اجتماعی

تشدید بارش باران و برف/ کوهنوردی نکنید

سازمان هواشناسی دو هشدار شدید باران و تگرگ ، با وزش باد شدید و بسیار شدید و ارتفاع زیاد و لغو پروازهای تا دو متر در دریای خزر ، خلیج فارس و خلیج هرمز را صادر کرد. سبک و سرسره های توصیه شده و مراقبت در استخر.

به گزارش دانا نیوز ، سازمان هواشناسی با استخراج هشدار نارنجی فعالیت سیستم آب باران را تشدید کرده است برف یا باران ، مه و دید افقی در مناطق صاعقه ای و برف خیز در مناطق جنوبی کاهش می یابد چهارشنبه (19 فوریه) در استانهای لورستا ، در نیمه جنوبی آذربایجان غربی ، شرق آذربایجان ، کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، آناستازیا شمالی ، ارتفاعات غربی ، اصفهان ، قزوین ، البرز ، تهران ، چهارمحال شمالی و باتاری ، جنوب- مرکزی و باتاری ، جنوب غربی و مرکزی 20) در استانهای لرستان ، در نیمه شرقی گیلان ، در نیمه غربی مازندران ، در نیمه جنوبی همدان ، در نیمه جنوب مرکزی ، در شمال و شرق کوستان ، چهارام و بخاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، در استان غربی اصفهان ، الفاز ، غرب کاوی ، در غرب فارس ؛ تهران

طغیان رودخانه و طغیان ، کاهش دید و لغزندگی جاده ها به دلیل برف ، طغیان و طغیان معابر عمومی ، تاخیر پرواز و احتمالاً لغو ، خطر طغیان در مناطق آسیب پذیر ، طوفان برف و کوه های پوشیده از برف. و سازمان هواشناسی دور نیست. مدیران اجرایی مانند شهرداری ها و آژانس های امدادی برای نظارت بر آمادگی و شهرت آنها ، مدیریت سدها و سدها ، مراقبت در سفرهای برون شهری ، به ویژه در مناطق کوهستانی ، جلوگیری از سفرهای غیر ضروری ، تهیه تجهیزات برف روبی و تجهیز وسایل نقلیه به ایمنی و گرمایش تجهیزات. توصیه می شود از ترافیک و ایستادن در کنار رودخانه ها و کانال ها ، لغو هرگونه فعالیت کوهنوردی و جلوگیری از ترافیک عشایر خودداری کنید.

این هشدار را ادامه دهید 60 تا 90 کیلومتر در ساعت به طور متوسط ​​60 تا 90 کیلومتر در ساعت با وزش باد شدید و بسیار شدید و وزش باد شدید موقتی با سرعت بیش از 110 کیلومتر در ساعت این شرایط جوی برای فردا (19 فوریه) برای مناطق ایلام و کارماش ، چهارشنبه (19 فوریه) برای اردبیل ، کردستان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، کرمانشاه ، زنجان ، ایلام ، هامان ، مارکازی ، لرستان ، اصفهان ، سشکار ، کشمیر ، ، کراسان رضوی و کرهای جنوبی ، پنجشنبه (20 فوریه) برای استانهای اصفهان ، یاز ، نیمه شمالی کرمان ، کرزی ، خم ، سمن ، کران شمالی ، خراسان رضوی و چور جنوبی و جمعه (اولین) راهپیمایی استانهای کرمان و سیستان پیش بینی است

در شرایط آب و هوایی فعلی ، طوفان های گرد و غبار ، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا و اختلالات و دید ترافیک جاده ای ، آسیب به تأسیسات شهری و روستایی ، سازه های موقت و آسیب به گلخانه ها ، بیلبوردها و بنرها ، به ویژه درختان قدیمی در سایت های ساختمانی ؛ در برف پوشیده شده تپه ها و کوه ها ، احتمال بارش برف وجود دارد.

تقویت ساخت و سازهای موقت ، بیلبوردها ، رویکرد احتیاطی به ساختمانهای نیمه کاره ، اقدامات برای جلوگیری از آسیب ناشی از وزش شدید باد ، لغو ترافیک کوه و کوه ، لغو هواپیماهای سبک و سرسره ها ، انجام اقدامات مناسب برای محافظت از محصولات در جنوب و سایر موارد توصیه های سازمان هواشناسی است.

به گزارش دانا نیوز ، هشدار نارنجی انتظار می رود سازمان هواشناسی تأثیر منفی بر آب و هوا بگذارد. هشدار نارنجی تنظیم تجهیزات لازم برای مقابله با یک واقعه مضر است.

با عزیمت سازمان هواشناسی هشدار زرد او همچنین آورده است: ارتفاع موج را از 1 به 1.5 متر و از خارج از کشور به 2 متر افزایش دهید چهارشنبه (19 فوریه) در مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس ، در مناطق ساحلی کوشان و بوش غربی ، پنجشنبه (20 فوریه) در قسمت های شمالی و مرکزی خلیج فارس ، در مناطق ساحلی کوشان و بوش ، جمعه. اول مارس) در خلیج فارس و خلیج هرمز ، در غرب سواحل کوزستان ، بوش و غرب هرمزگان ، شنبه (23 مارس) در خلیج فارس و سواحل هرمز ، کوشستان ، بوشر ، هرمزگان و یکشنبه (23 مارس) در خلیج فارس. مناطق خلیج مرکزی و شرقی ، مناطق ساحلی و غربی هرمزگان را پیش بینی می کند.

در این شرایط جوی غرق و قایق های کوچک ، صدمه به کشتی های سبک و نیمه کوچک ، متلاشی شدن تورهای ماهیگیری ، برهم زدن فعالیت های ساحلی و فعالیت های خارج از کشور وجود دارد. در شنا و تفریحات آبی ، سفرهای قایقی ، قایق های سبک و نیمه سبک و فعالیت های ماهیگیری باید احتیاط کرد.

موارد زیر یک هشدار است ارتفاع موج را از 1 به 1.5 متر و از خارج از کشور به 2 متر افزایش دهید چهارشنبه (19 فوریه) در قسمت های غربی و مرکزی دریای خزر ، مناطق ساحلی گیلان و مازندران ، پنجشنبه (20 فوریه) در مناطق دریای خزر ، گیلا ، مازندران و گلستان ، جمعه (1 مارس). سواحل دریای خزر ، مناطق غول ها ، مازندران و گلستان شنبه (23 مارس) در قسمت غربی دریای خزر ، مناطق ساحلی گیلیان و غرب مازندران و یکشنبه (23 مارس) در دریای خزر. احتمال غرق شدن گیلا ، مازندران و گلستان و شناگران و قایق های موجود در سواحل بیشتر است.خسارت جزئی به شناورهای کوچک و نیمه کوچک ، شکسته شدن تورهای ماهیگیری ، اختلال در فعالیت های دریا و ساحل

طبق توصیه های سازمان هواشناسی به دنبال تکثیر این شرایط آب و هوایی باید در شنا و تفریحات آبی ، تفریحی ، قایقرانی سبک و نیمه سبک و ماهیگیری دقت شود.

طبق گزارش دانا نیوز هشدار زرد این بدان معنی است که پدیده های جوی وجود دارد که در سفر و فعالیت های روزمره اختلال ایجاد می کند. این هشدار به منظور بالا بردن سطح آگاهی عمومی است تا بتواند آماده مقاومت در برابر حوادث آب و هوایی شدیدتر شود. از طرف دیگر ، مقامات از این هشدارها آگاه هستند و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام می دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا