اجتماعی

لزوم توجه خیرین مدرسه‌ساز به عدالت جنسیتی/ اهمیت ساخت مدارس هوشمند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: “ما در زمینه آموزش زنان گام های بلندی برداشته ایم ، اما هنوز تعداد اندکی ترک تحصیل و تحصیل دختران داریم.” این ممکن است برنامه درسی را برای دختران کوتاه کرده و آن را برای کرونا سخت کند.

به گفته معصومه ابتکار در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز ، ایسونا گفت با احداث هزارمین مدرسه در سالن مرکز رشد ذهنی کودکان و جوانان از اهدا کنندگان افتخار می شود. خیرین به خاطر تلاشهایشان برای توسعه علم و دانش توسط فرزندان این سرزمین مورد ستایش قرار گرفته اند: اقدامات شما بسیار مهم است ، آنها خیرخواهانه هستند … من همچنین از وزارت آموزش و پرورش برای کارهای خوبی که هر ساله برای تشکر از خیرین انجام می دهد تشکر می کنم.

وی افزود: احترام به امور خیریه فرصت بسیار مهمی است زیرا ستایش آفرینش ستایش خالق ، و آفرینش و کارهای مهمی است که انجام شده است ، به ویژه در این زمان با مشکلات ، ناامیدی ها ، مشکلات و مشکلات فراوان. “و آنها تحولات جدیدی هستند که می تواند آینده را روشن کند و راه را هموار کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت که ساخت مدرسه یک رویداد مهم است و امیدوارم این افتخار منجر به این کار خوب ، رشد و عمق بیشتر شود و ثمرات و برکات برای این کشور و آینده ادامه یابد. سازگارتر با بهبود سیستم آموزشی کشور. البته این دیدگاه سنتی ایده خوبی است که بخواهیم مدرسه را به عنوان یک معماری و سازه ای بسازیم ، اما امروزه ساخت مدارس هوشمند و هوشمند سازی مدارس موجود بسیار مهم است که این امر مشابه آموزش مجازی یا دسترسی به تبلت است.

وی افزود: خیران باید این موضوع را در فعالیت های خود بگنجانند اما من می خواهم بیشتر روی این موضوع تمرکز کنم. آنها گفتند.

گام بعدی تمرکز وزارت آموزش و پرورش بر خیرین است: می توان از راهکارهای نوین و ابتکاری برای نمود بیشتر کار خیرین در این مدارس استفاده کرد. در جایی ممکن است نام مدرسه نام خوب یا وقفی باشد. در مدارس کشورهای همسایه ، من نام خیرخواهی را دیدم که در سازه های مدرسه کار می کرد و نام یکی از خیرین بر روی هر آجر برجای مانده بود. ما ممکن است نمونه هایی در این دولت داشته باشیم که هرگز علامت را بالا نبریم ، اما اگر از نام خوبی در ساختار استفاده شود ، باقی خواهد ماند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر لزوم توجه اهدا کنندگان به عدالت جنسیتی اظهار داشت: “در نظر گرفتن پروژه ها و پروژه های فعلی مانند پروژه آجر مهم است. تمرکز بر افزایش و نقش برابر دختران ما در آموزش و پرورش ፡ این موفقیت سیاست های دولت دوازدهم است و در برنامه ملی گنجانده شده است و توسط نهادها ، از جمله آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می گیرد تا به معنای واقعی آن برسد.

وی افزود: “ما نباید دختران و پسران زنده مانده از نظر دسترسی به آموزش همه دختران و پسران داشته باشیم. این امر خصوصاً در مورد اهدا کنندگان مدرسه صدق می کند. در واقع ، ما در زمینه آموزش دختران گام های بلندی برداشته ایم و میزان رشد دختران ما در زمینه آموزش نسبت به سایر کشورهای جهان ، به ویژه در منطقه ، نسبتاً زیاد است. .

وی ادامه داد: “اما هنوز میزان قطع و وقفه در دختران کم است ، که باعث کاهش زمان دختران و کرونا می شود ، و این مسئله را حتی بیشتر دشوار می کند ، اما تمرکز بر عدالت جنسیتی در امور خیریه می تواند در این زمینه کمک کند.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا