استان ها

تیس؛ روستایی با جاذبه های طبیعی، تاریخی و دیدنی /سفری با تم وحشت برای کشف اسرار «گورستان جن‌ها»!

به گزارش دانا نیوز از چابهار: روستای تیس یکی از مهمترین بنادر ایران در دوره هخامنشیان در دریای مدیترانه بود. در آن زمان محموله ها از شرق آسیا و هند به بندر تیس به خاورمیانه ، آسیای میانه و مناطق مختلف قفقاز حمل می شد.

بندر باستانی تیش دارای هزاران سال سابقه است و وجود بناهای باستانی مانند دیوارها ، مقبره ها و غارها نشانگر تمدن بسیار باستانی در این منطقه است که بسیاری از آنها شناسایی شده اند.

پرتغالی ها که بر چابهار و تیس تسلط داشتند ، تا سال 1031 قبل از میلاد اولین مستعمرات بودند. پس از ورود پرتغالی ها به منطقه. امروز اما تیس تنها روستای منطقه آزاد چابهار است که توجه هر مسافر خط چابهار-کنراک را به خود جلب می کند.

ارتفاعات مانند کوههای شهباز ، پیلبند و لاوری روستای تیس را محاصره می کردند. آب و هوای گرم و خشک این روستا است. دهکده تیس یکی از مراکز اصلی تزریق زنان در این روستا است.

این دهکده دارای قلعه ای به نام کاخ پرتغالی است و از نظر طول عمر و معماری چشمگیر است ، اما اکنون ویرانه شده است.

تیس  یک سفر موضوعی وحشتناک برای کشف اسرار

تیس بهشت ​​گمشده تاریخ است

در همین رابطه ، ایمان شهنوازی ، فعال گردشگری از چهار ، گفت:

وی در ادامه گفت: “آنچه باعث شهرت تیس و شهرت این دهکده بندری شد ، مکان آرام آرام و مرموز دفن در این روستا است که به عنوان مقبره ژن ها شناخته می شود.

وی گفت: “این گورستان که توسط سنت گرایان منطقه به خیابان جان معروف است ، در زمین صخره ای واقع شده است که با ابزارهای اساسی مانند بیل و شیشه نمی توان آن را حفر کرد.” مقبره های این قبرستان بسیار بزرگ است. اشکال غیر طبیعی و عجیبی روی آنها وجود دارد.

مدافع گردشگر Chabahari از مکانهای زیبای دهکده Smoke نام می برد: بندر Tissue ، برج پرتغال ، گورستان تاریخی و گورستان Goblin ، خانه های فرهنگی ، مناظر زیبا ، غارهای پوسته ، ساحل ، کوتاه تمساح ، غارهای طبیعی ، دهکده های باستانی ، پارک ملی تایلند ، سواحل مرجانی ، صخره ای و مسجد جامع همه از مکانهای مهم این روستا هستند.

ادامه: غارهای طبیعی و مصنوعی اسلام از زمان اسلام در محل بان مسیتی و چهار نوع مقبره به صورت و نحوه دفن به صورت مقبره یا معابد بوده است. قدمت بزرگ این روستا.

روستای شاهانوازی التیس دهکده ای باستانی است که حداقل دو هزار و سیصد سال سابقه دارد. این کاخ و در 13 مارس 2007 ، به یکی از آثار ملی ایران تبدیل شد. ثبت شده 19769

تیس  روستایی با جاذبه ای طبیعی ، تاریخی و منحصر به فرد برای کشف اسرار

وی افزود: “از دیگر چشم اندازهای تیس ، مناره بی نظیر سونا است. Minare به معنای روشن گذاشتن چراغ برای خدمات سبک است. او را مzinذن می دانند

به گفته این فعال گردشگری ، تیس دارای بناهای تاریخی دیگری از جمله کلات ، قلعه بلوچ گات ، مسجد جامع تیس ، مجتمع غارهای طبیعی و مصنوعی بان مسیتی ، قلعه پیروز گات ، قلعه آنوشیشوان ، قبرستان سید گلم رسول ، قلعه پرتغال است.

48

دکمه بازگشت به بالا