استان ها

برگزاری کارگاه آموزشی اطفاء حریق و گیاهان دارویی در شهرستان مهدیشهر

به گفته حمیدرضا عبدوس ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشار ، احتمال پیش بینی دمای بالا و چرا و آتش سوزی در جنگل بیشتر است. ، آموزش مداوم و ساکنان مداوم ، مددکاران طبیعت ، روستاها ، دام ها ، کشاورزان و کشاورزان در بخش دفاع
وی گفت: چندین خانه تابستانی (آتاگسرا ، گت بزنگاه ، سیا کوه و بهار بهار) با کپسول های آتش نشانی اساسی در این شهر فراهم شده و با ساکنان و نمایندگان خانه های تابستانی ، هلی کوپترها و بهره برداران تفاهم نامه همکاری امضا کردند. وی گفت: با توجه به تعداد زیاد گردشگران در این مناطق ، تأثیر بسزایی در کاهش خطر آتش سوزی و افزایش مشارکت جامعه محلی خواهد داشت.
وی گفت: فاز نخست این پروژه تجهیز 14 روستای حاشیه جنگل به کارگاه های اطفای حریق در شهر مادیشا است که مددکاران طبیعی ، روستاییان و کشاورزان در آن حضور دارند. شرکت کنندگان در این کارگاه یک روزه با اطفای حریق ، نحوه اطفا و نحوه کاشت گیاهان آشنا شدند.
حمیدرضا عبدوس از منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشار با توجه به بهره برداری از آتش سوزی و حضور سرنشینان در خط مقدم ، وی خواستار بهره برداری در هر زمان از آتش سوزی شد و بلافاصله خواستار خاموش شدن شد و بلافاصله به اداره حفاظت منابع طبیعی اعلام شد.
مهدیشار ، متخصص آموزش ، ترویج و مشارکت های مردمی در گروه منابع طبیعی و مدیریت حوضه ، که در این کارگاه شرکت کرد ، در مصاحبه ای کوتاه با خبرنگار ما گفت: “طبیعت برای حفاظت از جنگل ها و زمین های چرا اهمیت دارد.
به گفته پاکیزادیان ، هماهنگ کننده حوضه ، در صورت رعایت قوانین و مقررات منابع طبیعی ضمن گوش دادن به درد مردم و بررسی مشکلات منطقه ، این موارد را پیگیری می کنند. او می خواست با در نظر گرفتن پتانسیل منطقه و پتانسیل ساکنان و همچنین دانش بومیان ، مشارکت آنها را افزایش داده و اقدامات موثری در جهت آبادانی روستای عزیزش انجام دهد.

48

دکمه بازگشت به بالا