اجتماعی

اتمام اسکان اضطراری در دنا تا فردا/ارسال و توزیع اقلام غذایی و اضطراری بین زلزله‌زدگان

ایسانا / کهگیلویه و بویراحمد زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 ریشتر در منطقه کهگیلویه و بویراحمد در م Instituteسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران روز چهارشنبه 29 بهمن 1396 با بزرگای 22.05 34 و بزرگای 10.0 لرزاند. 11 کیلومتری سی سخت (کهگیلویه و بویراحمد) ، 19 کیلومتری مادوان و 20 کیلومتری کهه (اصفهان) و 534 کیلومتری تهران.

این زمین لرزه که خسارات مالی و بیشتر مصدومیت در پی داشت ، توسط بیماران سرپایی مداوا شد و خوشبختانه خسارت جانی نداشت. اما برف و باران کمک به زلزله زدگان را دشوار کرده است.

آرامش و استراحت از همان ابتدا آغاز شد.

وزیر راه روز جمعه ، سومین روز زلزله در منطقه بود.

نمایندگان شهرهای بویراحمد ، دنا و مارگون در شورای اسلامی گوبا بو:
این زمین لرزه 60 تا 100 درصد خانه های دانا را تحت تأثیر قرار داده است

نمایندگان شهرهای بویراحمد ، دنا و مارگان که در شورای اسلامی تشکیل جلسه می دهند ، گفتند که شدت خسارت به 60 تا 100 درصد خانه ها و ساختمانهای شهر رسیده است.

وزیر راه ، رئیس بنیاد مسکن ، رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس بحران افزود: “مهدی روشنفکر” جمعه 22 مارس در جلسه ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد .
وی گفت: “در شرایط کرونا ، دمای شهر دنا کم است و دیروز شاهد بارش برف و باران بودیم و اکنون منطقه زلزله در وضعیت بسیار ویژه ای قرار دارد.”
به گفته گوبا بو ، مشاور اسلامی ، نمایندگان شهرهای بویراحمد ، دنا و مارگان تجهیزات اساسی را برای قربانیان زلزله در سیساک و روستاهای دنا تأمین می کنند.
دانشمندان تأكید می كنند: شدت خسارت 60 تا 100 درصد مسكونی و ساختمانهای شهر است.

وزیر حمل و نقل و شهرسازی
چشم انداز شهر سیساک بهتر از گذشته شده است / من شخصاً پیگیر احداث بیمارستان سیساک هستم.

وزیر راه و شهرسازی بر لزوم بازسازی و مقاوم سازی شهرک توریستی تأکید کرد.

“اسلام اسلام” افزود: ما باید خدا را شکر کنیم که صدمه ای ندیدیم و کودکان کشورمان از سلامتی خوبی برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه مسئله بلایای طبیعی در کشور ما یک مسئله تکراری است ، افزود: در زمان بلایا ، ما باید بتوانیم با وحدت ، وفاداری ، رهبری و مقامات حضور داشته باشیم.
به گفته وزیر راه و شهرسازی ، ما باید به موقع گام برداریم تا به مردم روحیه دهیم و ثبات ایجاد کنیم و آنها را وارد مدار زندگی کنیم.
اسلام تأكید می كند كه نخست وزیر و رئیس جمهور اولین پاسخ را به این موضوعات نشان می دهند و روابط آنها را نشان می دهد: حاكمان و حاكمان در عین مراقبت از اوضاع و احوال مردم بلافاصله گام برمی دارند و مشكلات را نجات می دهند.
وی گفت: “عملیات نجات به موقع توسط مقامات ، مردم و هلال احمر انجام شد.”
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: رئیس جمهور علاوه بر تعهد ساختاری به من دستور داد سلام و پیام خود را به مردم دینا برسانم.

تخصیص فوری حقوق 8 میلیارد تن برای تأمین نیازهای زلزله زدگان

8 میلیارد تن حقوق فوری برای مناطق زلزله زده کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده است تا نیاز زلزله زدگان را تأمین کند.

زمین لرزه ای به بزرگی 5.5 ریشتر چهارشنبه شب شهر کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان ده را لرزاند و باعث شد دولت 5 میلیارد ریال برای محمد بکر نوبک رئیس سازمان برنامه و بودجه منطقه ارسال کند. حقوق برای زلزله زدگان.

بر اساس برنامه و بودجه ، نوبهت همچنین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان مدیریت بحران دستور داد وام هایی را برای ارزیابی خسارت وارده به مردم و زیرساخت ها و همچنین تهیه سرپناه اضطراری و موقت برای زلزله زدگان ارائه دهند.

باید بگویم زمین لرزه های اخیر به ساختمانها و ساختمانها و بناهای مسکونی 87 روستا در منطقه بویراحمد و دنا آسیب رسانده است.

پیام دنا به زلزله زدگان.
دولت پشت مردم دنا ایستاده است

به گفته تندر کهگیلویه و بویراحمد ، رئیس جمهور با مردم دنا تماس تلفنی برقرار کرد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور مهندس اسلامی را به عنوان نماینده ویژه خود از طریق تلفن معرفی کرده است ، افزود: هرگونه تصمیم گیری به اتفاق آرا توسط دولت تصویب می شود.
وی گفت: “رئیس جمهور از مناطق كهگیلویه و بویراحمد استقبال گرم كرد و من خدا را شكر می كنم كه در این زمین لرزه هیچ كسی كشته نشده است.”

خسارت زلزله تحت تأثیر دینا / تقویت Yasuj-Sisak Rod اجرایی

وزیر راه و شهرسازی گفت: “پس از ارزیابی دقیق خسارات وارده ، بسیاری به مناطق زلزله زده دنا اختصاص می یابد.”

وی با تأکید بر وحدت مردم در گفتگوها برای خدمت به مردم گفت: “به نام رئیس جمهور سلام و پیام ویژه ای را به کهگیلویه و بویراحمد منتقل می کنم.” استانها

وی گفت: هدف از این سفر ارزیابی میزان تخصیص بودجه به مناطق زلزله خیز بود و خسارت باید با دقت ارزیابی شود تا بتوانیم امکانات کمتری را اختصاص دهیم.

اسلام در مورد صورتحساب آب ، برق و گاز گفت: “تا زمان اسکان دائم جمعیت و تعویض خانه ها ، پرداخت تاخیر خواهد داشت.”

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد که محور سیساک – یاسوج مسائل زیست محیطی را دنبال می کند.

ما در حال ایجاد ردیف بودجه برای مناطق زلزله زده دانا هستیم

یکی از اعضای کمیسیون تقویت بودجه 1400 ساله مجلس گفت: “ما برای بودجه سال آینده برای مناطق زلزله زده دنا ردیف بودجه خاصی را دنبال می کنیم”.

“مهدی روشنفکر” به منطقه آسیب دیده از زلزله در شهرک دنا رفت و اعلام کرد که پیشنهاد ردیف بودجه 50-550،000 تحت عنوان “بازسازی مناطق زلزله زده دنا” ثبت شده است.

رئیس پارلمان ، بویراحمد ، دنا و مارگان شب گذشته گفت که “محمد بیکر کلیباف” رئیس مجلس شورای اسلامی از مناطق زلزله زده تماس گرفته است.

زلزله در منطقه دینا ، محل وقوع زمین لرزه ، فردا ظهر به پایان می رسد

رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا فردا تا ظهر در منطقه زلزله زده دنا سرپناه اضطراری فراهم کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در صورت لزوم “کریم همتی” از استان های چهارمحال و باتیری ، اصفهان و فارس به این شهرستان اعزام می شود ، گفت: تمام تلاش خود را برای تسریع در ارزیابی خسارت انجام خواهیم داد.

وی توضیح داد: اسکان اضطراری در این شهر باید تا ظهر فردا تکمیل شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران با استناد به درخواست مردم محلی برای تخلیه خانه هایشان گفت: نیروهای امدادی و خدماتی اقدامات لازم را در این زمینه انجام می دهند.

نیاز به امداد هلال احمر در صورت وقوع زلزله برای تقویت منابع امدادی

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر ، توزیع اقلام امدادی در زمین لرزه 5.6 ریشتری در مرز بین اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد مشکلی ندارد.

دکتر محمد حسن گودشیان مقداد در مصاحبه با ISA در مورد وضعیت انبارهای امدادی هلال احمر برای امدادرسانی به زلزله زدگان سیشات گفت.

به گفته وی ، جمعیت هلال احمر وظیفه توزیع بسته های غذایی را در این مرحله بر عهده دارد. ما در توزیع تجهیزات امدادی در زمین لرزه 5.6 ریشتری در مرز بین اصفهان و کهگیلویه مشکل خاصی نداریم. و بویراحمد.

بعضی مناطق خاص به زلزله زدگان بیشتر کمک می کنند

رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید از کانون مناطق زلزله زده تأکید کرد: برخی از مناطق به انرژی بیشتری احتیاج دارند.

به گزارش ISN ، کریم همتی صبح امروز از مناطق زلزله زده بازدید کرد و مستقیماً با مردم زلزله زده صحبت کرد و اقدامات انجام شده از ابتدای زلزله را توصیف کرد. تصادف.

ارسال و توزیع مواد غذایی و وسایل اضطراری بین زلزله زدگان

به دستور امام ، محموله کمک های اولیه ، شامل 5000 بسته غذایی و اورژانسی ، و همچنین مواد بهداشتی و ضد تاج ، به مناطق زلزله زده ارسال و توزیع شد.

مدیرکل دفتر امام در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: “شب گذشته زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 ریشتر در منطقه سیشات رخ داد.” امدادرسانی برای تهیه سرپناه اضطراری ، تغذیه و خدمات بهداشتی به قربانیان را فراهم می کند

وی گفت: امروز به فرمان حضرت امام خمینی (ره) اولین محموله امدادی شامل 5 هزار بسته و تجهیزات پزشکی به منطقه اعزام شد.

توزیع بیش از 2000 غذای بسته بندی شده در شهر سیساک

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: در پی زلزله شب گذشته بیش از 2000 ماده غذایی بسته بندی شده در شهر سیشات و روستاهای اطراف توزیع شد.

جبار کیانون پور در مصاحبه با خبرنگار ISN افزود: ፡ جستجو و یخ و بیش از 2000 غذای بسته بندی شده. لوازم با هماهنگی نیروهای امدادی در سیساک و اطراف آن توزیع می شد.

خسارت به تأسیسات و زیرساخت های آب و فاضلاب شهر دنا در اثر زلزله

مدیر امور آب و فاضلاب شهر دنا گفت: 5.6 زلزله به تأسیسات و زیرساخت های آب و فاضلاب در این شهر خسارت وارد کرد.

به نقل از علی کوشنودی ، چهارشنبه شب که زلزله ای به بزرگی 5.6 ریشتر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب آشامیدنی در شهر شهرک سیشات و روستاها را شکسته است ، افزود: برخی از خطوط آب ساختمان تخریب شد.

وی افزود: “در نتیجه این زمین لرزه ، تابلوی برق ایستگاه پمپاژ در روستای چنار برام سوخت و آب آشامیدنی روستاهای سامرون و گرگانگو گل آلود شد.

ادامه دارد …

دکمه بازگشت به بالا