اجتماعی

اسناد مربوط به آب، خاک، اقلیم و منابع طبیعی بررسی شد

اسناد مربوط به آب ، خاک ، آب و هوا و منابع طبیعی در جلسه کمیسیون امنیت غذایی ملی دانش بررسی شد.

با توجه به ESA هفتمین جلسه کمیسیون ملی اسناد امنیت غذایی به ریاست دکتر محمد رضا موکبر دزولی ، رئیس کمیسیون و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. انقلاب فرهنگی.

دستور کار جلسه ارائه گزارشی از کار آب ، خاک ، آب و هوا و منابع طبیعی بود که توسط دکتر اسکندر زند ، دبیر کمیسیون تلفیق علمای کشاورزی و غذا ملی ارائه شد.

پس از ارائه این گزارش ، دکتر موكبر دزفولی گفت: با در نظر گرفتن لزوم نشان دادن دانش بنیان بودن م theلفه های مختلف در تهیه سند ملی ایمنی غذا ، باید یك ستون مربوط به فن آوری پیشرفته و پیشرفته به این صفحات كاری اضافه شود. .

وی افزود: تهدیدات و چالش های مرتبط با هر بخش ، از جمله آب ، خاک ، آب و هوا و منابع طبیعی ، باید در کاربرگ مورد بررسی قرار گیرد و هر یک باید در گزارش شناسایی و تحلیل شوند.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: زمین خواری ، کوهپیمایی و چرای زمین و استفاده غیرمجاز از منابع آب و نقش های مربوط به آنها باید جداگانه در سند ذکر شود.

دکتر موکبر دزفولی افزود: “تهیه کاربرگ قبل از نهایی کردن سند ، ابتکار بزرگی است که می تواند به عنوان الگویی برای فعالیت های دیگر باشد ، زیرا سرعت تهیه اسناد را افزایش می دهد ، بنابراین بهتر است از این برگه ها در ضمیمه ها و اسناد استفاده کنید. .

در ادامه جلسه ، دکتر زند گفت: “ما 25 صفحه کار برای مسائل اجتماعی داریم ، یکی مربوط به منابع انسانی و دیگری مربوط به امنیت غذایی و مسائل فرهنگی.”

وی با بیان اینکه این طرح در این سند تهیه شده و هنوز بودجه ای دریافت نشده است ، گفت: یک قسمت از سند مسئول تولید است و یک قسمت آن مسئول بازار خواهد بود. ، یک قسمت مسئول مصرف و قسمت دیگر مسئول منابع مالی است.

وی با بیان اینکه کاربرگ های زیادی در برنامه های توسعه وجود دارد ، اما سازگار نیستند ، افزود: هدف ما سازگاری بیشتر سند ملی علوم کشاورزی و غذا است.

به گفته دبیر کمیسیون علوم کشاورزی و غذا ، ما تیمی داریم که تمام شاخص های جهان را محاسبه می کند. شاخص ها در جهان چهار دسته اصلی هستند. برای طبقه بندی کشورها. ما برای بدست آوردن شماره از این متقاضیان مدل سازی کرده ایم و این متقاضیان یکی از مدارک پشتیبانی هستند.

وی تأکید کرد: کاربرگ ها از سند ملی زراعت شناسان پشتیبانی می کنند و برای هر کاربرگ یک کتابچه یا سند جداگانه داریم. بنابراین ما دو لایه پشتیبان برای سند داریم.

در پایان جلسه ، دکتر موكبر دزفولی با بیان اینکه گوشت قرمز جز st اصلی و كیفیت جزایر و جزایر است كه در امنیت غذایی نقش دارند ، در پایان گفت: این موارد باید کاملاً واضح باشد تا در سند ایمنی مواد غذایی گنجانده شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا