ، اما کارشناسان آب و هوا سوال کردند.

در آمریکای غربی ، آتش نشانانی که با بسیاری از آتش سوزی ها مقابله می کنند به حدی خشک هستند که بیشتر آب پاشیده شده توسط آتش نشانان قبل از رسیدن به زمین تبخیر می شود.

صاعقه به جنگل شمالی نوادا نزدیک مرز شمالی کالیفرنیا برخورد کرد و باعث تخلیه آتش سوزی و خانه ها شد.

به گفته کارشناسان هواشناسی ، در نوادا ، لاس وگاس همچنین می تواند رکورد قبلی 47.2 درجه فارنهایت (116 درجه فارنهایت) را بشکند.

آتش سوزی در جنگل ملی فریمن-وینما در شمال اورگان در حال گسترش است و به مناطق بیشتری دستور تخلیه داده شده است. این آتش سوزی از 67 کیلومتر مربع در روز پنجشنبه به 160 کیلومتر مربع در روز جمعه افزایش یافت.

آتش سوزی کابل های برق را در کالیفرنیا ، کالیفرنیا تهدید می کند شرکت های مدیریت شبکه از مشتریان می خواهند که مصرف انرژی را کاهش دهند ، از جمله افزایش ترموستات صبح هنگام خاموش یا خاموش شدن خورشید

آیداهو ، فرماندار غرب آیداهو نیز وضعیت اضطراری اعلام کرده و در حال بسیج امنیت ملی برای مهار آتش است.

کانادا در حال آماده شدن برای گرما است ، اگرچه انتظار نمی رود که به پایان ماه ژوئن برسد. در آن زمان ، دما در روستای لیتتون در بریتیش کلمبیا به 49.6 درجه فارنهایت (121 درجه فارنهایت) ، تقریباً 5 درجه فارنهایت[5 درجه سانتیگراد]نسبت به سابقه قبلی کانادا رسیده و محققان آب و هوا را شوکه کرده است.

این موج گرما با افزایش مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان همراه بود که منجر به بستری شدن بیشتر در بیمارستان شد.

به گفته بی بی سی ، کارشناسان می گویند افزایش گازهای گلخانه ای که مسئول تغییرات آب و هوایی هستند ، شدت و طول موج را افزایش داده است. طبق یک مطالعه ، امواج گرمای اخیر در کانادا و ایالات متحده بدون تغییر آب و هوا “غیرممکن” بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا