حوادث

اطلاعیه پلیس درباره دلیل واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سربازان

پلیس ریور ناجا در مورد حادثه واژگونی دو اتوبوس (سرباز و سرباز) بیانیه ای صادر کرده است.

به گزارش ایسا ، به دنبال واژگونی اخیر دو اتوبوس در استانهای غربی آذربایجان و یزید ، فرمانده کل دولت اسلامی عراق و شام (داعش) دستور داد دو تجمع در روزهای جمعه و شنبه برگزار شود. (4 و 5 ژوئیه 1400) ستاد پلیس راهار ناجا تأسیس شد و نتایج کمیسیون های فوق به اطلاع عموم خواهد رسید.

براساس گزارش کارشناسان تصادفات ، فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه موضوع را به مقامات منطقه ای مربوطه و استفاده از اطلاعات و سیستم های سیستم مانند سیستم سپاتان ، سرشماری ترافیک و … گزارش داد. نظریه فنی کارشناسان اعزامی توسط پلیس راهور ناجا به محل ، جزئیات و ابعاد دقیق تصادفات و استفاده از مکانیک فنی برای بازدید از قسمتهای مختلف فنی و مکانیکی اتوبوس را نشان می دهد ، مفهوم کمیسیون عالی حوادث مطابق با تعهدات طبیعی پلیس:

الف – علت تصادف اتوبوس در استان آذربایجان غربی

1 – سهل انگاری راننده اتوبوس به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه با نقض سرعت ایمن در وسایل نقلیه و کوهها (نقص ترافیکی مواد 129 و 130)

2-سهل انگاری و بی توجهی مسئولین هماهنگی ترافیک به دلیل نبود وسیله نقلیه مناسب و عدم هماهنگی راننده با ادارات ایمنی ترافیک و عدم آگاهی از شرایط جاده و جغرافیای منطقه.

ب – علت کامل تصادف اتوبوس در استان یزید

1- سهل انگاری و بی کفایتی راننده اتوبوس در یک وسیله نقلیه با یک سری نقص فنی (عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه) (با نقض مواد 54 و 98 آیین نامه راهنمایی و رانندگی)

2-سهل انگاری مدیر عامل و مدیر فنی ماهان مفر ایران

در این بیانیه افزود: تحقیقات ، جزئیات و اسناد این حوادث به مقامات مسئول ارسال شده است.

در پایان این اطلاعیه ، راهور نجم ضمن تسلیت به خانواده های قربانیان ، از مقامات عالی کشور ، تجهیزات ایمنی جاده و شهر ، رانندگان و مسافران به ویژه حمل و نقل عمومی خواستار توجه بیشتر به قوانین راهنمایی و رانندگی و جلوگیری از تصادفات مضاعف شدند. و آنها باید سریعاً اقدام کنند تا آن را به حداقل برسانند ، بنابراین ما در آینده شاهد چنین فجایعی نخواهیم بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا