حوادث

کلاهبرداری از طریق طراحی جعلی سایت «صبا تأمین»

رئیس مرکز ملی جرایم سازمان یافته و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از کلاهبرداری مجرمان سایبری تحت عنوان “صبا تامین” خبر داد.

به گزارش ENA ، سرهنگ مصطفی نوروزی بیانیه: اولین اتهام توسط مقام قضائی و اظهارات شاکیان در پی اخطار پلیس مبنی بر اینکه شخصی با تقلب طرح صبا تمین از شهروندان پول گرفته است ، مطرح شد. در دستور کار افسران پلیس فتا در منطقه اصفهان قرار گرفت.

به گفته شاکیان ، تاکنون 18 میلیارد و 709 میلیون ریال به قربانیان بدهکار بوده است. ، تحت نظارت محققان فضای مجازی قرار دارد.

رئیس مرکز ملی جرایم سازمان یافته و سازمان یافته پلیس فتا ناجا افزود: “

متعاقباً طبق آخرین تحقیقات ، در مجموع 22 میلیارد ریال در سایت هزینه شد.

نوروزی ادامه می دهد: مالباختگان صرف نظر از آدرس سایت تعیین شده ، در این سایت پول واریز می کنند ، با این فرض که اطلاعات کارت بانکی خود را در یک سایت رسمی و دقیق ثبت می کنند ، اما سایت به عنوان سایت اصلی و افراد وانمود می شود توجهی نکردند … آنها در دام جنایتکاران سایبری افتادند

براساس وب سایت خبری پلیس ، رئیس مرکز جرایم سازمان یافته و سازمان یافته فتا ناجا به کودکان محلی توصیه کرده است: در صورت مشکوک شدن کاربران به صفحات جعلی ، آنها را از طریق پیوندهای سایبری در وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش دهید. مرکز اورژانس را با ما در میان بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا