حوادث

رنگ مو روی نقش‌برجسته فتحعلی‌شاه

چشمه علی ، فاشیست علی شاه افیتا یا ادبیات ، توسط Sharay Ray پوشیده از موهای سیاه شد. مدیر میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان گفت: خوشبختانه رنگ قابل شستشو است بنابراین کارشناسان باید از فردا پاکسازی و تثبیت آن را آغاز کنند.

وی در مورد نقشی که ناروز تاجیر ​​بره چشمه علی بازی کرد و از طرف ISN صحبت کرد ، گفت: وقتی از این مجموعه بازدید کردم ، تا دیروز بعدازظهر خبری نبود ، اما صبح امروز (دوشنبه ، 26 مه) هنگام بازدید از اتاق نگهبان در ساعت 7:00 ، متوجه لکه های سیاه روی نقشه نقش برجسته فتس علی شاه شدیم.

وی افزود: آزمایشات اولیه نشان داد که موهای سیاه روی لیتوگراف پاشیده شده است. ظاهراً آنها سعی کرده اند الفبای انگلیسی را با استفاده از این رنگ بنویسند. قوطی های رنگ نیز در جای خود رها شده اند. او به سرعت اطلاعات لازم را ارائه داد و کارشناسان برای بازدید از این برنامه بازدید کردند: فردا (سه شنبه ، 27 مه) تصمیم گرفته شده است که یک تیم برای پاکسازی و تثبیت نقشه امداد مستقر شود.

تاگی گفت: “خوشبختانه آنها از رنگ اسپری یا رنگ شیمیایی استفاده نکردند و این رنگ قابل شستشو است.”

ما از پلیس برای اشاره به وجود یک ایستگاه پلیس در منطقه تشکر می کنیم ، اما من دوست ندارم که این افسران به مدت 24 ساعت در چش علی کار کنند. چنین اتفاقی “

تگی پویر گفت: “بحث ما متمرکز بر دسترسی آسان به سواد ، با در نظر گرفتن طرح اصلاح و حفاظت چشمه علی است که پیش بینی می شود تا پایان سال 1999 به اتمام برسد و انتظارات مختلف تاکنون”. برای محافظت از او ساخته شده است. “پیشگیری نیز باید بر این اساس باشد. توسط تیم و متخصصان تصمیم گرفته شده است که شیشه باید نصب شود یا راه حل دیگری در نظر گرفته شود.”

ما درمورد تعقیب قضایی افراد یا افرادی که نقش بسزایی دارند با پلیس در تماس بوده ایم. امروز صبح جلسه داشتیم امیدواریم دیگر هرگز شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. ما مطمئناً به دلیل تعقیب مجرم مورد پیگرد قانونی قرار خواهیم گرفت.

ری ، مدیر میراث فرهنگی و جهانگردی گفت: “متأسفانه در منطقه چشمه علی هیچ دوربینی وجود ندارد و نصب دوربین های مدار بسته از جمله سوالات ما است.”

تگی پور ادامه می دهد: منطقه چشمه علی توسط شهرداری در حال تخریب است. ما با 20 مقام شورای منطقه دیدار خواهیم کرد و برای سازماندهی مجدد منطقه با شهرداری کار خواهیم کرد.

متن ادبی فاتح علی شاه به دستور پادشاه قاجار بر روی دیوار چشمه علی شاه ری ساخته شده است. در نقشه امداد فاطیس علی شاه ، او بر تختی مانند طاووس نشست و 16 فرزندش در اطراف او جمع شدند. چش علی دارای هشت هزار سال سابقه است و از مراکز مهم شهر ری بوده است اما از آن محافظت نشده است و همیشه خطرناک است.

پیش نمایش لیتوگرافی
لکه های سیاه مو برجسته است
سیاه توسط مومای روشن توسط Somaye Imania ، دوشنبه ، 26 مه لکه دار شده است

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا