حوادث

کاهش تردد در جاده‌های کشور/ توضیح درباره مهلت خروج پلاک‌های غیربومی از شهرهای قرمز و نارنجی

فرمانده پلیس راهور ناجا از کاهش 30 درصدی ترافیک در جاده های کشور نسبت به مدت مشابه قبل از همه گیری وبا خبر داد.

سردار صید کمال هادیانفر در مصاحبه با دانا نیوز ورود 1400s تبریک می گویم ترافیک نسبت به مدت مشابه 30٪ کاهش یافته است

وی با تأکید بر لزوم توجه به جهت داده شده و جلوگیری از سفرهای غیرضروری خاطرنشان کرد: جاده های بسته و حتی جاده هایی وجود دارد که در گذشته ترافیک سنگین و سنگین مشاهده شده است. ترافیک پایدار و روان است

فرمانده پلیس راهور ناجا گفت: “اگر شهروندان به دلایل مهم مجبور به سفر شوند ، باید بر سرعت و رانندگی ایمن متمرکز شوند.” از ازدحام بیش از حد خودداری کنید و رانندگان باید کاملاً به جهت مخالف توجه کنند و قبل از حرکت به اندازه کافی بخوابند و استراحت کنند و خسته و خواب آلود پشت فرمان ننشینند. از آنجا که این چهار عامل اصلی ترین دلایل تصادفات رانندگی هستند ، می توان تعداد زیادی از تصادفات را کاهش داد.

هادیان فر ادامه داد: አደጋ تصادفات به دلیل تنهایی معابر شهری اندکی افزایش یافته است و مهم این است که شهروندان به ویژه رانندگان به مقررات توجه زیادی داشته باشند.

کمربند ایمنی برای همه در جاده مورد نیاز است

تأکید کنید که تمام رانندگان از جمله اتومبیل های شخصی ، اتومبیل های عمومی ، اتوبوس و … باید کمربند ایمنی خود را ببندند: ሁሉ همه رانندگان باید کمربند ایمنی خود را در جاده ببندند و پلیس باید به دنبال هرگونه تخلف باشد. این اقدام برای نجات جان ساکنان تأکید شده است ، زیرا بستن کمربند ایمنی خطر حوادث را کاهش می دهد.

راهور ناجا ، رئیس پلیس ، همچنین در مورد نقش تلفن های همراه در تصادفات صحبت کرد و یکی از دلایل اصلی عدم توجه به جلو استفاده از تلفن های همراه در هنگام رانندگی است. بررسی یا دریافت پیام کوتاه می تواند باعث شود ماشین بدون توجه راننده تا 200 متر حرکت کند و منجر به تصادفاتی از جمله واژگونی ، تصادف ماشین و … شود.

وی با اشاره به نقش مشارکت اجتماعی در کاهش تصادفات گفت: “ما در تلاش هستیم این موضوع مهم را با استفاده از ظرفیت معلمان و دستیاران راهنمایی و رانندگی تقویت کنیم.”

وی در مورد اعلام محدودیت های جدید در برخی از شهرها گفت: طبق آخرین آیین نامه ستاد تاجگذاری ملی 12 شهر قرمز و 39 شهر نارنجی است که متأسفانه تعداد این شهرها در حال حاضر افزایش یافته است. معرفی پلاک های غیربومی شهرهای قرمز یا نارنجی ممنوع است و پلاک های بومی مجاز نیستند … این جریمه در شهرهای قرمز یک میلیون تن و در شهرهای نارنجی نیم میلیون تن است.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه جریمه ها هر چند ساعت یک بار ثبت می شود ، گفت: “این جریمه ها هر روز و هر روز با ثبت ترافیک از طریق دوربین یا عوامل ثبت می شوند.”

هادیان فر با اشاره به جابجایی اخیر شهرها به رنگ قرمز یا نارنجی گفت: “از زمان اعلام وضعیت جدید ، اتومبیل های دارای پلاک محلی اجازه خروج از شهر را ندارند.” با این وجود خودروهای دارای پلاک غیربومی 72 ساعت فرصت دارند تا از شهر خارج شوند در غیر این صورت جریمه می شوند.

وی در مورد ممنوعیت تردد در شب گفت: این ممنوعیت برای همه شهرهای کشور است و از ساعت 21 تا 3 بعدازظهر 200 هزار تن جریمه در خیابان های شهر اعمال می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا