اجتماعی

استفاده از ظرفیت هلال احمر برای اطفای حریق جنگل‌ها

رئیس سازمان جنگلداری با بیان اینکه آتش سوزی جنگل ها در ماه های آینده یک مشکل جدی است گفت: در این موارد مدیریت جنگل با هلال احمر در زمینه فرهنگ همکاری خواهد کرد. ، پیشگیری و اطفا حریق.

آسانا گزارش می دهد که مسعود منصور هنگام امضای تفاهم نامه (MoU) با سازمان جوانان هلال احمر ، که امروز توسط سازمان جنگل ها جشن گرفته شد ، روز فرهنگ و رسانه گفت ، “حفظ آب ، خاک و پوشش گیاهی رسالت اصلی ما است.

وی با بیان اینکه در طی سالهای گذشته بیش از 2500 سیلاب در کشور طی 20 سال گذشته باعث خسارت به حدود 70 میلیارد تن.

وی با بیان اینکه جنگل زدایی و جنگل زدایی از مهمترین دلایل جاری شدن سیل است ، گفت: ما مسئولیت های مدیریت جنگل های زیادی را بر عهده داریم و مأموریت های زیادی نیز داریم. بنابراین ، ما نمی توانیم به تنهایی و بدون مشارکت مردم و نهادهای دیگر به اهداف خود برسیم.

منصور ادامه می دهد: «تغییرات آب و هوایی و رفتارهای انسانی پیامدهای مختلفی برای محیط زیست آنها از جمله طوفان ، رانش زمین ، سیل و غیره به همراه دارد. متأسفانه ، در بعضی از مناطق تهران ، زمین به 10 سانتی متر رسیده است. بنابراین این مشکلات باید با پرش به جلو جبران شود.

وی گفت: هر قسمت از منطقه آسیب ببیند مشکلات دیگری ایجاد می کند.

در ادامه جلسه ، مدیر کل سازمان توسعه جنگل ، آموزش ، ترویج و مشارکت های مردمی ، خوزین مرزای ، گفت که جمعیت هلال احمر کشور توانایی جذب مستقیم مردم از طریق تماس مستقیم را دارد. با مردم. بنابراین ما برای بهره گیری از این پتانسیل مردمی و فرهنگی تفاهم نامه همکاری با این نهاد امضا کرده ایم.

به گفته وی ، علاوه بر تکمیل این تبصره ، می توانیم از امکانات و تجهیزات هلال احمر برای جلوگیری و اطفا ex حریق استفاده کنیم.

محمد گلفاشا ، رئیس سازمان جوانان هلال احمر ، گفت: “رهبر انقلاب گفت كه كاشت نهال در حدیث و روایات مهم است ، بنابراین ترویج چنین فرهنگی در بین افراد جامعه ضروری است. .

سازمان جوانان هلال احمر دارای مراکز دانشجویی در 1300 دانشگاه و 8000 مدرسه در کشور است و گلفشاش گفت: “می توان با استفاده از این پتانسیل فرهنگ منابع طبیعی و مسائل زیست محیطی را ایجاد کرد.”

سرانجام ، رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت که این سازمان آماده همکاری با سازمان جنگل در زمینه های مختلف زیست محیطی از جمله آتش سوزی جنگل ها است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا