حوادث

کلاهبرداری با نام شرکت حواله ارز

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از هویت و دستگیری شخصی که با قول انتقال پول اقدام به کلاهبرداری کرده است ، خبر داد.

به گفته ENA ، سرهنگ دیوید معظمی گودرزی شخصی ادعا کرد که او به پلیس فتا مراجعه می کند و قصد دارد پول را به یک کشور خارجی منتقل کند که فریب سهل انگاری و بی اعتمادی را خورده بود.

شاکی افزود: شاکی مدتی بود که به دنبال یک شرکت معتبر بود و وقتی با شخصی ناشناس در فضای مجازی آشنا شدم ، تحقیقات زیادی انجام دادم. این مرد کاملاً در تمام شرایط این قرارداد تبحر داشت ، بنابراین من با بیانات و تیزهوشی بسیار شدید گمراه شدم. بعد از اینکه قرارداد را امضا کردم ، 5 میلیارد ریال به حسابم واریز کردم تا به کشور مورد نظر خود منتقل کنم ، اما بعد از سپرده، هیچ پاسخی از طرف این شخص ارسال نشده است.

رئیس پلیس تبادل اطلاعات و تولیدکنندگان تهران همچنین گفت: پس از دریافت اظهارات شاکی ، تحقیقات در این زمینه آغاز شد و طی تحقیقات ویژه و گسترده ای از سوی کارشناسان پلیس FATA ، این مجرم اینترنتی با استفاده از عناوین و هویت های مختلف در شبکه های اجتماعی ظاهر شد. وی به نام یک شرکت خدمات ارزی غیر واقعی اقدام به کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی کرده است.

گوارزی افزود: سرانجام این جنایتکار که از ترس دستگیری در مکان خاصی زندگی نمی کرد ، توسط تیم اجرایی پلیس فتا در هتلی در تهران دستگیر و به صورت الکترونیکی به پلیس فتا تحویل داده شد. “ش

وی با اشاره به روایت شاکی گفت: متهم مقابل پلیس فتا حاضر شد و با شاکی دیدار و به جرم خود اعتراف کرد و تصمیم گرفتیم با یکی از دوستانم که در زندان ملاقات کردم همکاری کنیم. برای انجام این کار ، ما بیش از 10 میلیارد ریال از شهروندان آن تحت عنوان ما ، سرویس ارز خارجی اختلاس کرده ایم.

طبق وب سایت پلیس نیوز ، فرمانده پلیس بزرگ تهران فتا به شهروندان توصیه کرد: قبل از مبادله ، اطمینان حاصل کنید که مجوزهای لازم حزب مورد نظر را تأیید کرده و از نام و آدرس آنها در منطقه مجرمان سایبری ناراضی نباشید. .cyberpolice.ir از طریق وب سایت پلیس FATA با ما در میان بگذارید

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا