حوادث

عقب‌گرد عمر مفید ساختمانها از ۳۲ به ۲۶ سال

به گفته رئیس آزمایشگاه فنی و مکانیکی ، عمر مفید ساختمان ها از 32 سال به 26 سال کاهش یافته است. این به دلایل مختلف ، مواد غیر استاندارد ، روش نادرست عملکرد ، طراحی نامناسب و کنترل نادرست است.

از نظر ایران ، عمر مفید ساختمان ها در ایران عقب است. احمد چورام ، رئیس سیستم مهندسی ساختمان ، اشاره می کند که حدود 50 سال پیش ، عمر مفید ساختمان ها در ایران 30 سال بود و از این نظر با ایالات متحده برابر است. اکنون آمریکایی ها بیش از 100 سال این تعداد را افزایش داده اند.

اما در ایران و رئیس هیئت مدیره شرکت مکانیک خاک و آزمایشگاه فنی ، عمر مفید ساختمان از 32 سال به 26 سال در سالهای گذشته رسیده است.

اگرچه دانش مهندسان ایرانی ارتقا یافته و بعضاً از فن آوری مدرن استفاده شده است ، اما کارشناسان دلایل مختلفی را برای کاهش مقاومت و ایمنی ساختمانها در ایران ذکر می کنند ، از جمله کمبود مدیران واجد شرایط ، مراحل ساخت سنتی و مشارکت کاربران. وی خاطرنشان کرد: سطح پایین ساخت و ساز ، طراحی نامناسب و فروش امضا در روند ساخت یک مشکل جدی است.

برای حل این مشکلات ، متخصصان بارها و بارها راه حل هایی ارائه داده اند. سیستم مهندسی که برای بهبود کیفیت سازه در سال 1995 تاسیس شد ، ممکن است به طرز ناگوار شکست بخورد. برگزاری سمینارها و کنفرانس های مختلف منجر به وضعیت فعلی نشد.

در ابتدای آوریل سال جاری ، احمد احمد رئیس شرکت مهندسی ساختمان به دانا نیوز گفت که زمین لرزه ای به بزرگی 6.5 ریشتر یا بیشتر رخ داده است. در تهران 500000 خانه 100٪ تخریب خواهد شد و بیش از 1.5 میلیون مصدوم داریم. بنابراین ، ما باید کیفیت سازه ها را جدی بگیریم و اطمینان حاصل کنیم که از یک مجری با کفایت استفاده می کنیم.

در هر صورت ، امروز یک تفاهم نامه همکاری بین شرکت مکانیک و آزمایشگاه فنی و شرکت مهندسی سیستم به امضا رسید. مجید کیانپور ، رئیس هیئت مدیره شرکت آزمایشات فنی و مکانیکی خاک گفت ، مهمترین هدف در این تفاهم نامه افزایش عمر مفید ساختمانها به 50 سال است.

وی گفت ، “پتانسیل خوبی برای ساخت و ساز در کشور وجود دارد ، بنابراین طی سالهایی که بازار مسکن در حال رشد بود ، حدود 750،000 خانه در بخش خصوصی وجود داشت.

رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی آزمایشگاه فنی مکانیک خاک ادامه داد: و کیفیت را بهبود بخشید و موثرتر باشید.

در حین اجرا ، شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیکی خاک اعلام آمادگی برای صدور پروانه و بهبود و کنترل پروانه نمود.

به گفته کیانپور ، امسال آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک قصد دارد مهندسان سراسر کشور را به مدت 42000 ساعت آموزش دهد. همچنین برنامه هایی برای بهبود پایگاه و آموزش مهندسان در محیط های سایبری و وب سایت های مختلف وجود دارد.

مدیر عامل آزمایشگاه فنی و مکانیکی خاک: آزمایشگاه فنی و مکانیکی خاک بیش از 100 رهنمود در زمینه های مختلف ژئوتکنیک ، آسفالت ، آسفالت ، بتن و راه سازی تولید کرده یا مستقیماً توسعه یا تولید مشترک کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا