استان ها

کاهش سن اعتیاد در زنان به 26 سال نگران کننده است

به گزارش خبرگزاری کاوین دانا نیوز ؛ تیمی که برای جلوگیری از اعتیاد زنان تلاش می کند روز چهارشنبه در یک فضای باز در شهر کازوین انجام شد.

زهرا گلمرضایی در این نشست گفت که امنیت شهرستان کازوین علاوه بر ده ها خدماتی که به مشتریان تحت پوشش خود ارائه می دهد ، برنامه های متنوعی برای کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

وی گفت: “ما برنامه های مداوم و هماهنگی برای اقدام موثر برای جلوگیری از اعتیاد ، طلاق ، خشونت ، بی خانمانی ، خودكشی و كمك مشاوران و كارشناسان خود داریم.”

گللامازی یادآور شد: برنامه های مربوط به اعتیاد زنان طراحی و اجرا شده و ما با کمک ابزارهای مرتبط به نتایج خوبی رسیده ایم اما کار باید هوشیارانه ادامه داشته باشد.

13980825000453_Test_PhotoN

به گفته معاون وزیر امنیت استان کازوین ، برنامه هایی برای شناسایی مناطق آسیب پذیر و آسیب پذیر و محیط زیست و گروه های آسیب پذیر آنها اجرا می شود.

وی افزود: سال گذشته 88 معتاد متجاهر وارد مراكز درمان و بازداشتگاه های مواد مخدر شدند كه 55 مورد از آنها خودداری كردند و 33 نفر توسط پلیس دستگیر شدند.

گللامرضایی یادآور شد: متأسفانه مصرف مواد مخدر صنعتی در کشور و استان رو به افزایش است بطوریکه 10 درصد بیماران در حال حاضر از داروهای سنتی و 90 درصد از مواد مخدر صنعتی استفاده می کنند.

وی گفت که به دلیل زیبایی گاهی اوقات توسط زنانی که به مواد مخدر و مواد مخدر اعتیاد داشتند توصیه می شود.

به گفته معاون امنیتی منطقه کازوین ، حدود 6٪ از معتادان به دام اعتیاد برگشته اند که 49٪ آنها بی گناه و بقیه غایب هستند.

وی افزود ، “سال گذشته 680 نفر در اردوگاه ها پذیرفته شدند كه 20٪ آنها پاك ، 35٪ دیپلم ، 5٪ دیپلم و 10٪ بی سواد هستند.

گللامرضایی گفت: “آموزش و ایجاد زنان یکی از نگرانی های اصلی ما است و ما در سال گذشته 15 شغل ایجاد کرده ایم.” برخی از آنها به عنوان پرستار در خانه کار می کنند. “

Image_2021_5_19-12_5_16_741_ iBU

وی افزود: “كاهش سن اعتیاد برای زنان نگران كننده است و ما باید به زندگی این افراد بپردازیم.”

به گفته گلمرضایی ، 80٪ معتادان زن مجرد و 20٪ متاهل ، 75٪ بین 25 تا 35 سال هستند و شیوع اعتیاد در بین زنان بین 26 سال و بالاتر است. حدود 70٪ اردوگاه ها ساکنان شهری و 30٪ روستاییان هستند.

وی افزود: “در مهارت های زندگی کمبودهای زیادی وجود دارد و افراد مبتلا در این زمینه بسیار ضعیف هستند و کمترین مهارتهای اجتماعی را ندارند.

به گفته معاون امنیتی ناحیه کاوین ، در خانواده های معتادان غالباً دلسوزی و خیرخواهی وجود دارد و آنها از ناآرامی های اجتماعی رنج می برند و به سرعت س questionsال می کنند ، بنابراین ما باید بتوانیم به آنها آموزش دهیم.

به گفته گلرضائی ، این کار از طریق خیرات ، کارهای پزشکی ، مداخلات و مشاوره انجام شده است ، اما ما همچنین باید به موارد مهمی مانند سرگرمی ، تفریح ​​، آموزش و مهارت توجه کنیم.

وی گفت: ما 52 مرکز مشاوره در منطقه کازوین داریم و یک خط مشاوره و اورژانس اجتماعی راه اندازی شده است ، اما نیازهای موجود در این زمینه باید به موقع مرتفع شود.

اعتیاد

به گفته گللامازی ، وظیفه معاون ارائه آموزش مهارت های زندگی به خانواده ها و فرزندان برای پر کردن خلا gapهای عاطفی و اجتماعی قربانیان است.

وی افزود: این یک اعتیاد بسیار شایع برای زنان بین 25 تا 35 سال است و بیماران جوان در اردوگاه ها می گویند از 16 سالگی معتاد شده اند ، بنابراین به نظر می رسد سن دبیرستان یک نگرانی اساسی است. “به او توجه کنید و آموزش را روی این سنین متمرکز کنید

معاون وزیر امنیت کازوین گفت: برخی افراد به مواد مخدر و مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارند و ما شاهد هستیم که در سنین پیری از داروهای سنتی استفاده می کنند و بیشتر آنها از مناطق روستایی هستند.

“اعتیاد یک پدیده پیچیده و خطرناک است ، مبارزه ای که نیاز به اطلاعات کافی و استفاده از روش های جدید دارد. در این میان ، اقدامات موثری از سوی معاون وزیر دفاع برای راه اندازی رویكرد مبتنی بر دادگاه انجام شده است. درمان معتادان به مواد مخدر

توانمند سازی و به کارگیری زنان معتاد یکی از مهمترین حمایت ها در این بخش ، ارائه موسسات کم بهره ، ارائه خدمات مشاوره ویژه به زنان آسیب دیده و حمایت مداوم برای کمک به بازگشت آنها به جامعه است. .

وی افزود: “تاکنون ماده 16 برای زنان تنظیم نشده است و تصور می شود این امر در كنار اردوگاههای مردان اعتیادآور مردان امكان پذیر باشد ، اما در حال حاضر پناهگاه” Safe Beach “برای زنان معتاد به قرنطینه ایجاد شده است.”

وی گفت: اگرچه تعداد زنان معتاد بسیار کمتر از مردان است ، اما ما سعی می کنیم زنان را تمیز نگه داریم تا کسی در دام اعتیاد نیفتد.

اعتیاد 3

سرگرد ولی الله صلاح نظری ، نماینده نیروی پلیس منطقه گفت: “ما در آوریل 4465 یک کشف غیر مجاز را در آرایشگاه های زنانه و عطرها پیدا کردیم. مه 8532 فارماکوکینتیک یافت و ثبت شد …

فلاح نظری توضیح داد: در آوریل امسال از 29 کلاس بازدید شد و 7 قسمت منتشر شد و در ماه مه 31 قسمت و 5 قسمت منتشر شد.

در مجموع 7042 بسته سیگار غیرمجاز ، 8000 مورد غیرقانونی ، 34 آرایشگاه زنانه و 28 باشگاه ورزشی کشف و ضبط شد.

سرگرد ولی الله صلاح نظری از شهروندان خواست هرگونه تخلف در باشگاه های ورزشی ، آرایشگاه ها و عطرها را برای تحقیقات عمدی گزارش دهند.

دکمه بازگشت به بالا