اجتماعی

کلانتری: موظفیم علیه چالش آب بجنگیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به جنگل زدایی هشدار داد و گفت: سند منابع طبیعی و تالاب ها باید فقط به نام منابع طبیعی و مدیریت جنگل باشد.

ایسانا کلانتری ، که بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست صحبت می کرد ، امروز در جلسه عمومی منطقه آنلاین به مدیران گفت: “ما منابع طبیعی نداریم ، چگونه می خواهیم از محیط زیست محافظت کنیم؟ “آنها اخیراً تقلب می کنند ؛ او باید مکان های مرطوب را بشناسد.

وی افزود: ما ارگانی به نام شركت جنگل و جنگلداری داریم كه طبق قانون برای حفاظت از منابع طبیعی موظف است و این سازمان باید مالك آن سازمان باشد. مجری در حال ثبت اسناد به نام خود است. آن مدیر می تواند زمین باتلاقی را بفروشد زیرا ابزاری سودآور و دلالی است ، اما یک شرکت جنگل حق فروش آن را ندارد. اگر سند به نام وی نامگذاری شود ، وزارت نیرو می تواند زمین را بفروشد. مدیران محیط زیست باید بدانند؛ زمین مرطوب برای فروش نیست اما اگر سند به نام وزارت نیرو ثبت شده باشد.

وی افزود: هرگونه سند مرطوب یا کوه نباید به نام منابع طبیعی و مدیریت جنگل به نام کسی باشد. حتی آژانس حفاظت از محیط زیست نیز می تواند زمین را بفروشد.

وی گفت: “استراتژی ما توسعه پایدار است. در گذشته از اختیار سازمان برای فعالیت در سیاست های کلان محروم شده است.” به دلیل بد سلیقگی و عدم تحمل خارج از سازمان ، مانند یک سازمان غم انگیز به نظر می رسید.

به گفته رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ، مسائل زیرساخت تغییر کرده است. در صورت تأیید سازمان محلی و ارزیابی زیست محیطی ، هیچ پروژه ملی دیگری در دولت راه اندازی نمی شود. وقتی وارد این سازمان شدم ، دیدم که در برخی موارد یک کارشناس دولتی مسئول منطقه است.

کلانتری تأکید کرد: بین اداره دولتی و شخص حقوقی تفاوت وجود دارد. قانون تصویب شده است … شما فقط باید از دادگاه تعهدات قانونی خود را بخواهید. هیچ استاندار یا رئیس جمهوری نمی تواند شما را در انجام تعهدات قانونی باز دارد.

ادامه: سازمان تسلیم اداره برنامه ریزی و اداره منطقه شد. به تدریج به حقوق خود باز خواهیم گشت. بعضی وقتها متاسفم که استاندار می گوید من به مدیرکل محیط زیست دستور دادم اما او این کار را نکرد! شما نباید از مدیرکل درخواست غیرقانونی کنید ، اگر این کار را می کرد او را اخراج می کردم. ما نباید هیچ کار غیرقانونی انجام دهیم ، باید به تعهدات قانونی عمل کنیم.

رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) گفت: مدیران کل باید آب مرطوب را دنبال کنند. آب محیط باید 80 یا 100 متر مکعب در ثانیه باشد. دو تا سه متر مکعب آب در ثانیه به نفع وزارت نیرو است.

وی با تأکید بر اینکه زیندورود دیگر زنده نیست ، گفت: زندگی زیندوردود اکنون بر اساس سد زیندورور است. شرایط طبیعی بدتر شده است. امروزه میزان بارش 200 میلی متر در سال های گذشته کمتر از 170 میلی متر است.

وی با بیان اینکه طبیعت کشور در آستانه انقراض است و نمی تواند همه این فشارها را تحمل کند ، گفت: “ما تنها کسی در کشور هستیم که وظیفه مبارزه با چالش های آب را داریم”.

وی با تأکید بر اینکه طبیعت میزان مرگ و میر ما را کنترل می کند ، گفت: ما حق سکوت نداریم و نباید اقدامات قانونی انجام دهیم. تعهدات قانونی مشخص است ، ما باید اولویت ها را شناسایی کنیم.

کلانتری گفت: اگر سال گذشته 50 درصد را اجرا نکردیم ، اجرا نمی شود. در این سال ، شرکت نباید مشکل بودجه داشته باشد ، بودجه فعلی بیش از 90 درصد افزایش یافته و ساخت و ساز افزایش یافته است. شما باید به تعهدات قانونی خود عمل کنید. با مردم و مقامات موافق باشید ، اما آنها نمی توانند قانون را زیر پا بگذارند.

ما مناطق حفاظت شده را نمی فروشیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اخیراً رژیم تحت نظارت وزیر امنیت وارد منطقه شده و منابع را پیدا کرد. هر جا که خلاف قانون انجام شود ، باید محکم بایستید. ما حافظ نسل های آینده در این کشور هستیم. استخراج و تولید مزایای زیادی دارد اما ما حق فروش منابع نسل های آینده را نداریم. چرا مناطق حفاظت شده؟ برای محافظت از نسل های آینده ما باید از ژن هایی که امروزه نمی توانیم استفاده کنیم محافظت کنیم.

وی با بیان اینکه باید از چهار منطقه حفاظت شود نیز گفت: “نه تنها از مناطق حفاظت شده حیات وحش محافظت می شود بلکه از گیاهان به ویژه گیاهان وحشی و دست نخورده نیز محافظت می شود.” سنگ و … حتی طلا بیرون می آید.

کلانتری خطاب به مدیر کل گفت: ناراحت نباشید که باران نمی بارد ، ما متاسفیم که به تعهدات قانونی خود عمل نکردیم. سازمان حفاظت از محیط زیست تنها سازمانی است که توانایی ذخیره منابع را دارد.

وی افزود: آبها ناامن هستند و شرایط تجدید پذیر خود را از دست داده اند. خاک همان است. انتقال یک هکتار زمین به ویلا در مازندران مشکلی ندارد. به هر حال ، یک هکتار زمین به یک زمین 4000 فوت مربعی با 4000 تن خاک تبدیل شده بود.

وی با بیان اینکه هیچ کس توجهی نمی کند ، گفت: “ما ماکرو را فدا می کنیم.” شما مجبور نیستید در مقابل اجتماع بایستید و ذهن مردم باید از شما حمایت کند. اگر نمی توانید زمین صحیح را بدست آورید ناامید نشوید ، بنابراین در یک کپو خوب سرمایه گذاری کنید. برای تولید بیشتر برنج نیازی به فروش باکتری مرطوب نیست. دریاچه اورمیا نباید قربانی شود زیرا سیب ، انگور و چغندر اضافی وجود دارد. همراه با آب دریاچه ، لوبیا می کاریم و جو دو سر را به حالت دیگری برای شکر تبدیل می کنیم. تحویل اوره واردات شکر در اصفهان و کرانسان 1.5 برابر بیشتر از قیمت بین المللی هزینه دارد!

“ما فقط 40 میلیون دلار برای سوخت باید هزینه كنیم ، حالا ما باید هزینه حمل و نقل ، تصادفات و غیره را محاسبه كنیم و 30 میلیون دلار برای شكر باید هزینه كنیم!” حتی در آمریکای لاتین یا همسایگان ما چنین کاری نمی کند! محیط باید برای این کار متوقف شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا