بین الملل

حمله هوایی و زمینی ترکیه به مواضع پ‌ک‌ک در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه گفت حملات زمینی و هوایی علیه شبه نظامیان پ.ک.ک در شمال عراق ادامه دارد.

به گزارش دیلی صباح ، سرویس های اطلاعاتی ترکیه روز چهارشنبه دو مبارز ارشد پ.ک.ک را در شهر سلیمانیه عراق دستگیر کردند. آنها با كشتن اعضا كارزار موفقي را انجام دادند.

سرویس اطلاعاتی ترکیه اعلام کرد این دو نفر یکی تبعه ترکیه و دیگری شهروند سوریه هستند. وی اعلام کرد که آنها از سال 2014 تا 2015 به پ.ک.ک خواهند پیوست. به گفته منابع اطلاعاتی ترکیه ، تروریست ها قصد داشتند در سلیمانیه و جنوب قندیل حمله کنند.

وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه گفت هواپیماهای جنگی ترکیه مناطق پ.ک.ک را در شمال عراق بمباران کردند.

به گزارش روزنامه نیویورک ، در حملات هوایی حداقل هفت تروریست پاکستانی کشته شده اند. وزارت دفاع ترکیه همچنین فیلم هایی از این حمله را منتشر کرد.

ترکیه در پاسخ به پ.ک.ک تمامیت ارضی را در شمال عراق نقض کرده است. پوکوک که از 35 سال گذشته با دولت آناکا اختلاف داشته است ، ترکیه ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا را یک گروه تروریستی می دانند. ترکیه می گوید ستیزه جویان حزب کارگران کردستان (پ ک ک) مسئول کشته شدن بیش از 40 هزار ترک از جمله زنان و کودکان هستند.

رونگ هری ، رئیس کمیسیون پیشمرگه کردستان عراق گفت که ساکنان شمال عراق در شرایط سختی به سر می برند و پس از حملات هوایی ترکیه مجبور به ترک خانه های خود می شوند.

وی گفت ارتش ترکیه اخیراً هشت پایگاه جدید در اقلیم کردستان ایجاد کرده است. به گفته وی ، شبه نظامیان پاکستانی پایگاه دائمی در کوه ها ندارند و دائماً در حال تغییر تاکتیک ها هستند.

به گفته این مقام کرد عراقی ، بسیاری از مزارع به دلیل وضعیت نامناسب مناطق جنگی دچار سوختگی شده اند که 17 روستا در نزدیکی دوکار ، 14 روستا و هفت روستا در حوالی باتیفا قرار دارند. در کانی ماسی ، آنها ساکنان خود را کشتند و خواستار غرامت شدند.

پایان پیام /


تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا