حوادث

پلیس ایران از پیشرفته‌ترین و توانمندترین پلیس‌های دنیاست

وی گفت دشمن نیروی پلیس تهران بزرگ در تلاش است “اقتصاد را” بهم بزند.

با توجه به ESA سردار حسین رحیمی گفت: “در بازدیدهای خود از پلیس کشورهای دیگر و کشورهای پیشرفته ، من هرگز پلیس این کشورها را بهتر از پلیس کشورمان و خیلی بهتر ندیده ام.” در بسیاری از موارد ، پلیس ایران بیشتر است

وی گفت: “امروز نیروی پلیس ایران یکی از پیشرفته ترین ، باتجربه ترین و شایسته ترین نیروهای پلیس در جهان است.”

رحمی اضافه کرد: “ما ممکن است مانند برخی کشورهای اروپایی ابزار و منابع نداشته باشیم ، اما بر عملکرد ، مدیریت ایجاد و جمع آوری ، مدیریت ترافیک و غیره تمرکز کرده ایم. ما استعاره داریم و حرفی برای گفتن داریم. دلیل این امر آن است که ما مردم را به عنوان ستون اصلی و پشتیبان برنامه های خود قرار داده ایم و شکل کار ما بر اساس همان شافت برنامه ریزی شده توسط انقلاب اسلامی ایران و جمهوری اسلامی است. پس از انقلاب ، هر برنامه ای در کشور برای صلح و امنیت مردم بود.

رحیمی با اشاره به برخی از جلسات محرمانه ای که در آن شرکت کرده بود ، گفت: “تمرکز اصلی این جلسات تأمین صلح مردم است.” امروز صبح ما دو جلسه با موضوع جذب معلم و کارمند در شرکت نفت داشتیم و من تأکید کردم که ما باید مبتنی بر مردم باشیم.

وی افزود: “پلیس باید افتخار کند که وحدت نیروی پلیس در هیچ جای دنیا یافت نمی شود. به برکت انقلاب اسلامی ، ما همه ابزارها را برای اجرای قوانین و مقررات در اختیار داریم. امروز ، ما تأکید می کنیم که باید ارزشهای اسلامی و انقلابی در کارگزاران ما وجود داشته باشد ، زیرا وقتی یک مامور وارد این مکان می شود ، می داند تمام کاری که می کند تأمین صلح و امنیت است. عبادت مردان تلقی می شود.

رحیمی در ادامه گفت که ما پروژه های جدیدی را در نیروی پلیس اجرا کردیم که یکی از آنها پروژه “موتور یار” است. متأسفانه با بیش از 4 میلیون موتورسیکلت در سطح شهر مشاهده کردیم که برخی رفتارهای اجتماعی ، تخلفات و حتی جرایم توسط گروهی از موتورسواران انجام شده است ، بنابراین ما یک پروژه موتوری با انگیزه و فعال را اجرا کردیم.

رئیس پلیس در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: “یکی از مهمترین موضوعاتی که ما دیدیم انتقال پلیس اخراجی به نیروی پلیس بود. پس از آن ، پلیس گفت من یک افسر هستم و مقصر یک افسر پلیس مسئول ، یک افسر پلیس بود که باید مسئولیت های خود را می دانست و راه حل ارائه می داد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی فعلی کشور گفت: “واقعیت این است که دشمن می خواهد امنیت مردم را تضعیف کند ، اما تحت این شرایط می بینیم که روز به روز در کشور ما در حال افزایش است. “و این ایمنی اتفاقی نیست ، اما پشت آن شکلی وجود دارد.

رحمی با بیان اینکه برنامه های سیاست گذاری به طور مداوم و علمی در حال اجرا است ، گفت: “هر شب پارک های تهران توسط پلیس و اداره امداد تمیز می شوند.” اینها همان پارک ها هستند: هکرها دو یا سه سال پیش در آنجا بودند و شهروندان حتی جرات نمی کردند با خانواده های خود به آنجا بروند. 3-4 سال پیش ، اراذل و اوباش در یک روز به 20 مکان در تهران حمله می کردند ، اما امروز آنها به دنبال موش برای فرار از پلیس هستند.

در پایان این مراسم از کتاب تاریخ شفاهی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران رونمایی شد ، این کتاب به بررسی خاطرات و تجربیات پلیس راهنمایی و رانندگی بزرگ تهران طی نیم قرن گذشته و ناگفته ها ، حوادث و وقایع می پردازد.

پلیس مشروطه متولد شد

به گزارش ESN ، هوسرو معتضد ، مورخ در این مراسم گفت: “استخدام مردم در آن زمان توسط پلیس باعث افتخار بود زیرا پلیس متولد قانون اساسی و مردم است.”

ناصرالدین شاه که به فرنگ سفر می کرد گفت: “پلیس راهنمایی و رانندگی بیش از 100 سال سن دارند.” پلیس در ابتدا با نام اداره حمل و نقل فعالیت می کرد و در ژانویه 1998 ، سرشماری تاریخی نشان داد که پلیس بیش از 100 سال سن دارد.

وی ادامه داد: این بناهای تاریخی در اصل برای نشان دادن نام و نام خانوادگی مالک و همچنین پلاک خودرو در پشت ماشین ساخته شده بود ، اما بعداً با مشورت انگلیسی ها ساخته شد. اولین حرف از نام هر شخص را روی بشقاب قرار دهید. “اگر این اطلاعات به طور کامل در پلیس ثبت شده باشد ، شماره شناسایی باید به عنوان پلاک بر روی خودرو درج شود

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا