بین الملل

عمران‌خان: پیروزی رئیسی تجلی اعتماد ملت ایران است

دفتر نخست وزیر پاکستان یکشنبه شب گفت که “عمران خان” برنده سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران طی گفتگوی تلفنی با حجت السلام و مسلم سید ابراهیم رایس بود. دانستن.

در این بیانیه آمده است: “نخست وزیر پاکستان و رئیس جمهور منتخب ایران توافق کردند که همکاری های دوجانبه ، به ویژه در زمینه اقتصادی را تقویت کنند.”

ایجاد بازارهای مشترک در مرزهای ایران و پاکستان گامی مهم در جهت ایجاد منافع اقتصادی و اجتماعی برای مردم هر دو کشور تلقی می شد.

دفتر نخست وزیر پاکستان افزود: “عمران خان به شدت از وخیم تر شدن اوضاع امنیتی در افغانستان نگران است. مکانها دو کشور را دنبال می کنند

عمران خان و رایس بر لزوم ادامه تسهیل روند سیاسی افغانستان ، که منجر به یک راه حل پشتیبانی شده و مدیریت شده می شود ، تأکید کردند.

نخست وزیر پاکستان با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی از دولت اسلامی در کشمیر و ابراز نگرانی از اوضاع فلسطین خواستار حل منازعه مطابق با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل شد.

در این بیانیه آمده است: “رهبران ایران و پاکستان توافق کرده اند که از یکدیگر برای ادامه سطح بالای روابط دو کشور و بازدیدهای رسمی از پایتخت های دو کشور دعوت کنند.”

311311

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا