بین الملل

مذاکره فرماندهان ارتش سوریه و شبه‌نظامیان کُرد

تیم بین المللی خبرگزاری آنلاین دانا نیوز گزارش داد ، دیده بان حقوق بشر سوریه روز جمعه با رهبران کرد در فرودگاه بین المللی کامیشلی دیدار کرد.

براساس وب سایت المیادین ، ​​این نشست در روسیه برگزار شد و هدف آن بررسی راه های کاهش تنش و تنش بین دو طرف در شهر کامیشلی در ایالت الحسکه بود.

در روزهای اخیر ، شهر قامشلی صحنه درگیری های شدیدی بین نیروهای الدفا الوطنی (جنبش مردمی سوریه) و شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (QSD) بوده است. همزمان با تسلط طرفین بر چندین منطقه ، نیروهای میهن پرست کنترل نیروهای “نمایش” (نیروهای امنیت داخلی کاس) در محله هاکلو را به دست گرفتند.

به دنبال درگیری ها ، نیروهای سوریه نیز برای حمایت از نیروهای دفاع میهنی وارد عمل شدند.

به گفته منابع محلی ، این درگیری ها از زمانی آغاز شد که نیروهای حامی دولت کرد تلاش کردند تا حرا تار را در نزدیکی فرودگاه تحت کنترل خود درآورند ، اما نیروهای میهن پرست از جمله جوانان هم محله با آنها مخالفت کردند.

تایلندی در بیانیه ای گفت: “ما می خواهیم در برابر رژیم اسد ، كه توسط اشغال آمریكا پشتیبانی می شود ، ایستادگی كنیم.”

با این حال ، نیروهای روسی طی دو روز گذشته فعال بوده اند و سرانجام روز گذشته دو طرف را متقاعد کردند که آتش را متوقف کرده و مذاکره کنند. پس از میانجیگری ، دو طرف توافق کردند که تا شب جنگ را قطع کنند. پلیس نظامی روسیه نیز درگیر درگیری است.

به دنبال درگیری ، بسیاری از ساکنان مجبور به ترک خانه های خود شدند. شهر کامیشلی تحت کنترل نیروهای دولت سوریه و شبه نظامیان کرد است. فرودگاه بین المللی کامیشلی و مرکز شهر تحت کنترل ارتش سوریه و نیروهای دفاعی است.


وضعیت میدانی در شهر کامیشلی

انتهای پیام


دکمه بازگشت به بالا