استان ها

به چه روزهایی ایام البیض گفته می شود؟

طبق قوانین اسلامی ، او سه روز در مسجد ماند تا خدا را عبادت کند و روح خود را پاک کند.

ابن مسعود نقل می کند که چرا این روزها را “ایام البیض” نامید.

شنیدم پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) صحبت می کند: وقتی آدم علیه السلام قیام کرد ، مبلغی از عرش او فریاد زد. ای انسان ، از رحمت من بیرون بیای ، هیچ کس علیه من قیام نمی کند ، آدم و فرشتگان گریه کردند ، سپس خداوند جبرئیل را به نزد آدم فرستاد.

وقتی جبرئیل آدم از روشن به تاریک تغییر رنگ داد ، آدم را به زمین آورد و فرشتگان فریاد زدند.

خدایا ، روح را آفریدی و روح دلخواه خود را در آن دمیدی و باعث شد كه فرشتگان در برابر آن سر تعظیم فرود آورند و آن را به گناهان سیاه تبدیل كنند.

بنابراین مبلغی از آسمان فراخوانده شد تا امروز برای خدا روزه بگیرد ، آن روز سیزدهمین روز ماه بود و چون آدم آن روز را روزه گرفت و قسمت تاریک آدم تا پایان این سه روز برداشته شد. او به حالت سابق خود بازگشت. به همین دلیل ، بازگشت. این روزها “روز تخم مرغ” نامیده می شود.

سن تخمدان ها

تفسیر و نزول برخی از آیات قرآن بیانگر این است که ایام البیض در ادیان الهی سابقه طولانی دارد و در اسلام ادامه دارد و شاید برخی قوانین و شرایط تغییر کرده باشد.

خداوند در قرآن کریم می فرماید: “و ما با ابراهیم و اسماعیل عهد و پیمانی بستیم که خانه صالحان از هر گونه ناپاکی پاک شود.” ما به ابراهیم و اسماعیل دستور دادیم تا خانه من را تمیز کنند. تعظیم و تعظیم اعتکاف. .ردن

علاmeمه تاتابای (ره) در تفسیر المیزان نوشت: الف) وقتی ماری افتخار ملاقات با فرشته الهی را دریافت کرد ، با هدف دور کردن مردم از فرهنگ اعتکاف ، از مردم فاصله گرفت. .

در بهلانوار ، علم المجلس ماجرای عقب نشینی حضرت سلیمان (سلام الله علیها) در اورشلیم را روایت می کند ، و علم الحالی (رضوان الله تعالی علیه) اصالت روزهای ادیان قبلی را در كتاب تذكريك الفقه به عنوان “ايام البيد”. الهی و آسمانی است.

اعمال تخمدان

روزه داری؛

پیامبر اکرم (ص) می فرماید: کسی که از اواسط ماه (سیزدهم تا پانزدهم) سه روز روزه بگیرد و در نماز شب قیام کند ، نمی میرد ، مگر توبه برنز و چپ. (مانند.). خداوند متعال که در روزهای ماه رجب روزه می گیرد ، برای او پاداش روزه و زندگی هر روز یک روز را می نویسد و در جایی که قرار دارد می ایستد ، در روز قیامت از آتش جهنم در امان است.

آثار داوود؛

یکی از کارهای مهم دوران آل باید ، کار ام داوود بود که در رفع نیازهای ستمگران و از بین بردن ظلم ستمگران مثر بود و کیفیت و عملکرد آن توسط مفاتیح الجنان و مصباح شیخ مطابقت داشت. .

خواندن آیاتی از قرآن کریم؛

در این ایام خواندن آیات سوره آنام ، اسرا ، کاف ، لاگمن ، یاس ، صافات ، فسلات ، شورا ، دوکان ، الکرسی ، فتح ، واقعه ، مالک ، قلم و الاشقاق توصیه می شود. .

علاوه بر این ، از دیگر فعالیت های این روزگار می توان به دعاهای امام حسین (علیه السلام) و چهار رکعت حاج امیر (علیه السلام) در این روز اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا