بین الملل

انگلیس سفیر روسیه را احضار کرد

در این دیدار ، فیلیپ بارتون ، وزیر امور خارجه انگلیس به صراحت اعلام کرد که دولت لندن اخیراً در واکنش به اقدامات روسیه تحریم های جدید آمریکا را تصویب کرده است.

دولت جو بایدن تحریم های جدیدی را به دلیل ادعای حملات سایبری روسیه و مداخله مسکو در انتخابات آمریکا علیه روسیه اعمال کرده است. ایالات متحده 10 دیپلمات روسی را اخراج می کند به گفته اشتوتنیک ، 32 فرد و نهاد روسی تحریم شده اند.

معاون وزیر خارجه انگلیس امروز در دیدار با روسیه گفت که وی از شنیده شدن نیروهای مسکو در مرز اوکراین “نگران” است و افزود که چنین اقداماتی تهدیدکننده و بی ثبات کننده است. وی افزود: “روسیه باید به تعهدات بین المللی خود عمل کند و دست از تحریک و تحریک اقدامات بردارد”.

بر اساس گزارش رسانه ها ، از اوایل ماه جاری تنش بین تجزیه طلبان و دولت اوکراین زیاد بوده است.

لین در ماه فوریه ، هنگامی که ارتش و تجزیه طلبان اوکراین از تشدید درگیری ها خبر دادند و یکدیگر را به استفاده از سلاح های سنگین متهم کردند ، این نگرانی وجود داشت که آتش بس در ژوئیه سال 2020 تشکیل شود.

اوکراین ، به نوبه خود ، اخیراً اعزام یک نیروی عمده در شرق اوکراین را اعلام کرد. در روزهای اخیر ، ایالات متحده دو کشتی جنگی به دریای سیاه فرستاده است و سرگئی رایاکوف ، معاون وزیر خارجه روسیه ، واشنگتن را مسئول عواقب حضور نیروی دریایی در نزدیکی سواحل می داند.

جنگ و ناآرامی در شرق اوکراین از سال آغاز شد آوریل 2014 بود.

311311

دکمه بازگشت به بالا