اجتماعی

ممنوعیت حضور در پارک‌ها و اماکن تفریحی عمومی شهرهای نارنجی و قرمز

رئیس جمهور با اشاره به افزایش تعداد بیماران و بستری شدن در برخی از کشورها به دلیل خرید شبانه عید ، تورها و سفرهای نوروزی ، اقدامات لازم را برای کنترل بیماری و جلوگیری از شیوع جدید انجام داد. طوفان در کشور.

به گزارش ISN ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در نشست کمیته های ویژه در مقر کرونا ، پس از گزارش کمیته های بهداشت ، اجتماعی و امنیتی کشور ، از وضعیت کشور ابراز نگرانی کرده اند. وی بر لزوم نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی و استفاده از اقدامات کنترل عروقی در مراحل اولیه همه گیری تأکید کرد.

وی گفت: “ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم و اجازه ندهیم كه موج جدید از نظر میزان و شدت بیماری ، بستری شدن در بیمارستان و خطر همان باشد.”

سرعت تشخیص روحانی ، افزایش تعداد تشخیص ها ، گرفتن آزمایش از همه بستگان آلوده و استفاده از تجربیات وی برای احترام کامل به قرنطینه بیماران موارد مهمی است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. امواج این بیماری در گذشته است.

رورانین با اشاره به گزارش تخلفات قرنطینه ای بیماران در برخی از مناطق ، تأکید کرد: “ارتباط جدی و قانونی با عاملان تخلفات قرنطینه ای امری مهم و ضروری است و باید با استفاده از اطلاعات و نظارت ، تخلفات قرنطینه ای جدی گرفته شود.”

وی با اشاره به لزوم نظارت دقیق بر اجرای واکسن متناسب با روند ایمن سازی کشور ، بر اساس موارد ذکر شده در سند ملی ایمن سازی ، خاطرنشان کرد: “برای تکمیل واکسیناسیون باید تمام مراحل و پیگیری های لازم انجام شود. واکسیناسیون “گروههای هدف و تعیین شده ، بیایید برای مدیریت و کنترل تاج در کشور حرکت کنیم.

به گفته روحانی ، تحریم های اعمال شده توسط دولت سابق آمریکا علیه ایران و ادامه آن در دولت جدید و جنگ اقتصادی علیه ایران ، “جلوی جریان داروها و واکسن ها به ایران را نخواهد گرفت. اگر این کار را انجام دهند ، این عمل غیرانسانی خواهد بود با هدف زندگی و سلامت مردم است.

وی ادامه تحریم ها علیه ایران را “غیرانسانی” توصیف کرد و گفت: “تهیه دارو و واکسن یکی از بارزترین حقوق همه کشورها است اما مردم ایران از این حق طبیعی محروم شده اند.” او یک ستمگر و ضد انسان بزرگ است.

روحانی همچنین به تلاش ها و دستاوردهای انجام شده برای واکسیناسیون وبا در کشور اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که پس از تکمیل فرآیند واکسیناسیون 1400 وبا ​​به طور کامل ریشه کن شود.

سال گذشته ، وزارت بهداشت مجوزهای لازم را برای واردات واکسن های لازم از دولت و اداره ملی تاخیر پزشکی دریافت کرد و با Covas و کشورهای تولید کننده برنامه ها و قرارداد های لازم را منعقد کرد ، اما متأسفانه به دلیل تحریم های سرکوبگر موانع برطرف نشد .

به دنبال این جلسه ، ستاد مرکزی مبارزه با مفاسد اقتصادی (NSA) درباره رهنمودهای مربوط به روز طبیعت بحث کرد و تصمیم گرفت در پارک های عمومی در شهرهای قرمز و نارنجی جمع شود. مسدود

رئیس جمهور در آستانه روز طبیعی مردم را به مراقبت از سلامتی خود و خانواده هایشان به ویژه سالخوردگان و مبتلایان به بیماری های اساسی فرا خواند و با رعایت اصول بهداشتی از سلامتی خود بهتر مراقبت کنند. با توجه به نئو هیپی ها و گرم شدن کره زمین ، من به شما می گویم.

رئیس جمهور همچنین با استناد به ماه رمضان آینده ، بر استفاده از روشهای موفقیت آمیز سال گذشته در رعایت و عبادت این ماه مبارک با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ماه دوم ماه رمضان تأکید کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا