حوادث

هشدار! این آپشن می‌تواند قاتل کودکان شود

وقتی سوار ماشین شدیم ، او طبق معمول از پشت بام خارج شد. ما در یک بزرگراه بودیم که یاهو در ترافیک بود و شوهرم ترمز می کرد. پسرم لبه غروب خورشید را روی سینه اش زد. دکتر گفت که او نمی تواند کاری در مورد شکستگی استخوان و پارگی ریه ها انجام دهد. “کودک نازنینم از بین رفته است.”

سه سال از آن روز تلخ می گذرد. او هنوز به یاد می آورد که گریه می کند: “او همیشه عاشق طلوع آفتاب بود ، و هر بار که پسری را از بالای سقف می دید ، می گفت ،” چرا این کار را نمی کنیم؟ ” آیا شما ماشین اینجوری دارید؟ “به همین دلیل ماشین خود را عوض کردیم و یک کولر خورشیدی خریداری کردیم. بهتر بود این کار را نمی کردیم. چه خوب است که ما والدین از همه س children’sالات فرزندان خود نمی پرسیم.

گرایش کودکان به بالا رفتن از پنجره یا سقف اتومبیل در حال حرکت موضوع جدیدی نیست و در تابستان افزایش می یابد. رفتارهایی که کودکان می بینند. به گفته سرهنگ ولی حسروی ، کارشناس ترافیک ، بررسی های مربوط به رفتار ترافیکی کودکان ، به ویژه در مناطق ترافیکی ، نشان می دهد که فشار و پاسخگویی همسالان به دوستان می تواند تأثیر قابل توجهی در الگوی ترافیکی مثبت یا منفی کودکان داشته باشد. در مناطق ترافیکی ، رفتار کودکان تحت تأثیر دوستان و دیگران است. این برای کودکان بسیار مهم است و آنها وقتی می بینند همسالان خود از ماشین پیاده می شوند همین کار را می کنند.

با این حال ، واضح است که انسان بهترین روش زندگی و کار را می خواهد ، البته ایرانیان شیوه زندگی بهتری را می خواهند اما غروب خورشید چه فوایدی دارد و چرا مردم می خواهند یک شاسی بلند داشته باشند یا ضد آفتاب داشته باشند؟

طبق برخی نمایشگاه های اتومبیل ، مشتریان و متقاضیان توجه ویژه ای به گزینه های ضد آفتاب دارند که از مهمترین آنها می توان به زیبایی اتومبیل ، هوای تازه خودرو و تمایل بچه ها برای ترک آن اشاره کرد. .

درب ضد آفتاب در واقع یک صفحه شیشه ای و فلزی یا پارچه ای است که روی سقف اتومبیل سوار شده و به نور و هوا اجازه ورود به خانه را می دهد. با محافظت در برابر آفتاب ، میزان نور و هوایی که وارد لانه می شود می تواند تغییر کند. کرم های ضد آفتاب را می توان به صورت دستی ، اتوماتیک یا الکترونیکی تنظیم ، باز و بسته کرد.

سرهنگ دوم ولی حسروی مدرس دانشگاه معتقد است: “سنفروف یکی از جذاب ترین و وارداتی ترین اتومبیل های جهان است و سالهاست که روی اتومبیل های داخلی نصب می شود. در واقع ضد آفتاب بخشی متحرک از سقف اتومبیل است که به گونه ای طراحی شده است که باعث می شود نور و هوا در صندوق عقب خودرو جریان داشته باشد و راننده یا سرنشینان می توانند با توجه به نیاز خود به نور یا هوا ، آن را بسته یا باز کنند. به دلخواه تنظیم کنید. البته ضدآفتاب قابلیت های دیگری نیز دارد ، از جمله فضای اضافی فضای باز ، خروج اضطراری ، مشاهده نور خورشید در طول روز یا دریافت سیگنال های زیبایی و ماهواره ای در شب.

اما کرم ضد آفتاب تا چه اندازه با فرهنگ ترافیک کشورمان سازگار است؟ كوشوراوی به ESN گفت: “انصاف نیست كه بگوییم استفاده از اتومبیل های ضد آفتاب با فرهنگ رانندگی در كشور ما مطابقت ندارد.” ضد آفتاب یکی از ویژگی های خودرو است و انتظار می رود که به درستی استفاده شود و باید توجه داشت که استفاده نادرست از این قطعه می تواند امنیت راننده و سرنشینان را به خطر بیندازد. کودکان دوست دارند هنگام رانندگی از آفتاب بیرون بیایند ، اما این می تواند زندگی آنها را به خطر بیندازد. ترمز تصادفی و تصادفات جلو به عقب یا عقب به عقب ، یک طرف تصادف با کودک در طلوع آفتاب ، کودکی که باید از ماشین به بیرون پرتاب شود و پرتاب نشود ، مطمئناً می توان پرتاب کرد گردن ، سینه کودک ، ستون فقرات، سر و صورت آسیب دیده استفاده از کرم های ضد آفتاب در طول یک تصادف می توانید در زندگی یا معلولیت کودک منجر شود. از طرف دیگر تلفن همراه می تواند برای کودکان در معرض آفتاب مشکلات تنفسی ایجاد کند.

هیچ آماری از تعداد قربانیان ضد آفتاب خودرو وجود ندارد. سرهنگ حسروی نیز تأیید می کند: ”از آنجا که اطلاعات مربوط به قربانیان در هیچ کجا ثبت نشده و تمرکز بر روی علل تصادفات است ، بنابراین آماری در این زمینه وجود ندارد. به طور کلی ، برداشتن تمام یا بخشی از بدن کودک از ضد آفتاب اتومبیل خطرناک است.

اما ماهیت واقعی خانواده و والدین در این زمینه چگونه باید باشد؟ این استاد دانشگاه در پاسخ به این س saidال گفت: آنها به عنوان والدین مطمئناً معلم هستند و رفتار آنها نقش زیادی دارد. افراد جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان از دو طریق با فرهنگ ترافیک آشنا می شوند. یکی از طریق خواندن و دستیابی به اطلاعات یا شناختن ترافیک و مقررات ضروری آموزش در مهد کودک ها و مدارس و دیگری با نگاهی به رفتار و نگرش اعضای خانواده و بستگان. هرچه رفتار ترافیکی کودک به قوانین قانونی نزدیکتر باشد ، رفتار کودک نیز مشروع تر است. بنابراین ، به عنوان یک نهاد اصلی برای آموزش خانواده ها ، انتقال هنجارهای فرهنگی و مطابقت با قوانین رفتاری بسیار مهم است. سانوروف تفاوتی ندارد. خانواده از عواقب آن آگاهی ندارند ، بنابراین آنها در تشویق فرزندان خود به سو abuse استفاده از آفتاب نقش دارند.

وی با بیان اینکه چقدر مناسب است که مردم در این زمینه مداخله کنند ، گفت: “مشارکت مردم همیشه در شناسایی رفتارهای غیرمعمول ترافیکی م ،ثر بوده است که نتایج آن در برنامه های کنترل ناشناخته ترافیک منعکس شده و برای همه روشن است. از آنجایی که حرکت دادن پاها نقض پای راننده یا مسافر است (مگر اینکه در گواهینامه رانندگی مشخص شده باشد) ، بهتر است با مراجعه به افسران پلیس راهنمایی و رانندگی از حوادث غیر قابل برگشت در این مورد جلوگیری کنید. وقتی این رفتار خطرناک را مشاهده می کنید ، آموزش نحوه استفاده صحیح از ضد آفتاب و آموزش توصیه های پلیس نیز از اقدامات پیشگیرانه است و توصیه می شود به شما توصیه کند که از راهنمایی های اضافی در مورد وسایل نقلیه و نوزادان در اطراف موتورسیکلت ها و صندلی های چرخدار پیروی کنید.

با این حال ، به نظر می رسد در این قسمت یک شکاف کودک وجود دارد زیرا تاکنون هیچ مجازاتی برای بیرون آوردن کودک از آفتاب صادر نشده است.

در اوایل دهه 1920 گفته می شد که در بعضی اتومبیل ها فقط سنگ معدن آهن وجود دارد و دارندگان این اتومبیل ها اغلب افراد ثروتمندی بودند که می خواستند مغرور شوند و رانندگان شخصی خود را به رخ بکشند. در نتیجه ، رانندگان این خودروها که به ثروتمندان خدمت می کردند ، لباس های خاص و زیبایی به تن می کردند. سقف های فلزی متحرک تا حدی در دهه 1920 اختراع شد و یک دهه بعد ، در انگلستان ، یک تیم اتومبیل از سقف فلزی متحرک با مقاطع شیشه ای رونمایی کرد تا اینکه در سال 1934 از اولین سقف شیشه ای استفاده شد.

همچنین می توانید مشاهدات و تجربیات “عادت های بد” خود را با دانا نیوز در میان بگذارید تا بتوانیم به آنها پاسخ دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا