حوادث

نامزدهای انتخابات به مهارت آموزی و اشتغال پس از پایان خدمت سربازان توجه کنند

از طرف خود ، یک مشاور ارشد مرکز آموزش نیروهای مسلح گفت: “پس از اتمام دوره سربازی ، آموزش و جذب سربازان باید از اولویت ها و برنامه های اصلی نامزدهای ریاست جمهوری باشد.”

سردار موسی کمالی در گفت وگو با دانا نیوز وی در مورد ارتش در معاهدات انتخاباتی گفت: “مسئله نظامی مسئله پیچیده و احساسی است که با شعار حل نمی شود. همه جوانب باید سنجیده شود. بنابراین می توان گفت که ارتش چند وجهی و سازمان یافته تری دارد. به عبارت دیگر ، ارتش یک مسئله اداری است که به استراتژی امنیتی و دفاعی کشور مرتبط است. بنابراین ، تمام جنبه های برنامه ها و اقدامات در این زمینه باید در نظر گرفته شود.

وی گفت: “به عنوان مثال ، این سه قوه ، به ویژه دولت و مجلس ، قدرت خوبی برای بهبود و لذت بخش كردن خدمت سربازی دارند.” بنابراین می توان از قدرت مجریه و مقننه در این مباحث استفاده کرد.

کمالی گفت: “یکی از چالش های پیش روی جوانان امروز کار و زندگی است و ارتش با سختی همراه با کار و زندگی زندگی می کند.” مدیران ستادی ، به ویژه رئیس جمهور ، می توانند به کاهش شرایط زندگی و مشکلات استخدامی ارتش کمک کنند تا دیگر نگرانی هایی از این دست نداشته باشند.

وی گفت: “علاوه بر افزایش حقوق در حین خدمت سربازی ، اقدامات دیگری می توان برای حمایت از سایر سربازان انجام داد.” “پس از پایان خدمت سربازی ، دولت می تواند برای یک جوان امکانات فراهم کند.

وی در مورد اجرای برنامه آموزش سربازی گفت: پیشکسوتان آموزش نظامی هر یک مهارت خاصی را فرا می گیرند یا با توجه به سطح تحصیلات ، علایق و توانایی های خود آموزش اشتغال زایی می بینند. این افراد باید بتوانند از مهارتهایی كه آموخته اند پس از اتمام دوره وزارت خود استفاده كنند و این محلی است كه دولت می تواند در آن نقش م effectiveثری داشته باشد.

کمالی گفت: پس از پایان خدمت سربازی ، دولت منابع و مزایای همه جوانان را در نظر خواهد گرفت: اولویت اشتغال ، اولویت اعتباری ، صدور مجوز و … مواردی است که دولت می تواند برای مردم انجام دهد. دوره سربازی آنها رو به پایان است.

یک مشاور ارشد مرکز آموزش نیروهای دفاعی تأکید کرد: اگر مرد جوانی متوجه شد که حقوق بالایی دارد و در حین خدمت در ارتش گواهینامه و گواهینامه مهارت معتبر دریافت می کند و پس از آن شغل او تأیید می شود ، چرا سربازی نمی رود؟ بنابراین ، من معتقدم که پس از پایان خدمت سربازی ، مهارت آموزی و اشتغال باید یکی از اولویت ها و برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا