استان ها

قشم برای تبدیل‌شدن به هاب نفت، گاز و پتروشیمی آماده می‌شود

به گزارش کاشم آنلاین نیوز ، حمیدرضا مومنی در سومین کنفرانس ویژه ارتقا opportunities فرصت های سرمایه گذاری در بخش نفت ، گاز و پتروشیمی که عصر امروز ، 20 بهمن 1394 آغاز شد ، اظهار داشت: اقدامات انجام شده و دستاوردهای زیادی در این زمینه حاصل شده است .
جزیره کشم با مساحت 1500 کیلومتر مربع و 17 میدان نفتی و گازی با ساخت و توسعه مخازن ذخیره سازی نفت خام و فرآورده های نفتی یکی از نقاط استراتژیک کشور است. ، ظرفیت یکی از مهمترین مراکز قدرت در کشور است.
فاز اول پالایشگاه نفت سنگین ، متعلق به شرکت پالایشگاه Behine ، با ظرفیت فرآوری 35000 بشکه نفت سنگین در روز آغاز شده و فاز دوم آن آغاز شده است. این مجموعه سال آینده به 70 هزار بشکه خواهد رسید.
به گفته مومنی؛ شرکت کیشیم مولاد ، یک پالایشگاه نفت Mangorov با ظرفیت 14.5 میلیون نفر ، نیز اخیراً برای تأمین سخت ترین نیازهای تصفیه روغن و تأمین خدمات آب ، برق و بخار به بهره برداری رسیده است. تن کار
طبق برنامه ریزی برای ذخیره سازی نفت و فرآورده های نفتی در منطقه آزاد کشم ، بیش از 3.2 میلیون بشکه نفت در منطقه آزاد کشم به بهره برداری رسیده است.
“این جزیره موقعیت استراتژیکی برای توسعه صنعت باردو و تولید کشتی ها و کشتی هایی دارد که از خلیج هرمز عبور می کنند و با توجه به توانایی های فعلی خود می تواند در آینده نزدیک نقش استراتژیک داشته باشد.”
“تحقیقات و برنامه های خوبی در زمینه مواد شیمیایی شیمیایی برای تبدیل منطقه آزاد به مرکز جدید با استفاده از قدرت مشاوران در حال استفاده است. ما با ارائه زیرساخت های لازم آماده اجرای این برنامه ها هستیم. “
آنها آماده انتقال 2500 هکتار زمین برای احداث مرکز پتروشیمی در منطقه آزاد کشیم هستند ، در حال حاضر 13 میلیارد دلار برای ساخت 4 واحد پتروشیمی سرمایه گذاری شده است.
وی افزود: جزیره کش به هفتمین خط لوله گاز ملی متصل می شود و سوخت لازم را برای توسعه واحدهای پتروشیمی در منطقه آزاد کشم از جمله قطب صادرات و تمام زیرساخت ها تأمین می کند.
به گفته مومنی؛ کشمیر به دلیل موقعیت استراتژیک جغرافیایی در خلیج فارس و دسترسی آزاد به معافیت های مالیاتی از نظر آب ، گمرک و مالیات ، آماده تبدیل شدن به یک قطب نفت ، گاز و پتروشیمی در آینده نزدیک است.
وی خاطرنشان کرد که در چند سال گذشته ، پیشرفت های خوبی در زمینه های مختلف نفت و انرژی ، شیلات ، صنعت ، ساخت و ساز ، گردشگری و غیره ، به ویژه در حوزه مراقبت و امید حاصل شده است. وجود سرمایه گذاران و حمایت از آژانس های مختلف.
سرانجام ، مومی با استناد به حمایت وزارت نفت برای توسعه زیرساخت ها در جزیره کمی ، گفت: “مرکز توسعه و نفت و انرژی در کشور سیاست اصلی و برنامه استراتژیک کشم است. منطقه بندی رایگان “
سومین کنفرانس ویژه فرصت های سرمایه گذاری خم را در زمینه های نفت ، گاز ، پتروشیمی و انرژی ارتقا می دهد. کار در حضور مقامات ، مسئولان و متخصصان
کشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس ، توانایی قابل توجهی در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی دارد و دارای ذخایر قابل توجهی از نفت و گاز است. نفت ، گاز ، پتروشیمی و انرژی در تلاشند تا از موانع عبور کنند و نهادهایی ایجاد کنند که به حداکثر رفاه دست یابند.

48

دکمه بازگشت به بالا