بین الملل

بلینکن: تا ایران از برجام تبعیت نکند تحریم لغو نمی‌شود

بلین روز چهارشنبه در جلسه شورای امنیت گفت: “ما می خواهیم با شرکای خود همکاری کنیم تا به دموکراسی قدرتمند و بازگشت ایران به شورای امنیت سازمان ملل برگردیم.”

برادر شر رحمان ، نماینده حزب دموکرات ، در پاسخ به این س askedال که آیا ایران پس از انجام تعهدات خود به برمه برمی گردد ، پاسخ مثبت داد.

آیا می توانیم تضمین کنیم که ایران قبل از لغو تحریم ها توسط وزیر امور خارجه آمریکا می تواند به توافق عمل کند؟ آنها پاسخ مثبت دادند.

مایک ماکول ، عضو کمیته امور خارجه مجلس ، گفت: “دولت ترامپ فشار زیادی بر ایران وارد کرده است. این تحریم ها اکنون برقرار است و ما نباید آنها را از دست بدهیم.”

وی گفت: هر معامله در آینده ، از جمله موشکهای بالستیک ، اقدامات ایران در منطقه و همه زندانیان آمریکایی باید شامل شود. بنابراین ، ما انتظار داریم که این توافق نامه یک توافق نامه (تأیید شده توسط کنگره) باشد.

جمهوری خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده: آیا قبل از لغو تحریم ها با کنگره مشورت خواهید کرد؟

بلین گفت: “بله ، ما این کار را می کنیم.” ما هنوز چیزی شروع نکرده ایم. کنگره در این زمینه پیشتاز است و ما باید با شرکای منطقه ای مشورت کنیم.

باب لوینسون ، مامور سابق FBI و دیگر بازداشت شدگان آمریکایی گفت: “ما احساس شدیدی نسبت به بازداشت شدگان داریم و اولویت ما این است که هر آمریکایی را که به طور غیرقانونی در هر کشور خارجی بازداشت شده است به کشور خود برگردانیم.”

بلین افزود: “من با تمام خانواده های بازداشت شدگان ، از جمله باب لوینسون ، صحبت كردم.

وی در مورد برمه گفت: “اول ، ما باید با دنیا خوب كنیم.” اگر به برجام به تنهایی نگاه کنیم ، تصمیم ایران در منع سلاح های هسته ای موفقیت آمیز بود و آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس انرژی هسته ای) آن را تصویب کرد.

بلینکه اذعان داشت که ایالات متحده پس از خروج از شورای امنیت تحریم های ایران را کاهش داده و اکنون سه تا چهار ماه برای دستیابی به سلاح هسته ای فرصت دارد. ما می خواهیم ایران به برنامه هسته ای خود بازگردد. سایر فعالیت ها در ایران نگران کننده است و اگر سلاح هسته ای داشته باشد ، کاملاً از کنترل خارج شده و از کنترل خارج می شود.

وی گفت: “ما یک دیپلماسی سخت را دنبال می کنیم و آماده مذاکره در قالب 1 + 5 هستیم ، اما تاکنون ایران پاسخ منفی داده است.”

مذاکرات مبتنی بر همکاری و رقابت با مقامات چینی

وی گفت که با لوید آستین وزیر دفاع به ژاپن و کره جنوبی سفر می کند تا در تاریخ 29 مارس با مقامات چینی در آلاسکا دیدار کند. در بازگشت به آلاسکا ، به دیدار جک سالیوان ، یک مقام چینی متوقف شدم.

بلین گفت: “این فرصت مهمی برای ابراز نگرانی از رفتار چین است.” برخی از این موضوعات قبلاً مطرح شده است. ما در مورد روش های کار و رقابت با چین صحبت خواهیم کرد تا شرکت ها از این رقابت بهره مند شوند.

وی گفت اگر پس از این جلسه پیشرفت واقعی داشته باشیم ، می توانیم جلسات بیشتری را تسهیل کنیم.

وی گفت: “ما متعهد هستیم كه حقوق بشر و دموكراسی را در قلب سیاست خارجی خود قرار دهیم.” ما برای دستیابی به این اهداف از ابزارهای ارائه شده توسط کنگره استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه “ما می خواهیم ناقضان حقوق بشر را تحریم کنیم” ، گفت: “ما می خواهیم با کشورهای دیگر که ارزشهای مشترک دارند اتحاد ایجاد کنیم.”

دادگاه جنایی بین المللی

دادگاه بین المللی کیفری (ICC) ، که در حال بررسی جنایات نظامیان آمریکایی در افغانستان و شورش صهیونیست ها در فلسطین است ، گفت:

وی افزود: “ما توانایی شکایت داریم.” البته در شورای امنیت سازمان ملل اینگونه نیست.

وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز اظهار نظری مشابه در مورد سوابق جنایی رژیم صهیونیستی ارائه داد.

قاعده مند بودن روابط با رژیم صهیونیستی

بلیک گفت: “ما می خواهیم رابطه بین جهان عرب و اسرائیل ادامه داشته باشد و من از كارهایی كه انجام شده قدردانی می كنم.”

شورای حقوق بشر

در مورد شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ، وزیر امور خارجه گفت بهترین راه برای بهبود شورای امنیت بهبود داخلی و متعاقباً بهبود “اقدام یک طرفه شورای حقوق بشر علیه اسرائیل” است.

311311

دکمه بازگشت به بالا