بین الملل

افشای یک دیدار؛ توافق اسرائیل و لیبی در راه است؟

همانطور که توسط وب سایت Washington Free Bacon گزارش شده است صدام حسین ، پسر خلیفه هفتار ، فرمانده ارتش طارق بن زیاد ، در ماه مارس با مقامات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ملاقات کرد تا نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری 2021 ارزیابی کند.

این ایستگاه گفت که پسر هفتار به طور جداگانه با مقامات اسرائیلی ملاقات کرده و مکان و محل برگزاری جلسه اعلام نشده است.

این سایت اضافه شده است هدف از این نشست تلاش برای حمایت از پسر هفتار در انتخابات مجلس شورای ملی امسال است. صدام حسین به آرامی و مخفیانه به دنبال حمایت غرب از مبارزات انتخاباتی خود است و انتظار می رود با سیف الاسلام قذافی ، فرزند معمر قذافی ، رهبر برکنار شده لیبی روبرو شود.

به گفته یک منبع خبری وزارت امور خارجه ، ایالات متحده در مورد نامزدهای احتمالی لیبی توضیحی نداده است ، اما قذافی همچنان در لیست تحریم های ایالات متحده است.

براساس این گزارش ، در صورت موفقیت حفتر در قدرت ، روابط لیبی و رژیم صهیونیستی رسماً به حالت عادی برمی گردد. البته نه اسرائیل و نه هفتار به گزارش سایت پاسخ نداده اند.

به گفته منابع ، انتظار می رود که صدام حفتر با مقامات اسرائیلی درباره “اوضاع منطقه” گفتگو کند و امیدوار به ثبات در این کشور باشد. آنها آشکارا از دموکراسی ، قانون و نظم در لیبی حمایت می کنند.

به گفته این منبع ، بنی اسرائیل نیز از وی حمایت کردند.

انتظار می رود انتخابات عمومی که برای دسامبر برگزار می شود ، هفتار را به سیف الاسلام قذافی پیوند دهد.

قذافی ، که از طرفداران سرسخت آرمان فلسطین تحت حکومت قذافی در تل آویو و طرابلس بوده است. وی در سال 2011 برکنار شد.

311311

دکمه بازگشت به بالا