بین الملل

روایت نشریه انگلیسی از غافلگیری رژیم صهیونیستی درباره توان موشکی مقاومت

مایکل آرمسترانگ ، دانشیار دانشگاه بروک ، در مقاله ای در ژورنال کنوانسیون انگلیس نوشت: آنها فکر می کنند این چیزی است که در سال 2014 اتفاق افتاده است.

غزه می گوید که فناوری و تاکتیک های موشکی خود را بهبود بخشیده است. این زمانی را به یاد می آورد که اسرائیل بیشتر در معرض خطر راکت قرار گرفت و یک عملیات نظامی سه هفته ای علیه غزه آغاز کرد.

به گفته آرمسترانگ ، بزرگترین تغییر در سال جاری پرتاب موشک های بیشتر است. در 24 ساعت اول درگیری ، گروه های مستقر در غزه 470 موشک شلیک و به طور متوسط ​​408 موشک در روز شلیک کردند. این ارقام به مبادله روزانه 316 موشک در سال 2012 و 192 موشک در سال 2014 پایان داد.

وی نوشت شلیک این موشک ها از هماهنگی بیشتری برخوردار شده است. به جای شروع یک سری حملات در مقیاس کوچک در طول روز ، حدود 137 موشک در عرض 5 دقیقه شلیک می شود. “

به گفته این تحلیلگر نظامی ، دقت موشک های گروه های مخالف نیز افزایش یافته است. به گفته وی ، حدود 50 درصد موشک های شلیک شده در مناطق اشغالی مناطق شهری را به خطر می اندازد. این رقم وی گفت که این 22 درصد نسبت به 2012 افزایش و 18 درصد افزایش نسبت به سال 2014 است. تعداد موشک های شلیک شده به فضاهای آزاد پس از اصابت به اهدافشان کاهش یافت.

هم اکنون تیم های دفاعی نیز توانسته اند موشک های بزرگتر و دوربردتری به دست آورند. در درگیری های قبلی بسیاری از این شهرهای جنوب فلسطین دستگیر شدند. در این مرحله ، تل آویو به راحتی در خاک فلسطین اشغالی هدف قرار می گیرد.

گزارش قبلی واشنگتن پست گزارش داده بود وی با اشاره به حملات موشکی اخیر به سایت های مخالف در اسرائیل ، گفت که موشک های حماس از سال 2014 بهبود یافته است.

یک تحلیلگر به واشنگتن پست گفت که حماس اکنون نارنجک های موشکی در حدود 100 مایلی غزه تولید کرده است که از نظر فنی بسیاری از اسرائیلی ها را هدف قرار می دهد.

311311

دکمه بازگشت به بالا