اجتماعی

آمار ترسناک زالی از وضعیت پایتخت: در ۲۴ ساعت اخیر هر ۱۶ دقیقه یک تهرانی جان داد

رئیس ستاد عملیات مدیریت کرونا در پایتخت ، تهران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته هر 16 دقیقه یک شهروند تهرانی فوت کرده است: “ما به این نیاز داریم زیرا تحریم ها هرگز در روز اول مطلوب نبودند. بسته شدن کامل برای کنترل بیماری

دکتر علیرضا زالی که خواست نامش فاش نشود ، گفت: “روز اول تحریم نامطلوب بود.” البته انتظار هم می رود. طبق استراتژی قفل کردن ، زمان آن نیست که از حرکت شهر کاسته شود و ریتم شهر تغییر کند.
وی افزود: “گزارش های میدانی نشان می دهد که بخش عمده ای از فعالیت های تجاری ، تجاری ، اجتماعی ، اقتصادی ، عمرانی و خدماتی که با استراتژی” قفل شدن “مطابقت ندارند در حال انجام است.
زالی ادامه داد: آنچه در مورد شهرهای سرخ گفته شد این بود که تا اواسط هفته گذشته تغییر چندانی در آنها مشاهده نکردیم و امروز این شهر تفاوت چندانی با روزهای گذشته و زمین ندارد. گزارش ها همچنین می گویند که مترو ، حمل و نقل عمومی ، مراکز متراکم و مراکز عملکردی شهر بیش از حد شلوغ است.

ویروس جهش یافته رحم ندارد
وی گفت: “اگرچه این ویروس تغییر یافته رحم نمی کند.” به ویژه در مناطق شهری مانند تهران ، تنها راه حل مشکل جمعیت و ترافیک شهری رفتن به لاکدان است. آنچه امروز می بینیم ، به نظر من قفل نیست. اگر می خواهیم وضعیت فعلی تهران را کنترل کنیم ، لازم است مدل مهار متفاوتی داشته باشیم.

تنها راه حل خاموشی کامل است
وی گفت: “باید یک قفل و یک بسته شدن کامل وجود داشته باشد. آنچه در شهر می بینیم قفل نیست و ما با کلمات بازی می کنیم.” همانطور که هفته گذشته به شدت هشدار دادیم ، با توجه به شدت بیماری ، تنها راهی که تهران می تواند بر بحران فعلی غلبه کند ، راه حل قطع و بسته شدن کامل است. اما اکنون آفت تغییری نکرده است.

روزانه 800000 نفر از مترو در تهران سرخ استفاده می کنند
زالی گفت: “متأسفانه علی رغم سرخ شدن تهران در هفته گذشته ، روزانه بیش از 800000 نفر از مترو استفاده می كنند.” از این طریق بیماری کنترل نمی شود. متأسفانه ، دستگاه های دیگر براساس نظارت کار نمی کنند. ما فقط 700 متخصص بهداشت محیط در تهران داریم و این افراد بعد از این ماه ها بسیار خسته شده اند. مگر اینکه ابزارهای دیگری برای انجام کار در نظر گرفته شده باشد. البته به نظر من آنها اعتقادی به نظارت ندارند بسیاری از افراد مسئول در این زمینه اعتقادی به این موضوع ندارند. یا کورون را جدی نمی گرفتند. امروز در تهران 70 فوت قد داشتیم. اینها خانواده های گرانبهایی بودند که دیگر در خانواده هایشان نبودند. در صورت ادامه این روند ، آمار کشته شدگان در تهران افزایش می یابد.
وی تاكید می كند: آنچه در سطح شهر می بینیم به هیچ وجه قفل نیست و كنترل بیماری با شرایط موجود بسیار مشكل خواهد بود. امروز ، برای اولین بار ، تعداد بیمارستان ها بیش از 6126 بیمارستان است و مشخص نیست که با توجه به نرخ رشد که اکنون شاهد هستیم ، آخر هفته برای همکاران ما چه خواهد شد. تأکید می کنم آنچه در شهر اتفاق می افتد قفل نیست. در صورت نیاز پرسنل به ظرفیت یک سوم ، مشتری در دسترس است. دفاتر و بخش خصوصی باید بسته شود. ما گزارش هایی داریم که برخی از آژانس های ملی از قبول تأیید ستاد خودداری کرده اند. این امر کنترل اپیدمی را بسیار دشوار می کند. مطمئناً ، کسانی که در این زمینه صبور هستند ، نسبت به عملکرد خود پاسخگو هستند. قبل از اینکه خیلی دیر شود ، باید یک فرآیند عمده با ترجمه های اصلی ایجاد شود تا شهر بسته شود و چشم انداز شهر کمی تغییر کند. به روشی که ارائه خدمات مورد نیاز را برای افراد آسان تر می کند.
زالی گفت: “ما از اواسط هفته گذشته 9 درصد نرخ روزانه در تهران را تجربه کرده ایم و امیدواریم که به سطح بهتری برسد.” طی 24 ساعت گذشته هر 16 دقیقه هر شهروند تهرانی را از دست داده ایم و متأسفانه امروز اولین روز ممنوعیت است. شهر باید به معنای واقعی کلمه بسته شود. او بسیار نگران است. این روش بیماری را کنترل نمی کند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا