بین الملل

نماینده پارلمان اروپا: 38 کشور تحت تحریم آمریکا هستند

به گزارش تیم بین المللی خبرگزاری آنلاین دانا نیوز ، میک والاس ، نماینده ایرلندی در پارلمان اروپا روز شنبه از تحریم های کشورهای مختلف در واشنگتن انتقاد کرد.

وی در توئیتی نوشت: “ایالات متحده قبلاً 38 كشور جهان را تحریم اقتصادی كرده است و اتحادیه اروپا نیز در بسیاری از این تحریم ها با آمریكا متحد شده است.”

یکی از اعضای پارلمان اروپا ادامه داد که علیرغم تحریم های آمریکا ، تیم های پزشکی را برای مبارزه با وبا به بیش از 39 کشور اعزام کرده است.

والاس در ویدئویی که در حساب توئیتر خود منتشر کرد ، گفت: “طی 20 سال گذشته ، ما شاهد افزایش چشمگیر استفاده از تحریم های یک یا چند کشور علیه سایر دولت ها یا افراد دیگر بوده ایم.” روزها قبل __ (جزئیات بیشتر)

وی گفت: استفاده از این مجازات های مختلف معمولاً توسط شورای امنیت سازمان ملل تسهیل می شود و به وضوح در قوانین بین المللی بیان شده است.

وی گفت: از دهه 1990 کارهای زیادی در ایالات متحده انجام شده است و از سال 1990 تحریم ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است. متأسفانه ، این روند اکنون در اتحادیه اروپا در حال افزایش است. این نقض آشکار قوانین بین المللی است.

لین لین لین در ماه مه سال 1397 ، در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، ایالات متحده علاوه بر تحریم های اعمال شده بر اساس این توافق نامه ، ایران را نیز تحریم کرد.

سیاست دولت ترامپ از زمان خروج از شورای امنیت سازمان ملل متحد ، ایران را تحت فشار قرار داده است.

مقامات ایرانی بارها ممنوعیت بودجه ایالات متحده برای تأمین نیازهای بشردوستانه را تروریسم اقتصادی توصیف کرده اند.

انتهای پیام


دکمه بازگشت به بالا