بین الملل

عراقچی: ممکن است بحث‌ها مقداری طولانی شود

سعید عباس آراگچی سه شنبه شب پس از جلسه کمیسیون مشترک وین ، در پاسخ به این س ifال که آیا کمیسیون روند بسیار دشواری را پشت سر می گذارد ، گفت: باید حل شود ما همه آنها را حل نکرده ایم تا همه چالش ها را حل کنند. من به شما می گویم ، او دیگر نخواهد آمد. چالش های بزرگی با دشوارترین جزئیات وجود دارد که باید به معنای واقعی کلمه در مورد آنها توافق کنیم. به طور کلی ، ما در روند صحیح قرار داریم ، اما چالش های دشوار و جزئیات دشوار نیز داریم.

در پاسخ به س questionالی درباره زمان مشخص شدن جلسه بعدی کمیسیون مشترک برجام ، گروه های کاری پس از جلسه کمیسیون مشترک برجام آغاز می شوند. ما کار آنها را بررسی خواهیم کرد و هر زمان لازم باشد کار گروه کار را در گروه بزرگتر بررسی خواهیم کرد و در صورت لزوم یک محل اتصال یا محل ایجاد خواهیم کرد. جلسه کمیسیون مشترک تشکیل می شود.

وی گفت: “لغو دو کارگروه اصلی و تحریم ها در حال تدوین است و کارگروه سوم همچنان می تواند درباره موضوعات اصلی و چگونگی انجام مباحث تأیید بحث کند.”

سفیر روسیه در وین در پاسخ گفت که گفتگوهای وین می تواند بیش از دو دور قبلی باشد: “زمان بیشتری لازم است.”

“ما یک اصل داریم ، عجله نخواهیم کرد ، عجله نخواهیم کرد ، اجازه نمی دهیم بحث ها فرسوده شود و با احتیاط پیش خواهیم رفت.” همانطور که گفتم ، کلمات می توانند بسیار مهم باشند و ما باید در مورد عبارات و کلمات بحث کنیم و گاهی اوقات ما با مفاهیم مشکل داریم و باید آنها را حل کنیم. بنابراین در مرحله ای هستیم که مکالمه می تواند کمی بیشتر طول بکشد.

وی افزود: “من هنوز نمی توانم بگویم که چه زمانی این دور از گفتگوها را به پایان می رسانیم اما امیدوارم که به نکته خاصی برسیم.

311311

دکمه بازگشت به بالا