بین الملل

آل سعود راه نجاتی از یمن ندارند

پس از شش سال جنگ بیهوده در یمن ، عربستان سعودی در تلاش است تا از مشکلات موجود خود باز کند … علی رغم هزینه های فراوان و میراث رسانه ای و سیاسی ، این فقط به دست آوردن حاکمیت سیاسی نیست که در آن تلاش می کند. یمن او هرگز حتی با تخریب و تضعیف در دستیابی به اهدافش موفق نبوده و مردم این کشور نیز ناکام مانده اند.

به گزارش ISN ، شکی نیست که بحث و جدال عربستان با استناد به آل احمد یک بحث مهم خواهد بود ، زیرا این کشور اکنون به جای اینکه بتواند خواسته ها و برنامه های خود را تحمیل کند ، مورد حمله موشک های یمنی و مبارزان مخالف قرار گرفته است.

عربستان سعودی تعداد زیادی گروه بین المللی و منطقه ای را که هر کدام دارای منابع نظامی و مالی قابل توجهی هستند ، برای حمله به یک ملت بی دفاع که دهه ها از مداخله و توطئه خارجی رنج برده است ، مستقر کرده است. و او از درگیری های داخلی زیادی رنج می برد

نکته اساسی این است که این جنگ فرسایشی که شش سال پیش در عربستان سعودی آغاز شده است ، به مدت یک ماه “طوفان” لقب گرفته است ، اما از آن زمان “عملیات بازگرداندن امید” نامگذاری شده است. عربستان سعودی در تلاش است تا مردم یمن را نابود کند؟ جنگنده ها و سلاح های مختلف از ایالات متحده با حمایت واشنگتن و تل آویو ، کشتن غیرنظامیان بی گناه در یمن ، پشت سر گذاشتن کودکان ، زنان و کودکان ، چه امیدی برای بازگشت عربستان به یمن وجود دارد؟ یکی نداری؟

آیا عربستان سعودی با سلاح های خود در خانه ها ، بیمارستان ها ، مدارس ، دانشگاه ها ، جاده ها و پل ها انگیزه های اخلاقی ، دینی یا انسانی در یمن ایجاد می کند؟ ایجاد درگیری های مخرب مذهبی و مذهبی.

نکته دیگر این که حاکمان ریاض و ابوظبی بیش از عربستان سعودی که با تمام تجهیزات ، نیروها و تجهیزات خود متحمل خسارات سنگین و غیرقابل پیش بینی شده است ، با مشکلات بیشتری روبرو شده اند و اکنون با موشک ها و موشک های شلیک شده اکنون ضعیف شده است – کاخ های از بین رفته و محافظت شده. ناامیدکننده است.

دلایل و دلایل مختلفی برای عربستان سعودی و حامیان شما برای این نتیجه دردناک و شرم آور دردناک است و برنامه آنها به هیچ وجه متوقف کردن جنگ و امضای پیمان صلح با دشمن نیست.

موضع گیری اخیر عربستان در قبال ابتکارات عملی صلح برای کسانی که اخبار و وقایع را از نزدیک دنبال می کنند تعجب آور نبود. در زمان تسلط محمد بن سلمان ، درگیری های داخلی در عربستان سعودی به یک جنگ داخلی تمام عیار تبدیل شد و جنگ یمن به کانونی برای سلطنت عربستان تبدیل شد. کاهش قیمت نفت باعث شده عربستان سعودی در میدان نبرد تنها باشد و این مسئله عربستان را دشوار می کند.

این اطلاعات و سایر موارد ، که تصویر کنونی یمن را شکل داده اند ، نشان می دهد که در شش سال گذشته ، گزینه جنگ خسارات و ویرانی های زیادی به بار آورده است ، اما دیر یا زود شکست خواهد خورد.

شیخ محمد الکابلی ، سخنگوی سفارت یمن در بغداد ، در مصاحبه قبلی گفت مهاجمان شکست خواهند خورد و راه حل واقعی و عملی پایان جنگ و رفع حصر است. یمن در واقع سخت ترین شرایط و مراحل را برای آزادسازی مانائوس پشت سر گذاشته است و بدون شک ادامه این جنگ شکست بسیاری از دشمنان خواهد بود و ما از روز اول خواهیم جنگید. ما بر راه حل صلح آمیز تأکید داریم

شاید این جنگ سریع ، که توسط حکام ریاض و ابوظبی دیده می شود ، به کابوسی شبیه به رژیم صدام در عراق تبدیل شود. جمهوری اسلامی ایران ایران را در سال 1980 راه اندازی کرد … صدام و هواداران وی معتقدند که اخراج رژیم تازه شکل گرفته در تهران فقط ماهها یا هفته ها به صاعقه خواهد انجامید.

افرادی که فکر می کنند برنامه اخیر بن سلمان برای جلوگیری از جنگ از کاخ ریاض است ، اشتباه می کنند. علی رغم علاقه عربستان به شکستن تعدادی از موضوعات ، این طرح پس از سالها تحریم قطر و راه حل صلح آمیز با این کشور در ریاض تنظیم شد. با این حال ، این طرح حکمرانان آل سعود را از بلعیده شدن در این حلقه معیوب نجات نخواهد داد ، زیرا مسئله جدیدی را که منجر به پایان جنگ و آغاز فصل جدیدی باشد ، ارائه نخواهد داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا