حوادث

کاربرفروشی برای انتخابات – دانا نیوز

با نزدیک شدن به نظرسنجی ها ، گروه های تلگرامی و واتس اپ گاهی کاربران را بدون اجازه دعوت می کنند که این موضوع داغ بازار است و منشا مشکلات دیگری است. مورد گزارش شده توسط پلیس پلیس FATA.

بر اساس یک گزارش خبری بسیاری از کاربران باید هزاران عضو داشته باشند که از آنها دعوت شده است تا بدون اجازه به گروه های “افزودن ، کسب درآمد” بپیوندند. اکثر اعضای گروه بدون اجازه هستند. ترفند سودجویان برای افزایش اعضای تیم خود در همین هزینه گنجانده شده است و بسیاری از کاربران با فریب پرداخت هزینه می کنند تا دیگران را به گروه اضافه کنند. امید برآورده نشده

با پایان یافتن روز انتخابات ، چنین گروه هایی رو به افزایش است و اگرچه در ابتدا تحت عنوان “ادکان را بگیر ، پول را بردار” فعالیت می کنند ، اما پس از کسب حد نصاب ، کاندیداهای ریاست جمهوری یا انتخابات شورای شهر می شوند. البته برخی از این گروه ها از ابتدا به نام یک نامزد ویژه در انتخابات ریاست جمهوری یا شورای شهر تشکیل می شوند ، اما هر دو گروه یک نکته مشترک دارند: آن دعوت بدون رضایت کاربران است.

رامین پاشا ، معاون پلیس فتوا ناجاجا گفت: “من در ابتدا باید تأکید کنم که مجبور کردن کاربر به افزودن یک مکان و مرکز رأی گیری جرم است.” متأسفانه ، برای افراد سودجو معمول است که کاربران دیگری را به گروه های خود اضافه کنند و به نوبه خود گروه هایی را تشکیل دهند که می خواهند پاداش یا پول دریافت کنند.

پاشایی افزود: در زمینه های سرگرمی ، اقتصادی و هر کانال دیگری ، یک کاربر خاص باید توجه داشته باشد که از نظر قانونگذار این یک جرم است و در صورت شکایت مردم ، پلیس فتا موضوع را بررسی می کند.

وی در توضیح چگونگی محدودیت عضویت در این گروه ها گفت: ویژگی های رسانه ای به کاربر اجازه می دهد دسترسی به دیگران را محدود کند یا آنها را به کانال ها و گروه های مجازی اضافه کند.

به گفته معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ، اضافه شدن گروه یا کانال خاصی باید به نفع کاربر باشد ، اما متأسفانه شاهد فعالیت این کانال های مجازی هستیم که برخی از آنها به حزب خاصی وابسته نیستند. نامزد

پاشایی گفت: “وقتی تعداد کاربران این گروه ها از ده ها هزار نفر به بیشتر شود ، این گروه ها یا کانال ها به یک موسسه یا فرد فروخته می شوند ، که این جرم دیگری است.” بنابراین ما توصیه می کنیم که کاربران با تعیین تنظیمات تلفن همراه خود دسترسی به این موارد اضافی را مسدود کنند.

رئیس پلیس اجتماعی فتا درباره قول پرداخت در صورت اضافه شدن سایر کاربران ، گفت: “این کانال ها هیچ گونه هزینه ای تحت عنوان کاربر از کاربران دریافت نمی کنند و این وعده فقط افزایش مشارکت افراد است.” در برخی موارد ، حتی رسیدهای جعلی نیز برای تأمین امنیت آنها در گروه نگهداری می شود ، اما این رسیدها نیز جعلی هستند و هیچ گونه توجهی به کاربر نمی شود.

وی افزود: “در برخی موارد ، افراد سودجو حتی می توانند اطلاعات بانکی و کارت شناسایی افراد را گرفته و از آنها بهانه ای برای پس انداز پول استفاده کنند.” بار دیگر تأکید شده است که کاربران نباید فریب چنین تبلیغاتی را بخورند و در صورت اضافه شدن به این گروه ها باید آنها را ترک کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا