اجتماعی

حریق گسترده در کارگاه شارژ و نگهداری سیلندر در تهرانپارس

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: آتش سوزی در یک مغازه با پر کردن و ذخیره سیلندرهای گاز مایع رخ داده است.

سید جلال ملکی در مصاحبه با ISN گفت که امشب آتش سوزی در یک فروشگاه برای ذخیره و شارژ سیلندرهای گاز مایع در خیابان هفتم تهرانپارس شرقی به سامانه 25 ام تهران گزارش شد. خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری. بعداً گزارش شد که بلافاصله دو ایستگاه آتش نشانی کاملاً کامل به محل حادثه اعزام شدند

وی افزود: دو ایستگاه آتش نشانی در منطقه وجود داشت و آتش سوزی در یک مغازه رخ داد. در این فروشگاه 25 متری ، انواع سیلندرهای گاز و 3 کیلوگرم به مقدار زیاد حفظ می شود. مغازه در آتش بود و آتش از در بیرون می آمد. آتش به حدی بود که سیم سر مغازه و درخت جلوی آن آتش گرفت. خوشبختانه این فروشگاه یک طبقه بود ، اما اگر در یک ساختمان مسکونی واقع شده بود ، تهدیدی جدی برای ساکنان بود.

مالکی ادامه داد: “به محض ورود نیروهای آتش نشانی ، آنها شروع به کار کردند و به همین ترتیب سیلندرهای سوخت در صورت انفجار آتش را کنترل کردند. آتش نشانان پس از اطفا حریق سیلندرهای گاز را جابجا کردند و در مجموع پنج یا سه پوند سیلندر گاز اگزوز توقیف شد. این تعداد برای ذخیره در فروشگاه خیلی بزرگ است. این ممکن است یک محل ذخیره سازی باشد و پر کردن سیلندر باید در اینجا انجام شود.

مالکی با تأکید بر خطرات نگهداری این سیلندرها در یک مغازه مسکونی ، گفت: “در حین اطفا حریق آتش به مغازه و ساختمانهای اطراف آن سرایت نکرد.” آتش برای مدت طولانی خاموش شده و نیروها در حال ایمن سازی منطقه هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا