حوادث

جزییات ساخت ۵۰۰۰ خانه برای مردم

سال گذشته تعداد خانه های ماه نزدیک به 5000 خانه بود که هنوز با 37000 خانه ماه مورد نیاز فاصله دارد. عملکرد خانه های کوچک مبتنی بر ماه قرمز در روستاها و آبادی ها در سال 1999 چیست و چه اقداماتی باید انجام شود؟

با توجه به ESA اولین زمزمه های شکل گیری “خانه ماه” در روستاها و آبادی ها از اوایل سال 1994 آغاز شد. علی عسگری احمدی ، دبیرکل جمعیت هلال احمر در آن زمان گفت که این خانه ها بدون نیاز به فضای سازمانی و با استفاده از منابع انسانی و مشارکت ساخته شده است و آنها را به محلی برای آموزش عمومی و استفاده عمومی تبدیل کرده است. اگر خطرات وجود دارد

احمدی گفت: “یکی از راه های ایجاد آن در مواقع بحران و فاجعه ، آموزش شهروندان است.” شهروندان وقتی مهارت های لازم را داشته باشند بهتر می توانند شرایط سخت را مدیریت کنند و این خطر را کاهش می دهد. اگر می خواهیم شعار “همه خانواده ها یاور هستند” را انجام دهیم ، باید توجه بیشتری به موضوع داشته باشیم. یکی از مهمترین جنبه های این برنامه دخالت مستقیم مردم در امور امدادی و نجات دهنده زندگی است و در این راستا سعی خواهیم کرد در هر روستا یا روستا یک خانه ماه ایجاد کنیم و آموزشهای لازم را از طریق آن ارائه دهیم. شهروندان. البته با وجود حوادث و بحران های آمادگی عمومی ، می توانیم به نتایج بهتری برسیم. وی گفت: “شهروندی اولین موج آسایش در صورت بروز بحران خواهد بود.”

طرح ساخت خانه های قمری در این زمان به تدریج برنامه ریزی شد ، اما این تمرکز مدت زیادی دوام نیاورد و با گذشت زمان و به ویژه در جمعیت هلال احمر ، این طرح منزوی و کم ارزش ارزیابی شد. این اجرا می تواند مدیریت مشکلات و آمادگی در برابر بلایا را از انحصار مرکز اداری کشور خارج کرده و به مناطق دور افتاده و اقلیت کشور منتقل کند.

پنج سال پس از اولین ایده تأسیس خانه نیمه ماه در کشور و راه اندازی چندین خانه ماه ، خانه های ماه در ابتدای جمعیت هلال احمر و ابتدای همت به بالای خبر بازگشتند. مدیریت. وی بر ضرورت تأسیس و مقاوم سازی این خانه ها تأکید کرد. وی درباره نیاز به ساخت خانه های ماه گفت: «پروژه مسکن ماه در سال 2015 اجرا شد ، اما متأسفانه این پروژه متوقف شد. خانه های نیمه ماه باید در همه روستاها و شهرها باز شود تا مردم برای اولین بار در هنگام حوادث و مشکلات حضور داشته باشند.

خانه های نیمه ماه باید خانه مردم باشد

در مصاحبه با ESN ، آرمان محمد ، عضو فعال اجتماعی و سازمان خیریه. در مورد حرکت خانه های ماه: به طور کلی ، ایجاد شرایط برای تقویت توجه و مدیریت رهبران محلی و از راه دور از مرکز به لبه خوب است ، بنابراین من معتقدم که اولین ماموریت خانه های ماه باید انتقال عامل محلی از مرکز به همان منطقه. در صورت وقوع زلزله در یک روستا ، ظرفیت خانه هلال باید بتواند از ظرفیت خود در همان محله استفاده کند ، نه اینکه یک امدادگر از مرکز اعزام شود . وی کار منطقه یا شهر و فراتر از آن را آغاز کرد ، ابتدا خیال خود را راحت کرد و سپس در صورت لزوم از نیروهای دیگر استفاده کرد.

این عضو جنبش انسان دوستانه داوطلب ادامه داد: آموزش هایی که به این افراد ارائه می شود باید ویژگی های زیادی داشته باشد. ابتدا علاوه بر آموزش رسمی و عمومی ، حتماً در مورد خطرات مشابه زیست محیطی و مسکونی به ساکنان آموزش ویژه دهید. به عنوان مثال ، اگر یک روستایی در معرض غوطه ور شدن در آب قرار دارد ، باید خیال او را راحت کند. مسئله دیگر این است که آموزش ها نباید دارای بازشو و بروشور باشند. معلمان باید با مشاهده وضعیت ساکنان محلی ، همچنین سواد ، زبان ، فرهنگ و … آموزش ببینند و در حین آموزش زنان و کودکان را فراموش نکنند.

در عین حال ، آنها معتقدند که در صورت بروز مشکل ، شرح تعهدات خانه های روی ماه نباید محدود شود. አቅም از ظرفیت خانه های ماه باید برای آموزش ، بهداشت و همه امور انسانی استفاده شود. این خانه ها باید برای مردم و به معنای واقعی کلمه باشد “خانه عمومی” به دلیل تجربه من به عنوان یکی از فقیرترین و محروم ترین مناطق کشور ، می توانم بگویم که در بسیاری از روستاهای ما کمبود شدید آموزش و پرورش وجود دارد و این خانه ها می توانند خلا huge عظیم آموزشی را پر کنند. ለመግ برای کشتن در زمینه آموزش امداد

خانه های نیمه ماه روی اتاق های پایین تر تمرکز دارند

محمد ادامه می دهد: از نظر من خانه های ماه باید یک مرکز و پناهگاه امن برای حمایت از معلولان و اقشار آسیب دیده جامعه باشد. بنابراین ، من توصیه می کنم جمعیت هلال احمر افتتاح خانه های ماه در روستاهایی مانند سیستان و بلوچستان ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بهتیاری ، ایلام ، هرمزگان ، لرستان ، کراسان جنوبی ، استانها و مناطق ممنوعه کشور. از جمله

به گفته این فعال اجتماعی ، افراد در خانه های هلال علاوه بر امداد و آموزش بهداشت ، این امکان را دارند که اعتماد به نفس پیدا کنند ، نقش خود را در جامعه بپذیرند و با گروه های دیگر تعامل داشته باشند. آنها با الهام از آنها می توانند مسیر زندگی خود را تغییر دهند.

وی ابراز امیدواری کرد خانه های قمری محلی باشد که افراد بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از فواصل و منابع خود بکاهند.

روشی جدید برای استفاده از مهارت های ماه سرخ

کریم همتی ، رئیس جمعیت هلال احمر در مصاحبه با ISN وی همچنین در مورد خانه های ماه گفت: خانه های ماه یک مدل و روش جدیدی برای استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر ، به ویژه ظرفیت داوطلبانه خدمات و توسعه جامعه محلی است. در واقع ، طراحی مسکن زمستانی یک روش موثر برای مدیریت و اجرای رویکردهای مبتنی بر جامعه است که محیط مساعدی را برای زندگی و مشارکت مردم ایجاد می کند و شرایط زندگی بهتر و مشارکت آنها را ایجاد می کند. ابزار در تصمیم گیری اساس اصلی اهداف این روش است

وی هلال احمر را یک مرکز داوطلبانه عنوان کرد و گفت: “این خانه ها وابسته به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران هستند و از نظر ساختار و امکانات و مناطق شهری و روستایی در اولویت قرار خواهند گرفت.” با توجه به مناطق آسیب پذیر

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان در مورد اهداف تأسیس و تأسیس این خانه ها گفت: مطابق با واکنش در برابر بلایا ، تقویت رویکرد همسایگی جامعه و افزایش تاب آوری جامعه ، افزایش آگاهی عمومی و گسترش فعالیت های داوطلبانه و بشردوستانه ، تعیین مکان آمادگی جامعه در مواجهه با بلایا ، کاهش آسیب پذیری و توسعه ظرفیت داوطلبانه و مسئولیت اجتماعی در جوامع محلی از اهداف مهم خانه های ماه است

همتی گفت: خانه های قمری هیچ بار مالی اضافی برای دولت به همراه نخواهد داشت.طبق برنامه پنج ساله ششم ، 5000 خانه ماه باید در 31 استان ساخته و مورد بهره برداری قرار گیرد که از این تعداد بیش از 4900 خانه قمری در حال حاضر در کشور فعال هستند .

وی همچنین با اشاره به چشم انداز بلند مدت جمعیت هلال احمر برای ساخت 37 هزار خانه ماه در سراسر کشور گفت: این به این معنی است که خدمات جمعیت هلال احمر در تمام روستاها و مناطق دور افتاده اجرا می شود.

فعالیت ها داوطلبانه است

س manyالات زیادی در مورد هزینه و نحوه عملکرد خانه های ماه وجود دارد. سخنگو و دبیرکل جمعیت هلال احمر ، محمد حسن اوس شیان مقدم در مصاحبه با ISN. وی به این س questionsالات پاسخ می دهد: اتهام این است كه تعداد كارمندان یكی است. کلیه فعالیت ها و برنامه ها با حضور و مشارکت اعضا و داوطلبان مطابق با دستورالعمل های تأسیس و فعالیت خانه های هلال انجام می شود.

در حال حاضر ، بیشتر داوطلبان هلال احمر بیش از 1.5 میلیون نفر هستند که 60٪ آنها زن و 40٪ مردان بین 10 تا 70 سال هستند.

وی همچنین با بیان اینکه باید برنامه های فعلی مسکن هلال در مناطق پر خطر در مناطق شهری و روستایی در اولویت قرار گیرد ، همچنین گفت: بودجه خانه های هلال باید بر اساس مشارکت خیرین باشد. کمکهای مردمی در راه حمایت از بخشهای اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی جمعیت هلال احمر با هزینه کم و تشریفات است. با گسترش و تکمیل این شبکه جامع ، خانه های ماه از کار و اقتصاد روستایی ، آموزش ، فرهنگ و مشارکت هدفمند و دلسوزی. خودیاری نهادی و سایر تسکینات در جامعه روستایی کشور با ایجاد محیطی برای ایجاد آنها.

در خانه های هلال چه اتفاقی افتاده است؟

سخنگوی جمعیت هلال احمر همچنین گفت: “تاکنون 4 هزار و 914 خانه ماه در کشور ساخته شده و 92 هزار و 297 نفر به صورت عمومی آموزش دیده اند.”

وی با بیان اینکه 51 هزار و 672 گواهینامه برای کارآموزان صادر شده است ، افزود: 115 هزار جوان و داوطلب جدید از طریق خانه های ماه که کار داوطلبانه خود را آغاز کرده اند ، جذب مردم شده اند.

به گفته اوس شیان مقدم در مجموع 1407 انبار در خانه های هلال راه اندازی شده است. equipment تجهیزات و لوازم امدادی در این انبارها ذخیره می شود.

سخنگوی جمعیت هلال احمر تعداد کل شناسنامه های خطرناک صادر شده از خانه های هلال احمر را 1159 نفر اعلام کرد: 2449 نفر در تیم امداد هلال احمر سازمان یافته بودند و آنها در مجموع 2557 نفر را اجرا کردند. شامل پروژه ها: شهید سلیمان ، یاس ، کاروان های سلامتی. اهدای خون. فیلتر در پروژه های توسعه معیشت و غیره شرکت کرده است.

اگرچه خانه های ماه هنوز در مراحل ابتدایی هستند ، اما آینده به تعداد 5000 خانه ماه در سال 1400 و اینکه آیا در قرن جدید به همین ترتیب خواهد بود ، بستگی دارد. آیا مانند 37000 خانه ماه به تمام روستاها و شهرهای کشور می رسد یا خیر؟

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا