بین الملل

موافقت دولت بنت با برگزاری راهپیمایی پرچم/آماده‌باش مقاومت/ استقرار گنبد آهنین

یک روز قبل از به اهتزاز درآوردن پرچم در اورشلیم متجاوز صهیون ، ارتش فلسطین آمادگی خود را برای زور اعلام کرد. زیرا وزیر کشور با برگزاری تظاهراتی در دولت نفتالی بنت موافقت کرد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از روزنامه الاهبار لبنان نوشت: از سرگیری جنگ بین معترضان و رژیم صهیونیستی “گزینه دشواری” است و گروه های مخالف فلسطینی توافق کرده اند که روز سه شنبه از پرچم قدس دفاع کنند. این است

معترضین فلسطینی با ارسال پیام هایی به رژیم صهیونیستی هشدار داده اند كه باید اعتراضات افراط گرایان به ویژه در محله باب الامود یا مسجد الاقصی متوقف شود.

وی هشدار داد كه این اعتراضات می تواند به یك جنگ منطقه ای كامل تبدیل شود.

رهبران الکبر لبنان حماس به رئیس اطلاعات مصر ، عباس کامل گفته اند که این اعتراض منجر به انفجار و خشونت خواهد شد و رژیم های صهیونیستی و واسطه ها در آن زمان متفاوت خواهند بود.

در همین راستا ، اپوزیسیون فلسطین نیروهای خود را از جمله موشک کاملاً آماده کرده است. طی دو روز گذشته هواپیماهای جنگی اسرائیلی در نوار غزه گشت زنی کرده اند.

به گفته برخی منابع اسرائیلی ، این اعتراضات ممکن است به دلیل ارسال بالون از غزه به مناطق اشغالی یا شلیک موشک به برخی از شهرهای نزدیک غزه صورت گرفته باشد.

اكبر به نقل از برخی منابع اظهار داشت كه پاسخ به اعتراضات با تظاهرات تندروها مطابقت دارد و موشكهای مقاومت به طور كامل برای حملات موشكی به اهداف و مكانهای دشمن آماده خواهند شد.

در سرزمینهای اشغالی 1948 ، کمیته جنبش ملی و اسلامی فلسطین از همه فلسطینیان در کرانه باختری ، بیت المقدس و سرزمینهای اشغالی برای محاصره شهر و مسجدالاقصی خواست. مقابله با شهرک نشینان صهیونیست.

اتحادیه عرب همچنین نامه ای به نخست وزیر اسرائیل ، نفتالی بنت ، خواستار لغو تجمع برافراشته پرچم در قدس شد.

به گفته مرکز اطلاعات فلسطین ، یک لیست مشترک عربی دولت جدید را مقصر خشونت ، درگیری و خونریزی می داند.

عمر باریو ، وزیر امنیت داخلی رژیم جدید رژیم صهیونیستی گفت که پس از این نشست توافقاتی میان پلیس و برگزارکنندگان برای ارزیابی وضعیت امنیتی حاصل شده است. به پلیس و نیروهای امنیتی دستور داده شد تا در حالت آماده باش باشند.

خبرنگار نظامی تلویزیون کانال 13 رژیم صهیونیستی ، اوهیلر ، گفت که آنها در حال آماده سازی برای پایان دادن به جنگ مجدد در غزه در پی تهدیدهای حماس در یک راهپیمایی برافراشتن پرچم هستند.

بر این اساس ، وزیر دفاع اسرائیل اهداف جدیدی را در غزه تعیین کرده و سیستم گنبد آهنین را در مناطق مختلف سرزمین های اشغالی دوباره برقرار کرده است.

وزارت امور خارجه همچنین به اعضای سفارت و خانواده های آنها دستور داد فردا وارد شهر باستانی اورشلیم نشوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا