بین الملل

پیامی که واشنگتن با انتشار تصویری به پکن ارسال کرد

به گزارش خبرگزاری آنلاین دانا نیوز ، درگیری نظامی آمریکا و چین در جنوب شرقی آسیا وارد مرحله جدیدی شده است.

هر دو تئودور روزولت کشتی های جنگی در شرق و جنوب دریای چین مستقر کرده اند ، هر دو در واشنگتن و چین.

تحلیلگران می گویند ایالات متحده با انتشار تصویری از موشك انداز ساخت آمریكا كه روز یكشنبه گروه لیونینگ چین را رصد می كند ، اظهار داشت كه هدف آن ارسال پیام واضحی به چین است.

این تصویر که چند روز پیش در سواحل شرقی دریای چین گرفته شده است ، نشان می دهد کاپیتان رابرت بریجز و معاون وی به یک کشتی خدمه چینی که صدها متر دورتر است نگاه می کنند.

لو لی زین ، مربی سابق آکادمی نیروی دریایی تایوان ، گفت: “در این تصویر ، فرمانده پل ها دیده می شود که کنار دستیار خود ایستاده و به آرامی پاهای خود را برای چند هزار گارد دراز می کند.

وی افزود: انتشار این تصویر برای نشان دادن این بود كه ایالات متحده ارتش چین را تهدیدی فوری نمی داند.

ژائو چنمینگ ، محقق م Instituteسسه علوم و فناوری نظامی یوان وانگ در پکن ، گفت: “این تصویر یک کشتی آمریکایی را نشان می دهد که فاصله بسیار مطمئنی از یک کشتی لونینگ دارد.”

به گفته جو ، هر دو طرف می دانند که فاصله زیادی بین کشتی های جنگی ایالات متحده و چین وجود دارد.

آندره چانگ چانگ ، سردبیر وب سایت Defense Review ، گفت که این تصویر هشداری برای ارتش چین است و ایالات متحده “از فعالیت های لیون کاملاً آگاه است”.

به گفته منابع چینی ، ارتش ایالات متحده استقرار هواپیماها و کشتی های جنگی خود را در دریای چین شرقی و جنوبی افزایش داده است.

ناو هواپیمابر چینی لیونینگ شامل ناوشکن برتر چین ، نانچانگ ناوشکن است. این کشتی از دو ناوشکن یک ناوچه و یک کشتی پشتیبانی تشکیل شده است.

وزارت دفاع همچنین گزارش داد كه ژاپن یك ناوشكن سوزوكی و دو هواپیمای گشت زنی برای نظارت بر كشتی های چینی ارسال كرده است.

در همین حال ، لوید آستین وزیر دفاع آمریكا در گفتگوی تلفنی با همتای فیلیپینی خود دلفین لورنزانا بر تعهد متقابل دو كشور تأكید كرد.

این مقام رسمی گفت که حضور دریایی چین در نزدیکی سرزمین های مورد مناقشه در برخی کشورها “طبیعی و قانونی” است و افزود که روابط تنگاتنگی با مقامات فیلیپین دارد.

این تحولات در نتیجه مقامات ارشد نظامی و دفاعی ارتش در فیلیپین رخ داد. وی گفت: عملیات مشترک نظامی سالانه این کشور که به دلیل ویروس وبا در سال 2020 متوقف شده بود ، امسال انجام می شود.

رزمایش “در کنار هم” که در فیلیپین “در کنار هم” نامیده می شود ، از فردا آغاز می شود و آمادگی نیروهای مسلح دو کشور را در برابر بلایای طبیعی و حملات گروه های تندرو اندازه گیری می کند.

رزمایش 2021 ایالات متحده و فیلیپین تعداد سربازان کمتری نسبت به دو کشور قبلی خواهد داشت.

انتهای پیام


دکمه بازگشت به بالا