بین الملل

عمران خان معترضان ضد فرانسه را خطاب قرار داد

نخست وزیر پاکستان روز گذشته در سخنرانی در برابر معترضین ضد فرانسوی گفت که آتش سوزی ، تخریب و اعتراضات تاثیری بر افرادی که از اسلام حمایت نمی کنند و به پیامبر اکرم توهین نمی کنند ، نخواهد داشت.

وب سایت الجزیره عمران خان به نقل از ISN گزارش داد که نخست وزیر پاکستان به یک سری کارتون های توهین آمیز به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پاسخ داده است: “من در کنار رهبران اسلامی هستم تا علیه اسلام و اسلام مرتکب جنایات شوم.” من هماهنگ کننده هستم. علائم.

وی افزود: ما از این توهین ناراحت هستیم. این حوادث قلب ما را آزار داده است ، اما چه کسی تصمیم خواهد گرفت که این عشق به پیامبر است؟ آنها گفتند. این عشق به پیامبر وقتی که به خشونت و سو abuse استفاده تبدیل شود برای دین خوب نیست اما کشور ما را با مشکل روبرو می کند. این کشورها به کشورهایی که توهین می کنند اهمیتی نمی دهند. ما با تظاهرات مسالمت آمیز و شورش به خود آسیب می زنیم ، نه با غرب.

هفته هاست که اعتراضات در فرانسه در چندین شهر بزرگ ادامه دارد و گروه اسلامگرای افراطی تحریر پاکستان پاکستان (TLP) خواستار اخراج سفیر فرانسه مارک بارتیت از پاکستان و شرکت محصولات و شرکت های فرانسوی شده است. . TLP 20 آوریل را برای برکناری باتی تعیین کرده است.

چند روز پیش ، یک نمایندگی دیپلماتیک فرانسه در پاکستان به هواداران و شرکت های فرانسوی توصیه کرد که در میان تهدیدها کشور را ترک کنند.

در نامه الکترونیکی سفارت فرانسه در پاکستان آمده است: “به شهروندان و شرکت های فرانسوی توصیه شده است که کشور را به طور موقت ترک کنند و این امر تهدیدی جدی برای منافع فرانسه در پاکستان است.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا