حوادث

کلاهبرداری با شیوه «یه شارژ بخر یه شارژ ببر»

رئیس پلیس فتای تهران اعلام کرد شخصی که صفحه فیشینگ را ایجاد کرده با پر کردن تلفن همراه همراه با هدیه پاک کرده است.

به گفته ENA ، سرهنگ داود معظمی گودار که خواست نامش فاش نشود زیرا مجاز به گفتگو با رسانه ها نبود ، گفت پلیس فتح 400 میلیون ریال را به طور غیرقانونی از حساب بانکی وی خارج کرده است. بر این اساس ، تحقیقات در دستور کار پلیس فتای پایتخت قرار گرفت.

ادامه: شاکی اظهار داشت که در صفحه اینستاگرام خود به دنبال فضای مجازی برای خرید شارژر تلفن همراه است. در این صفحه نوشته شده است که با خرید سایتی با آدرس خاص ، پرداخت دیگری به عنوان هدیه به خریدار انجام می شود. شاکی صفحه اطلاعات محرمانه کارت بانکی را بدون در نظر گرفتن آدرس درگاه پرداخت و صحت اپراتورها بارگذاری می کند. پس از ثبت اطلاعات در سایت ، یک معامله ناموفق را تجربه خواهید کرد و پس از مدتی تمام موجودی از بین می رود.

پس از دریافت بیانیه از شاکی ، افسران پلیس فتا اقدام حرفه ای خود را آغاز كردند و دریافتند كه یك مرد در حال ایجاد دروازه پرداخت جعلی تحت عنوان “خرید دادخواست ، دریافت هدیه پرداخت” و كلاهبرداری از کاربران سایبری است.

به گفته سرهنگ گودرزی از فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ، کارشناسان سایبری پلیس فتا مقصر را در یک منطقه جرایم سایبری پیدا کرده و وی را در نزد مقام قضایی یکی از بزرگترین در جنوب تهران شناسایی کردند. پس از دستگیری ، متهم با دستگاه های الکترونیکی تحویل پلیس فتا شد.

وی افزود: “پس از انتقال مظنون به پایتخت ، پلیس فتوا ، وی به اسناد موجود در کیفرخواست نگاه کرد ، کیفرخواست را پذیرفت ، صفحه ای جعلی ایجاد کرد و قول داد پرونده را به همراه هدیه بفروشد. قربانیان آن وارد ورودی دروغ می شوند. وی با به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی حساب های بانکی افراد را به سرقت برد.

سرانجام ، رئیس پلیس فتای تهران گفت که یک پیام رمز عبور یکبار مصرف حاوی اطلاعات معامله باید مشابه یک معامله آنلاین باشد. همچنین نباید فریب تبلیغات متقلبانه و متقلبانه خریدهای آنلاین ارزان را بخورید و برای خرید موفق آنلاین باید از سایت های مارک الکترونیکی اعتماد استفاده کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا