حوادث

انتقال مصدومان با مترو در بحران‌ها/استفاده از رمپ در مترو برای هشت بیمارستان

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: یک طرح آزمایشی برای استفاده از مترو برای انتقال افراد آسیب دیده و بیمار بررسی شده است.

معتبی کالدی در مصاحبه با دانا نیوز در مورد مطالعه شرایطی که می توان قربانیان و بیماران را در شرایط خاص و بحرانی با مترو منتقل کرد: یکی از نگرانی ها در شهرهای بزرگ ، احتمال ترافیک شهری در مواقع اضطراری و بلایا است. جاده ها تحت تأثیر قرار می گیرند

وی گفت: بر این اساس ، درخواست ما این بود که شرکت مترو تهران در برنامه اولیه خود زیرساخت ها را برای رسیدن به خطوط مترو به بیمارستان ها و مراکز بحران پایتخت ایجاد کند که به عنوان یک فرصت هماهنگ شده بود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: چندین بیمارستان تصرف شده است. این طرح به عنوان آزمایشی ارزیابی شده است اما امیدواریم این تعرفه ها در اسرع وقت اجرایی شود. در صورت تصادف می توانیم بیماران را در مدت زمان کوتاهی جابجا کنیم.

وی افزود: “در حال حاضر ، انتقال در بیمارستان های هومینی در تهران و امام در حال انجام است ، اما ما زیرساخت های لازم برای شش بیمارستان دیگر را داریم که امیدواریم این مشکلات برطرف شود و اقدامات لازم انجام شود.” در این حالت ، حتی اگر حادثه ای رخ دهد و افراد نیاز به انتقال به بیمارستان داشته باشند ، می توانیم از مترو استفاده کنیم.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا