بین الملل

وال‌استریت ژورنال:لغو تحریم‌ها با هدف کاهش فشار علیه ایران انجام شد

به گزارش دانا نیوز ، وال استریت ژورنال نوشت دولت بایدن تحریم های بیش از دوازده مقام سابق ایران و شرکت های برق را هنگام توقف مذاکرات هسته ای لغو کرده است و مقامات آمریکایی می گویند پیمان واشنگتن کاهش فشار بر تهران در صورت تغییر رفتار آن است.

این روزنامه گزارش داد ، وزارت خزانه داری آمریكا روز پنجشنبه تحریم های مدیران ارشد شركت نفت ایران و تعدادی از شركت های فعال در حمل و نقل و تجارت و همچنین محصولات نفت و گاز را لغو كرد.

با این حال ، ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه گروهی از افراد و شرکت هایی وضع کرده است که از سپاه و حوثی های یمن حمایت مالی می کنند.

این روزنامه نوشت: “در همین حال ، مذاكره كنندگان آمریكا و ایران در تلاشند تا خلا key اصلی مذاكرات هسته ای و امنیتی وین را برطرف كنند.”

وزیر امور خارجه آنتونی بلین در بیانیه ای گفت: “این اقدامات نشان دهنده تعهد ما برای لغو تحریم ها است اگر افراد موقعیت یا رفتار خود را تغییر دهند.”

مقامات آمریکایی در حال آماده سازی برای از سرگیری دور ششم مذاکرات هسته ای با ایران و قدرت های بزرگ هستند. مقامات گفتند که انتظار می رود گفتگوها این آخر هفته از سر گرفته شود.

اختلافات اساسی بین مقامات آمریکایی و اروپایی درباره اینکه چه کسی باید برای بازگرداندن توافق هسته ای بین واشنگتن و تهران تلاش کند ، همچنان ادامه دارد.

وال استریت ژورنال گزارش داد ، غرب با استناد به انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران ، در نظر دارد مهلت 18 ژوئن یا 28 ژوئن برای پایان گفتگوها باشد.

روزنامه ادامه داد: مقامات آمریکایی می گویند وی گفت: توافق برای لغو توافق سال 2015 تحریم های اضافی را در بخشهای نفت ، پتروشیمی و حمل و نقل ایران پیش بینی می کند.

311311

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا