اجتماعی

رقابت بیش از ۲۳۰ شرکت واکسن سازی در دنیا برای مهار کرونا

به گفته شهید بهشتی ، استاد ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی ، 63 مورد واکسن کرونا در حال انجام است. “آزمایشات بالینی در این واکسن ها انجام می شود و علاوه بر این تعداد ، 174 واکسن در سراسر جهان در حال آزمایش هستند . مرحله و قبل از مرحله درمان.

به گزارش دانا نیوز ، دکتر علیرضا ناجی ، یک سال پس از شیوع ویروس کرونا ، با بیان اینکه همه دنیا از یکسری مشکلات روانی ، بیولوژیکی و اقتصادی رنج می برند ، اظهار داشت: کنترل هرچه سریعتر اپیدمی کرونا ویروس مهم است. واکسیناسیون گسترده

وی افزود: “کرونا با حفظ بهداشت و دستورالعمل ها ، افزایش آزمایشات تشخیصی ، درمان مناسب ، قرنطینه و محرومیت و در نهایت واکسیناسیون کنترل خواهد شد.”

دکتر Debretsion گفت که انتقال خون به ویژه در مورد بیماری های جدی درمان معجزه آسایی نیست.

از طرف خود دکتر ناجی گفت: “ایمنی مشترک هرگز ناشی از عفونت های طبیعی نیست و با توجه به اطلاعات گسترده موجود در جهان ، امنیت طبیعی هرگز تضمینی برای کنترل یا محدود کردن بیماری کرونا ویروس قلب نیست.”

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی گفت: ما برای اطمینان از سلامت عمومی به واکسن های کافی نیاز داریم. بین 70 تا 75 درصد این واکسن ها واکسن های کم هزینه و مثر هستند.

در مجموع ، در حال حاضر بیش از 230 واکسن در آزمایشات بالینی یا مراحل اولیه استفاده می شود و حتی برخی از شرکت های دارویی بیش از یک واکسن تولید کرده اند که این امر نشان دهنده نیاز به کنترل کرونا ویروس در Has در سراسر جهان است.

استاد ویروس شناسی دانشگاه در مورد 63 واکسن موجود در سطح بالینی گفت: برخی از این واکسن ها با استفاده اورژانسی وارد فاز چهارم آزمایشات بالینی شده اند.

دکتر ناجی اشاره کرد که پروتئین کول هدف اصلی واکسن ها است ، به عنوان مثال ، واکسن نواوا یکی از واکسن های پروتئینی در مرحله بالینی سوم است و نتایج اخیراً منتشر شده است. ایران و کوبا با واکسن واکسن مشترک بین ایران و کوبا وارد مرحله سوم آزمایشات بالینی می شوند.

واکسن های مقدماتی رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی توضیح می دهد: «این واکسن دیگری علیه بیماری کرون است. “

این استاد دانشگاه واکسن های ناقل را به عنوان بخشی از واکسن دیگر معرفی کرد و گفت واکسن معروف آکسفورد-آسترازنکا Stutnik I و Johnson Johnson واکسن ناقل است.

به گفته دکتر ناجی ، واکسن های ناقل به دو گروه تقسیم می شوند: گروه اول واکسن هایی هستند که تکثیر نمی شوند و فقط یک پروتئین هدف را مشخص می کنند و گروه دوم واکسن های ناقل هستند.

وی گفت: “خوب است بدانید که یکی از واکسنهایی که در ایران در حال مطالعه و تولید است به این خانواده تعلق دارد.”

یک استاد ویروس شناسی در این دانشگاه واکسن هایی را علیه ویروس های سایر نقاط جهان معرفی کرد و افزود: “این واکسن ها از ویروس ها و پروتئین های موجود در ویروس ساخته می شوند و هیچ ژنومی در این واکسن ها وجود ندارد. “

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با معرفی واکسن موثر دیگری ادامه داد: «تعداد زیادی از شرکت های دارویی برای تولید این واکسن تلاش می کنند.

دکتر ناجی ، به نوبه خود ، گفت: “بیشتر واکسنهای موجود روی پروتئین یا سلولهای بنیادی متمرکز هستند. این پروتئین حاوی آنتی ژن های بسیاری است که سیستم ایمنی بدن را هدف قرار می دهند.

وی گفت: “اولین واکسنی که برای آزمایش بالینی 3 تأیید شده است بیش از 94٪ م effectiveثر است و بیشترین استفاده را در واکسن در جهان دارد.”

یک مربی می گوید: “همه واکسن ها مجوز استفاده اضطراری را دارند.” محصولات “کدام یک میلیارد نفر استفاده می کنند؟”

دکتر ناجی با اشاره به اینکه واکسن ها یکی از مهمترین واکسن ها هستند ، گفت: واکسن ها و آزمایشات در سطوح مختلف افراد ، نژادها ، گروه های سنی و بیماران انجام می شود.

وی با تأکید بر لزوم حل طولانی مدت این مشکل گفت: “واکسن خصوصاً در کرونا بسیار مهم است ، زیرا فقط موارد اضطراری عروقی و آسیب های شدید و واکسن ها می توانند احساس امنیت در جامعه ایجاد کنند.”

وی گفت: “واكسن های موجود در بازار در حال حاضر ، حتی اگر مجوز داشته باشند ، واكسن های اضطراری هستند. در حقیقت ، ما هنوز هم به دنبال واكسن های گسترده ، باید اطلاعات جدیدی در مورد واكسن ها در سراسر جهان پیدا كنیم ، بنابراین بیایید فصل چهارم باشد.

از طرف خود ، دکتر ناجی گفت: “همه واکسن های وبا برای استفاده اضطراری تأیید شده اند و هیچ واکسینی ندارند و این شامل واکسیناسیون های سطح بالا مورد تأیید جامعه جهانی مانند Pfizer است.”

به گفته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، این استاد دانشگاه در ادامه تأکید کرد که واکسن های مدرن پس از واکسیناسیون توسط سازمان غذا و دارو تأیید می شوند و این واکسن یکی از واکسن های RNA ژنومیک است. راندمان امنیت بالا بالا

وی گفت: “مهمترین مزیت واکسنهای MRI پتانسیل تولید انبوه است.” این واکسن ها سیستم ایمنی سلولی را تحریک می کنند.علاوه بر این ، به دلیل فناوری پیشرفته ، این واکسن ها در تولید بسیار موثر هستند و می توانند به سرعت ساختار و سنتز انواع جدید را در پاسخ به تغییرات جدید تغییر دهند.

وی افزود: به عنوان مثال Modre و Company به سرعت واکسنهایی را علیه انواع جدید تولید و به بازار عرضه کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دکتر ناجی در مورد واکسن های ناقص توضیحاتی ارائه داد و واکسن های آکسفورد ، استوتنیک V و جانسون جانسون از ژن های آدنو ویروس انسان و حیوان به عنوان ناقل استفاده می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا