بین الملل

الکاظمی: تلاش‌هایی برای مانع‌تراشی در مسیر دولت انجام می‌شود

کابینه استان به ریاست مصطفی الکادیمی اوضاع کشور را بررسی کرد.

در ابتدای این نشست ، مصطفی الكاظمی تأكید كرد كه تلاش می شود عملیات دولت در عراق را با وجود چالش های متعدد به هم بزند و دولت در حفاظت از اقتصاد و امور مالی موفق شده است. فروپاشی کشور و گام مهم در برنامه اصلاحات

به گفته نخست وزیر عراق ، ذخایر بانک مرکزی 4 میلیارد دلار افزایش یافته است ، برخی دولت را به ورشکستگی و ذخایر ارزی متهم می کنند ، اما دولت با پیشنهادات ارزی برخورد جدی کرده است.

الکادیمی همچنین از همه وزرا خواست که دولت های قبلی را در موضوعات استراتژیک تکرار نکنند و از روابط دیوان سالاری با موضوعات مهم که می تواند منجر به عدم خدمات رسانی به شهروندان و اجرای پروژه ها شود ، پرهیز کنند.

وی گفت: بغداد به نقش مهم خارجی خود بازگشت و اکنون اطمینان دارد که نقش مهمی در کاهش تنش ها و نیاز به گفتگو خواهد داشت.

وزیر بهداشت عراق از آخرین فعالیت های کمیته بهداشت برای تقویت اقدامات دولت برای جلوگیری از شیوع وبا و افزایش آگاهی گزارش داد.

علاوه بر این ، مصطفی القدیم نخست وزیر عراق را به طور موقت حمید رشید فالیح شاهین برای گسترش امنیت ملی منصوب کرد.

بر اساس سند منتشر شده ، حمید رشید صحی با استناد به دستور وی برای معرفی نخست وزیر ، عبدالغنی عجیل اسد ، به دولت دی. پایان مأموریت اسد.

در ادامه این سند آمده است که نقش جدید صحی در مدیریت اطلاعات و ضد تروریسم وزارت کشور به دلیل مسئولیت های جدید صحی خاتمه خواهد یافت.

در پاراگراف آخر این سند ، واحد سلطنتی اداره اطلاعات و مبارزه با تروریسم با اداره و فعالیت اداره اطلاعات و تحقیقات وزارت کشور مرتبط است.

عبدالغنی اسدی ، رئیس آژانس امنیت ملی عراق (NSA) در پی خیزش مردمی علیه ناظم الوایلی ، نخست وزیر عراق در شمال شهر النصریه ، برکنار شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا