اجتماعی

نجات پنج کوهنورد گرفتار در ارتفاعات توچال

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت که آنها پنج کوه گرفتار در برف سنگین را نجات داده اند.

سید جلال ملکی در مصاحبه ای با ISN با گروه پنج نفره کوهنوردی دیدار کرد که امروز حدود ساعت 1:35 دقیقه به بالای منطقه صعود کردند و در برف شدید شمال به تهران راه یافتند ፡ 25 خدمات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران 25 او پرسید.

ادامه داد: یک تیم ویژه نجات کوهستان که سالها در آخر هفته در ایستگاه پنج توچال مستقر شده بود ، دریافت که گروه پنج نفره در منطقه بین ایستگاه هبت و کله راه ناپدید شده است.

ملاچی افزود: آتش نشانان توانستند مردان را تا پناهگاه بدرقه كنند. خوشبختانه مردان در پناهگاه بودند و آتش نشانان به محل حادثه فراخوانده شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه عودت کنندگان همه مردان 35 تا 24 ساله بودند گفت: آتش نشانان با احتیاط این مردان را که یخ زده و ضعیف شده بودند به ایستگاه شماره هفت منتقل کردند.

ادامه: به دلیل طوفان ، رسیدن به ارتفاعات از پنج تا هفت ایستگاه مخابراتی مسدود شد ، اما به درخواست رئیس آتش نشانی ، مخابرات بازگشایی شد و فقط پنج نفر از آن استفاده کردند. برای متوقف کردن موسسات پنج یا بیشتر به پایین حرکت کرد

وی گفت: “ما می خواهیم كوه ها به سختی مجهز و آماده برای سخت ترین شرایط باشند.” در صورت نیاز به تماس اضطراری ، مهم است که تلفن خود را برای تماس با خدمات اضطراری شارژ کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا