اجتماعی

پرواز زندگی بخش از اهواز به تهران

اولین عمل پیوند قلب با موفقیت در سال نو از اهواز به تهران انجام شد.

همانطور که توسط ESN گزارش شده است ؛ دکتر مهدی شادوش ، رئیس مرکز کاشت و درمان بیماری های وزارت بهداشت ، گفت که این نوجوان 14 ساله صبح امروز با موفقیت پیوند شد. قهرمان اهواز بر روی دختری 9 ساله.

شادنوش ادامه می دهد: گیرنده قلب و اهدا کننده با همکاری گروه های راه اندازی شده توسط اهواز و علوم پزشکی ایران شناسایی شده و یکی از اعضای سازمان مدیریت اضطراری کشور و نیروی هوایی وارد تهران شده است.

وی گفت: با پشتیبانی و پشتیبانی نیروی هوایی ، یک فروند رز هلی کوپتر ساعت 19:30 به اهواز اعزام شد. پس از ترخیص ، ساعت 10:00 پیوند از اهواز به تهران برگردانده شد و در ساعت 11:18 دقیقه قلب برای نجات جان بیمار به اتاق عمل بیمارستان شهید رجای منتقل شد. سرانجام با مداخله تیم کاشته شده ، بیمار دریافت کننده طی 4 ساعت از عمل جراحی پیوند شد.

وی افزود: کبد این قهرمان کوچک به بیمار 55 ساله پیوند زده شد و دو کلیه وی به بیماران 29 تا 39 ساله پیوند شد.

وی افزود: گرچه ویروس کرونا در انتقال اندام به شدت آسیب دیده است ، اما در همه این موارد ، با همکاری و تلاش همکارانم ، حرکت اعضا با دقت و مطابق با پروتکل های بهداشتی برای بازگرداندن زندگی انجام شده است. به نیازمندان. بیماران. “

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت ، رئیس اداره کاشت و کنترل بیماری در وزارت بهداشت بر ضرورت عصر طلایی تأکید کرد.

وی افزود: تیم اهدای عضو و بدن سازی در تلاشند تا مسئله نیاز اعضای بدن لازم را به خانواده های بیماران روانی که مدتی پس از مرگ اهدا کننده فوت کردند ، برطرف کنند. هنر اهدای عضو یک فرایند پیچیده است که می تواند به خانواده اهدا کننده کمک کند تا شرایط دشوار و پیچیده را به پیروزی تبدیل کند و جان بیماران دیگری را که نیاز به تصمیم درست و به موقع دارند نجات دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا